İpucu Miui10 kilit ekranı bildirimleri (Çözüm)

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
Selamün aleyküm arkadaşlar. Herkesin bildiği ve şikayetlerini dile getirdiği üzre 10.0.1.0 güncellemesi ile kilit ekranında bazı uygulama bildirimlerinin görünmemesi ve bazı uygulamalarda bildirim sesi gelmemesi çoğu kimsenin muzdarip olduğu bir durum.
Telefonu biraz kurcaladıktan sonra bu sorunun çözülebilir bir durum olduğunu gördüm ve sizlerle de paylaşmak istedim.
Yapmamız gereken;
Ayarlar - Yüklü uygulamalar - Bildiriminin kilit ekranında görünmesini ve bildirim sesini aktifleştirmek istediğimiz uygulamayı seçip "Bildirimler" seçeneğine girerek ayarları aşağıdaki gibi yapıyoruz.
Nice MIUI güncellemeleri görmeniz dileklerimle (:
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Bu özellik ilk başta benim de canımı sıksa da kullanmayi öğrenince çok işime yaradı. Alışveriş sitesi gibi önemli olmayan uygulamaların bildirimleri rahatsız etmiyor. En azından bölünmüyorum. Arka planda kalıyor açınca görüyorum zaten.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
Bu özellik ilk başta benim de canımı sıksa da kullanmayi öğrenince çok işime yaradı. Alışveriş sitesi gibi önemli olmayan uygulamaların bildirimleri rahatsız etmiyor. En azından bölünmüyorum. Arka planda kalıyor açınca görüyorum zaten.

Haklısınız hocam o bakımdan gayet iyi olmuş fakat WhatsApp bildirimleride görünmüyordu ve bip uygulamasını kullananlar bilirler ki bildirim sesi gelmiyordu. Bu vesile ile herkesin önemli bulduğu uygulamaların bildirimleri kilit ekranında görünür olacak.

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Haklısınız hocam o bakımdan gayet iyi olmuş fakat WhatsApp bildirimleride görünmüyordu ve bip uygulamasını kullananlar bilirler ki bildirim sesi gelmiyordu. Bu vesile ile herkesin önemli bulduğu uygulamaların bildirimleri kilit ekranında görünür olacak.

İşte Xiaomi bu özellikleri özelleştirilmeyi sana bırakmış. Bütün bildirimler açık halde gelse bu özelliği belki kesfedemezdik. Bildirim almak istediğin uygulamaları açınca bildirimi geliyor sorunsuz

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
İşte Xiaomi bu özellikleri özelleştirilmeyi sana bırakmış. Bütün bildirimler açık halde gelse bu özelliği belki kesfedemezdik. Bildirim almak istediğin uygulamaları açınca bildirimi geliyor sorunsuz

Gayette iyi yapmış. İlk başlarda biraz sendelesekte yavaş yavaş çözümler bulunuyor.

Solin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERCAN
Cihazım
Xiaomi Mİ 6
Konular
6
Arkadaşlar peki yazı tipi değiştirme seçeneği de eklenmişmi ayarlar kısmına? Yani tema dışında farklı yazı tipleri yükleme şansımız varmı? Güncelleme yapan arkadaşların fikri varmı bununla ilgili?

uysaltarik2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tarık
Cihazım
mi 6
Konular
0
Bu yöntem kilit ekranına bildirim düşmesini sağlıyo, ama bazı uygulamalar için kilit ekranında, en üst solda bildirim simgesi bölümünde simge çıkmıyor, buda geliştirilmesi gereken bir şey şuanlık, ayarla düzelmiyor.

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
Arkadaşlar peki yazı tipi değiştirme seçeneği de eklenmişmi ayarlar kısmına? Yani tema dışında farklı yazı tipleri yükleme şansımız varmı? Güncelleme yapan arkadaşların fikri varmı bununla ilgili?
Bölgeyi Hindistan yapın ve telefonu yeniden başlatın. Tamalara yazı tipi seçeneği eklenir o vakit

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
Bu yöntem kilit ekranına bildirim düşmesini sağlıyo, ama bazı uygulamalar için kilit ekranında, en üst solda bildirim simgesi bölümünde simge çıkmıyor, buda geliştirilmesi gereken bir şey şuanlık, ayarla düzelmiyor.
Hangi uygulama ise aynı yolu takip edin ve "Uygulama ikon işareti" seçeneğini aktif ederek deneyin hocam.

Solin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERCAN
Cihazım
Xiaomi Mİ 6
Konular
6
Bölgeyi Hindistan yapın ve telefonu yeniden başlatın. Tamalara yazı tipi seçeneği eklenir o vakit

Peki bölgeyi Hindistan yaptıktan sonra cihazıma farklı bir dezavantajları olurmu? Doğru çalışmasına engel olabilecek bi durum mesela.

Üst Alt