Rom [Miui12] Mortal Os Rom {Mi 9T Pro - K20 Pro} Rc13

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
selam hocam en stabil rom bu mu şuan ?
Hocam son çıkan MIUI romları denemedim karşılaştırma yapamıyacam.
MortalOS, Hindistan Stabil ve XiaomiEu Beta karışımı geliştirilen ve Genel itibariyle beğenilen bir romdu.

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Hocam son çıkan MIUI romları denemedim karşılaştırma yapamıyacam.
MortalOS, Hindistan Stabil ve XiaomiEu Beta karışımı geliştirilen ve Genel itibariyle beğenilen bir romdu.
peki bunuda kurarken ilk sayfadaki kurulum sıralamasına göremi yapacaz hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet ben de merakla bekliyorum. 6 gündür bu romu kullanıyorum ve miroom sonrası ilaç gibi geldi. Hata problem vs göremedim.

Yeni vowifi simgesi de güzel olmuş.

Redmi K20 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
hocam merhaba bu romu hala kullanıyormusunuz herhangi bir sıkıntı varmı acaba öneriyormusunuz saygılar

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
[Miui12] Modded Rom (Mortal Os)

{Mi 9T Pro - K20 Pro}

Taban olarak Eu Rom ve Çin rom baz alınan kısa sürede tavsiye edilen rom. EU romdan optimize edilerek daha pürüzsüz daha yumuşak ve daha iyi bir batarya ömrüne sahip Xiaomi.Eu tabanlı yeni bir özel rom.

Fixed boot to fastboot, no need of vbmeta fastboot flash provided you follow the flashing instructions correctly

- Fixed reboot to recovery

- EU base, so all eu goodies available.

- Indian region by default but added multi langauge support, strings are yet to be validated.

- Kept all the current iOS-ish animations

- Magisk SafetyNet pass by default, you need to enable Magisk hide

- L1 out of the box support

- Patached "Package installer" to install system apps through third party applications

- Deleted System apps - Browser, Mi Video, Music, Service Frameowrk, Sim Activation Service, Updater and Email. You can install it from local if you still prefer these apps.

- Google Apps added - Chrome and Gmail

- Reverted theme app to chinese. Now you can enjoy the dynamic live wallpapers and AOD.

- Made lighter in size.

- New FOD Animations added

- Settings apk overhauled yet no visible changes.

- Brought back the Chinese Beta Default Font - MIlanProVF.

- Some tweaks for better signal reception for network and call (experimental).

- GPay is now a system app thus temporarily fixing the issue. Once the permission is fixed GPay will be removed from the system app list.

- Extended power menu with a new layout added, no need for developer option to set up the reboot menu.

- Added tweaks to enhance performance and battery. Check your reboot speed :D

- Some misc. fixes.

RC 5 Değişiklikler

Changelog - RC5 Beta
Eu+Cn

RC5 Değişiklikler listesi:
- Yeni parmak izi animasyonları eklendi - OP8 Energy, McLaren, Şerit ve Mavi Patlama
- Tüm izin istenen durumlarla ilgili hatalar düzeltildi. (GPay ve Zone Launcher gibi benzer uygulamalarda denendi)
- GPay tamamen kusursuz çalışana kadar sistem uygulamalarından kaldırıldı.
- Güvenlik uygulaması ve çekirdek bileşenler güncellendi..
- Durum çubuğu yazları ve ikonlar daha iyi görünebilmesi adına büyütüldü.
- Eski pil göstergesi stili geri getirildi. Biliyorum bir çoğunuz hoşlanmıyor ama ben sevdim :P Eğer beğenmezseniz düzeltiriz, destek grubuna yazın :)
- Senkronizasyon hizmetlerini kullanmak için dahili taleplerimize dayanarak Xiaomi Sim Aktivasyon hizmetlerini geri getirdik.
- Bazı gereksiz Xiaomi uygulamalarını kaldırdık - Quick Search Box vb. Diğerlerini hatırlamıyorum :P
- Tema yöneticisi tamamen düzeltildi, şu anda dışarıdan yüklenenler dahil tüm temaları destekliyor..
- Bazı sistem uygulamaları güncellendi.
- Çin ve EU Beta birleştirilerek hatalı yerler düzeltildi, örneğin ekrandan ses seviyelerini değiştirirken oluşan sorunlar..
- diğer düzeltmeler, optimizasyonlar ve hatırlamadığım daha başka bir çok şey :P

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, Custom Recovery (TWRP Recovery ya da Orange Fox) yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...

