İpucu Miui10 kilit ekranı bildirimleri (Çözüm)

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
hocam benim cihazım mix 2 miui 10.0.2 global yazılım. cihazin kilit ekrani teması orjinal tema olmaz ise bildirimlerden kilit ekraninda göster tikini açsam da bildirim görünmüyor. buna bi çözüm var mı aceba ?
Ne yazık ki bazı temalarda görünmüyor hocam ve bu uygulanan temadan kaynaklı bir sorun.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LARK38

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ERHAN
Cihazım
MIX2 MIUI10
Konular
16
Ne yazık ki bazı temalarda görünmüyor hocam ve bu uygulanan temadan kaynaklı bir sorun.

üzüldüm. ama olsun. bu kadar özelleştirmeyi bir arada kullanabilmenin de bir eksiği olmalı tabi. umarım güncellemelerle düzeltirler.

54arnavut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 4 x
Konular
0
Merhaba arkadaşlar dediklerinizi adım adım uyguluyorum ama kilit ekranını açtığımda hiç bir bildirim gözükmüyor. Ayrıca telefonum redmi 4x yüklü uygulamalara giriyorum kilit ekranında görünsün tık işaretliyorum. Ama nafile ve çok can sıkıcı son güncellemede oldu yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin şu anda whatsap dan bildirim var lakin kilit ekranında gözükmüyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-12-06-16-33-24-977_lockscreen.png
    Screenshot_2018-12-06-16-33-24-977_lockscreen.png
    506,5 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_2018-12-06-16-34-52-393_com.android.chrome.png
    Screenshot_2018-12-06-16-34-52-393_com.android.chrome.png
    186,7 KB · Görüntüleme: 37

İlyskndmir

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gurii
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
6
Bu yeni bir özellik degilki daha öncede vardı zaten ama bizim asıl sorun bildirim geldiğinde kilit ekranında üstte görünmüyor bildirimi görmek için ekran kilidini açıp bakmamız lazım ama ben bunun sebebi şu diye tahmin ediyorum miu temalarda şuan durum çubuğu olarak kullanılan tek bir tema var oda varsayılan temadır bildirim durum çubuğu yani ekranın en üstteki küçük küçük.simgeler halinde görünmesini sağlayan ozellik yok bu temada örnek olarak resim yüklüyorum şimdi benim.20.ye yakın tema var ama sadece durum çubuğu olarak varsayılan temanın durum cubugu var tek diğer temaların durum çubuğu yok buda ilerleyen zamanlarda gelen güncelleme düzelir şuan marketteki tüm temların hiçbiri desteklenmiyor var birkaçtane tema ama oda uygulama simgeleri farkli ekran kilitleri farklı ama miu 10.destekli temaların durum çubuğu özelliği hepsi aynı o yüzden bildirim sıkıntısı var benim ozellikle.temalarda ekran üzerinde gözüken simgeler kullanan biriyim sorun temada

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-12-14-10-02-51-374_com.android.thememanager.png
    Screenshot_2018-12-14-10-02-51-374_com.android.thememanager.png
    82,3 KB · Görüntüleme: 26

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Benim de şöyle bir sıkıntım var. Sabit bildirim kullanan namaz vakti uygulamasının sabit bildirim çubuğu hiçbir şekilde kilit ekranında görünmüyor. Bütün ayarları açtım ama olmuyor. Bu çubuk aosp tabanlı romlarda sorunsuz görünüyor. Aslında stabil 10.0.1 sürümünde de görünüyor ama onda da hatalar ve pil sorunu var. Bahsettiğim bildirim çubuğu 1. Resimde
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlyskndmir

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gurii
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
6
Benim de şöyle bir sıkıntım var. Sabit bildirim kullanan namaz vakti uygulamasının sabit bildirim çubuğu hiçbir şekilde kilit ekranında görünmüyor. Bütün ayarları açtım ama olmuyor. Bu çubuk aosp tabanlı romlarda sorunsuz görünüyor. Aslında stabil 10.0.1 sürümünde de görünüyor ama onda da hatalar ve pil sorunu var. Bahsettiğim bildirim çubuğu 1. Resimde

Kardeş temayla ilgili çünkü marketteki temaların hiçbiri uyumlu değil.guncellemeden sonra tekrar temaların güncellenmesi gerek başka yolu yok çünkü indirdiğim hiç bir temanın durum çubuğunu kullanamıyorum sadece varsayılan temanın durum çubuğu kullanılıyor ve bu temada da ekran kilidinde bildirim gösterme özelliği yok çünkü güncellemeden öncede böyle temalar vardı karşıma çıktıydı kullanmıyorum o tür temaları ekran kilidinde gösteren temaları kullanıyorsun yeni gelecek güncellemeyi bekle

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Kardeş temayla ilgili çünkü marketteki temaların hiçbiri uyumlu değil.guncellemeden sonra tekrar temaların güncellenmesi gerek başka yolu yok çünkü indirdiğim hiç bir temanın durum çubuğunu kullanamıyorum sadece varsayılan temanın durum çubuğu kullanılıyor ve bu temada da ekran kilidinde bildirim gösterme özelliği yok çünkü güncellemeden öncede böyle temalar vardı karşıma çıktıydı kullanmıyorum o tür temaları ekran kilidinde gösteren temaları kullanıyorsun yeni gelecek güncellemeyi bekle
Hayır bende hiçbir temada göstermiyor. Varsayılan, klasik hepsini denedim

Utkumutluu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
11
Peki arkadaşlar whatsapp mesajlarını kilitleme ekanından hızlı cevaplamayı nasıl yapıyoruz bilen var mı?

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
Peki arkadaşlar whatsapp mesajlarını kilitleme ekanından hızlı cevaplamayı nasıl yapıyoruz bilen var mı?
Öyle bir seçenek yok hocam. Bi sonraki sürümde düzeltilir İnşallah. Konu ile ilgili geri bildirimde bulunabilirsiniz.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Öyle bir seçenek yok hocam. Bi sonraki sürümde düzeltilir İnşallah. Konu ile ilgili geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Güvenlik açısından böyle bir güncelleme geleceğini düşünmüyorum. Kilit ekranı açılmadan cevap verilmesi, kilit ekranının gerekliliğini ve gizliliğe önem verenler için çok kullanışlı olmaz.

Üst Alt