Sohbet müthiş bir tavsiye..

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Bu insanların Xiaomi takıntısı nedir bir türlü anlam veremiyorum doğrusu. Hep söylüyoruz bu Xiaomi markası normal bir kullanıcının uzak durması gereken bir marka. Hele ki rom ve root işlerinden zerre anlamıyorsa adını dahi telaffuz etmemeli. Çünkü donanım olarak yeterli değil, yazılımı leş, güncellemesi problemli, garanti desen tam bir facia. Tek özelliği fiyat performans ürünü olması... Kulakları çınlasın Skorpi hocamın deyimiyle alt tarafı dandik bir Çin markası...
Lakin anlamadığım bir şey var. Konu sahibinde olduğu gibi benim elimde Nisan 2017 çıkışlı bir Mi6 var. İlk aldığımda miui 8 arayüzü ve Android 7 işletim sistemi yüklüydü. Bugün ise Miui11 arayüzü ve Android 9 işletim sistemine sahip. Çok güvenilir kaynaklarda yakın bir zamanda android 10 alacağından bahsediliyor. ( Miui arayüz güncellemesinden bahsetmeye lüzum dahi görmüyorum. En az iki-üç miui daha görür..)
İki sene içinde dört arayüz üç te android güncellemesi alan (dördüncüsü ise eli kulağında) efsaneyi üreten bir markadır Xiaomi...
Biz ise bugün kalmış teknik servise gönderilme sebebinin, uygulama durduruldu hatası gibi akla zarar bir gerekçe olması hasebiyle içimizdeki gizli xiaomi düşmanlığını gün ışığına çıkarmaya çalışıyoruz. Ve bunu da bir Xiaomi platformunda yapıyoruz.
Oysa hepimiz biliyoruz ki altın çamura düşmekle kıymetinden asla kaybetmez...
Ben sayın jokerinabisi hocamın sloganını tam da bu yüzden çok severim...
" Miui candır mi canan..." Hele bir de Eu beta oldu mu yemede yanında yat...
Saygılarımla...

Efsaneden Tapatalk vasıtasıyla gönderildi

Son düzenleme:

zaferturk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zafer
Cihazım
mi max 3
Meslek
işçi
Konular
11
Servis :aracın nesi var beyefendi?
Müşteri :yakıt göstergesinde Bi ışık yandı demin arızalı bu araba bunu tamir edin
Servis :ama beyefendi o yakıt göstergesi yakıt bitince yanar
Müşteri :heh işte arızalı bu araba bana arızalı araba satmışsınız
Servis :bakın arabaya benzin koyunca bu ışık söner arıza değil bu yakıtı az kalmış
Müsteri :ne yakıtı?
Servis :benzin, arabaya benzin koyacaksınız
Müşteri :ne benzini?
Servis :eee:?
Müşteri :bozuk işte kardeşim :^):^):^) bu araba herkese söyliyim de siz görün kimse bu arabadan almasın diye!!

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Ben ne aldığımı/kullandığımı bildiğim için gül gibi geçinip gidiyoruz... Bildiğimin dışına çıkarsa, bir kez daha düşünürüm... Anam değil babam değil sonuçta... :D
Bende az kalsın dün emekliye ayırıyordum telefonu, son anda kurtardım :D birbirimizin dilinden anlıyoruz, o yüzden vazgeçmek kolay olmuyor :)

zaferturk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zafer
Cihazım
mi max 3
Meslek
işçi
Konular
11
Bende az kalsın dün emekliye ayırıyordum telefonu, son anda kurtardım :D birbirimizin dilinden anlıyoruz, o yüzden vazgeçmek kolay olmuyor :)
Bu yazınıza karşılık güzel bir atasözü ile karşılık vermek istiyorum sayın üstadım
"anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az"

suat6027

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
Mİ8
Meslek
Sınıf Öğretmeni
Konular
24
Esas meselede o bence ne alıp ne kullandığını bilmek... Cihazıma ne ekran koruyucu nede kılıf takıyorum.. çok narin oldupunu da biliyorum.. ama ucuz aldım ucuz diye kullanıyorum mantığı bendeki.. haaa işimi de misli misli görüyor.. şunu da açık söylim.. temel bileşenlerde bozulma olmazsa garantiyle falan hiç uğraşmam.. tamamen gidene kadar kullanırım... Tamamen gidince bakarız bir hal çaresine.. şuan ki telefon piyasası malesef ki böyle... İyiye gücümüz yetmiyor.. kötüyüde kötü diye kullanasımız gelmezse.. vay halimize... bu konu çok su götürür.. çünkü bizim milletimize göre para verilen herşey en iyisi olmalı :)

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Evet arkadaşlar bugün Xiaomi karaliyoruz aaa telefonum Facebook'a girmiyor. Hemen foruma almayın yazayım Facebook'a girmiyor sakın almayın aldirmayin

1000tlye telefon alıyorsunuz tabi ucuz etin yahnisi olacak. Ne bekliyordunuz pasalarim ?

suat6027

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
Mİ8
Meslek
Sınıf Öğretmeni
Konular
24
Bir örnekle daha net açıklamaya çalışayım.. bizde işler şöyle..(umarım forum kurallarımıza aykırı değildir. Aykırı ise şimdiden yöneticilerimizden af diliyorum) bizim vatandaş 3500 tlye k20 pro alır.. sonra gider işlemcisini kamerasını iphone 11 pro ile kıyaslar.. vay be der benimki dsha iyi.. iyiki o kadar parayı vermemişim boşa.. sonra facebook hata verir, garantiden memnun kalmaz, ne biliyim gece çekimini beğenmez.. bişeyler okur yani.. bre mübarek telefonu 3500 e alıp 10000 tl lik telefonla kıyaslarken iyiydin ama? Kocaaaaa firmayı keriz yerine koyarken mutluydun.. durumumuz bu işte beyler... Sürçü lisan ettiysek affola.. kimseye cevap babında yazmadım.. milletimizin genel durumu bu.. sıkça çevremde de buna rastlıyorum.. haaa birde unutmayın: Elinizdeki telefonların her biri çıkarken birer iphone katili olarak çıktılar :) :) :) :)

hakanozerh

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 9T Pro 6&64
Meslek
Lojistik Uzmanı
Konular
5
Benim önceki yorumuma kızgın surat ifadesi bırakan arkadaşlar sizin kafadan istiyorum be

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Evet arkadaşlar bugün Xiaomi karaliyoruz aaa telefonum Facebook'a girmiyor. Hemen foruma almayın yazayım Facebook'a girmiyor sakın almayın aldirmayin

1000tlye telefon alıyorsunuz tabi ucuz etin yahnisi olacak. Ne bekliyordunuz pasalarim ?
konu içerisinde ucuz etin yahnisidir tabirini kullanan benim ve son paragraf ile beni muhatap alıyorsan, hitap şekline dikkat et lütfen... ;)

Üst Alt