Rom MiuiProTR Mi6_7.11.2

demirbas44

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ÖMER
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
3
Pil yüzdesinin yanında ki simge ne ile alakalı ve nereden kaldırılır

Epicrom kurulu. 7.10.19
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Miuipro baslığı altınta miui epic rom konusuda işleniyor dolayısıyla karışmaya başladı bu konu.....
Ottoman ustam miuipro 7.10.19 güncellemsini türkçeye çevirecekmisiniz?
Birde jbartla mı yapıyorsunuz?

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Miuipro baslığı altınta miui epic rom konusuda işleniyor dolayısıyla karışmaya başladı bu konu.....
Ottoman ustam miuipro 7.10.19 güncellemsini türkçeye çevirecekmisiniz?
Birde jbartla mı yapıyorsunuz?
Evet hocam doğru söylüyorsunuz. Lütfen bundan sonra konu ile alakalı yazalım.
Bu arada Jbart ile değil, bars ile çevriliyor...

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Evet hocam doğru söylüyorsunuz. Lütfen bundan sonra konu ile alakalı yazalım.
Bu arada Jbart ile değil, bars ile çevriliyor...
Herkes her konunun altına başka başka şeyler yazıyor, bunun önüne geçmemiz zaten mümkün değilki

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Pil yüzdesinin yanında ki simge ne ile alakalı ve nereden kaldırılır

Epicrom kurulu. 7.10.19
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam Epic Rom modlarına girip, Stock Status bar modunu indirip, twrp üzerinden flashlarsanız, orjinal stock status bar kurulur. O bölgeye yani ekranın sağ üstüne basarsanız, sanal Power tuşu görevi görüyor. 1 kere basınca tuş kilidi, uzun basarsanızda; kapat - yeniden başlat menüsü açılıyor. Cihazı yeniden başlatmak için bile power tuşunu kullanmıyorum ben bu özellik sayesinde. Sadece cihaz kapalıysa, açmak için mecbur power tuşunu kullanıyoruz.

Bu arada Epic romun 7.10.19 sürümündeki ikon görünümü hatasını xda da biri belirtmiş, bence ekledim mesaj. Geliştirici, bir sonraki sürümde tüm ikonları ekleyeceğini belirtti, yani şuanlık herhangi bir düzeltme yapmayacak.

Bu sebeple, bende buradaki Miui Pro 7.10.12 tr dil destekli romu kurdum. Açıkçası ilk türkçeleştirilen 7.9.7'ye ve ingilizce kullandığım ara sürüm olan 7.10.5'e göre çok daha iyi olmuş rom. Türkçeleştirilmesinde katkısı olan herkese tekrar tekrar teşekkürlerimi sunarım. Epic rom akıcılığına ulaşmış rom sonunda, özellikle lag, hata falanda görmedim bu sefer. Bu açıdan çok beğendim, batarya süresinden feragat edip (Epic romda daha iyi), yeni sürüm çıkana kadar Miui Pro rom kullanacağım sayenizde.

Denemek isteyen arkadaşlara da tavsiye ederim bu sürümü.

ErsLy

tø be ør nøt tø be..
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eşref
Cihazım
Mi 6 - 128GB
Meslek
PHP Developer
Konular
1
Arkadaşlar bir sorum olacaktı;
Miui Pro ile Global sürüm arasında ne gibi farklılıklar var; kısaca kurmaya değer mi ? (Bootloader vs açmak gerekiyor da )

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam rica etsem öm ye son kez bakabilir misiniz

Hocam suatsari hocam sorunca dank etti. Siz o sekilde Global romdan gecemezsiniz hicbir roma. Sebebi hafizadaki sifreleme. Cihazi komple yedekleyin pcye. Sonra twrpden wipe kismindan format data yapip, hafizayi komple formatlayacaksiniz. Hafizadaki sifreleme kalkacak. Sonra cihaz twrpdeyken, hafizaya romu atacaksiniz. Sonrasinda flashlayinca sorun çıkarmamasi gerekiyor.

Eger yine sorun yasarsaniz, format data sonrasinda cihazi twrp modunda yeniden baslatin, sonra kurun romu. Cihazi ilk aldigimda bu sorun beni de cok ugrastirdi.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Arkadaşlar bir sorum olacaktı;
Miui Pro ile Global sürüm arasında ne gibi farklılıklar var; kısaca kurmaya değer mi ? (Bootloader vs açmak gerekiyor da )

Hocam kurmaya değer bence ama, siz memnunsaniz Global romdan hic dokunmayin. Dokundukca sürekli farkli seyler demiyorsunuz çünkü. Misal Miui Pro romda, Miui 9 beta yenilikleri haricinde Face unlock ve Quick card yenilikleri var, ayrica romu daha fazla özelleştirebiliyorsunuz.

Uğraşmaya değer mi değer, ama memnunsaniz hic bulasmayin bu islere çünkü bulastikca daha da uğraşıyorsunuz.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Hocam kurmaya değer bence ama, siz memnunsaniz Global romdan hic dokunmayin. Dokundukca sürekli farkli seyler demiyorsunuz çünkü. Misal Miui Pro romda, Miui 9 beta yenilikleri haricinde Face unlock ve Quick card yenilikleri var, ayrica romu daha fazla özelleştirebiliyorsunuz.

Uğraşmaya değer mi değer, ama memnunsaniz hic bulasmayin bu islere çünkü bulastikca daha da uğraşıyorsunuz.
Kesinlikle aynı fikirdeyim

Üst Alt