Mod [MIUI12] Ses Motorları (Harman Kardon ~ Sound Alive ~ Pulse Audio)

hbb03

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Habib
Cihazım
Mi9t
Konular
2
Selamlar. Acaba mi 9t MIUI 12 de deneyen oldu mu?

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
Ses motorlarının işe yaramama nedeni nedir acaba? Buradaki anlatıldığı gibi twrp'den flashlıyorum ama seste hiçbir değişim olmuyor. Eu rom'da nasıl ses çıkıyorsa öyle ses çıkıyor.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Ses motorlarının işe yaramama nedeni nedir acaba? Buradaki anlatıldığı gibi twrp'den flashlıyorum ama seste hiçbir değişim olmuyor. Eu rom'da nasıl ses çıkıyorsa öyle ses çıkıyor.
Hocam kullandığınız cihaz modeli neydi, birde MIUI 12 rom mu kullanıyorsunuz?

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
Hocam ben 9T Pro/ K20 Pro kullanıyorum eu Stabilde denemedim ama Beta'da çalışıyordu, bu arada en son pulse audio 3.4 yayınlanmıştı onu denediniz mi? Yada Sound alive

Hepsini denedim hatta 5 dakika önce Harman Kardon'u deneyeyim dedim. Bir değişiklik olmadı. Ne biliyim biraz fark ettirir ses olarak ama hiç bir değişiklik anlamıyorum. Kulaklıktan çıkan ses eu rom'da zaten kaliteli idi. Ses motorlarını yükledim aynı kalite devam ediyor. Seste en ufak bir değişiklik almıyorum.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hepsini denedim hatta 5 dakika önce Harman Kardon'u deneyeyim dedim. Bir değişiklik olmadı. Ne biliyim biraz fark ettirir ses olarak ama hiç bir değişiklik anlamıyorum. Kulaklıktan çıkan ses eu rom'da zaten kaliteli idi. Ses motorlarını yükledim aynı kalite devam ediyor. Seste en ufak bir değişiklik almıyorum.
Hocam üzerine Viper Dolby gibi FX leri kurarsanız faydalı olabilir.
Mod - [AUDIO EQ • FX] Android 10 [MIUI12 ~ AOSP ~ MIUI11] Viper4Android + Dolby Digital Plus

Maxpayne53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
12
Magisk üzerinden kendi içinden arama yapıp Viperi buldum ve bunu magisk ile kurdum daha önce. Ama bir değişim gözleyemedim seste. Lakin paylaştığınız konudaki gibi detaylı bir kurulum yapmamıştım. Değişim olur mu bilmiyorum ama deneyeceğim.

Hatırlarsanız ses çıkış sorunu konusunda tartışıyorduk. :) Bende mi9 t pro'da global sürüm kurulu idi. Ses çok kötü çıkıyordu kulaklıktan. Neyse telefondaki işlerimi bitirince bende twrp kurdum ve eu rom yükledim. Tabi magisk'de kurdum. Eu rom kurduktan sonra hemen sesi kontrol ettim. Global rom'a göre kat kat daha güzel ses çıkışı var kulaklıktan. Daha sonra sizin bahsettiğiniz bu konudaki ses motorlarını da kurayım. Daha iyi sonuç alırım diye ama nafile. Hangi motoru kurduysam eu'da ses kalitesi hiç değişmedi. Viper'ı da dediğim gibi magisk üzerinden kurmuştum. Ondaki ayarları kapatıp açıyordum ama ses üzerinde her hangi bir etkisi olmamıştı. O yüzden hem kendi konuma hemde bu konuya yazdım. Bakalım dediğiniz şekilde bir kurulum yapayım belki ses de bir değişiklik olur.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tamam bu sefer işe yaradı. Biraz zahmetli oldu ama sesteki değişim fark ediliyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Üst Alt