Kurulum
[ Bootloader Kilidinizin Açık Ve Twrp Yüklü olması gerekmektedir ]
[ İşlemlere başlamadan önce Yedeklerinizi , Bilgisayara veya Usb Belleğe alınız ]

1- Cihazınızı TWRP kurtarma modunda başlatınız.
Farklı bir custom romdan geliyor iseniz Wipe -Format Data / yes yapıp Reboot - Recovery ile Tam Temizlik yapınız.
2- Rom dosyasını dfe ve magisk dosyasını telefona atınız.
3- TWRP ile Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayınız '' Dalvik / Art Cache - Cache - Vendor - Data '' Seçip , Swipe to Wipe yapınız.
4- TWRP ana menüsüne dönünüz, Install üzerine dokunun ve cihazınıza aktardığınız MEMEUI12_IN_raphaelin_RC4_060520.zip dosyasını seçin. Zip dosyasını seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
5-ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra
6- Dosyasını Flaslayınız
7- dosyasını flaslayınız
8- Wipe cache/Dalvik yapın ve Reboot-System yapınız.
9- İlk Kurulum ortalama 5 dk kadar sürmektedir.Sabırlı olup bekleyiniz.

RC4

RC5
Download

RC6.1

RC7

RC8

RC9

İndirme bağlantısı aşıldı kota dol vb. hataları alanlar google hesabını girip indirebilirler.

Bilgilendirme
Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları TWRP Nandroid Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler

**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli
hocam vendor wipe olunca bir sıkıntı olmaz demi vendor suz

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
hocam Aosp romdan custom roma geçişlerde yada tersi illa vendor wipe yapılmalımı
Hocam geliştirici neyi öneriyorsa öyle kurulum yapmak en doğrusu.

EvolutionX kurulum ayrıntılarında şöyle bir not var.
>>Dont wipe vendor. Always dirty flash vendor
Satıcıyı silmeyin. Her zaman kirli flash satıcı

crDroid içinse şöyle bir uyarı var.
>>Warning:- dont flash cross vendor
Uyarı: - satıcılar arasında flaş yapmayın

Aynı şekilde MIUI tabanlı Romlarda da kurulum farklılıkları var.
>>MortalOS Vendoru silmemizi isterken (5 Wipe)
>>XiaomiEu 4 Wipe ile kurulum yapın diyor.

DipNot: Sitedeki Bazı rom kurulumlarında 5 Wipe sonrası Reboot Revovery yapın diyor. (Kendim yapmıyorum) TWRP kullanıyorsanız şayet önyükleme döngüsüyle karşılaşabilirsiniz ama Orange Fox ile genelde sorun oluşmuyor.

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30

DipNot: Sitedeki Bazı rom kurulumlarında 5 Wipe sonrası Reboot Revovery yapın diyor. (Kendim yapmıyorum) TWRP kullanıyorsanız şayet önyükleme döngüsüyle karşılaşabilirsiniz ama Orange Fox ile genelde sorun oluşmuyor.
teşekkür ederim bilginiz için

yusufcntp

Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
Hocalarım Bilginize,

romun yapımcısı olan Raaj52 adlı geliştirici (derpfest aosp romunu geliştiren kişi de aynı zamanda) artık rom a destek gelmeyeceğini belirtti, yani inception v1.0 romun kararlı ilk ve son sürümüdür, kendisinin telegram kanalında belirttiğine göre china betadan aldığı sürüm loglarını portlamak çok zormuş ve fazla zaman gerektiriyormuş, onun da geliştirmek istediği daha rahat olduğundan aosp romlar imiş, bu yüzden kendisi derpfest romunu geliştirmeye devam edeceğini haber verdi, isterseniz konu kilitlenebilir veyahut ilk gönderiye yazılabilir.

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30

hocam merhaba aosp kullanırken miui tabanlı roma geçerken vendoru silmeye gerek varmı zaten miui tabanlı vendor yüklü

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
hocam merhaba aosp kullanırken miui tabanlı roma geçerken vendoru silmeye gerek varmı zaten miui tabanlı vendor yüklü
Evet MIUI tabanlı rom dosyasında vendor mevcut ama Hocam hangi romu kuruyorsanız, onun kurulum açıklamasına göre devam etmeniz yerinde olacaktır.

Üst Alt