Rehber Mıuı Romlara Dil Ekleme BARS [Escobar1945] Anlatım

Escobar1945

Epic Rom Developer Team
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Merhaba miui Türkiye
Sizlere bu anlatımımda mıuı romlara Türkçe dil nasıl sorunsuz eklenir onun anlatımını yapacağım.Öncelikle şunu belirtmek isterim bu anlatım türkiyede ilk ve tek ve siz miui Türkiye ailesine özel bir anlatım.Konu yabancı forumdan (Rus MULTIROM) Sitesinden alınmıştır ve orijinal konu orasıdır ben sadece programı kendi çabalarımla beraber kullanılır hale getirdim.Programın buradaki anlatımı bana aittir Miui Türkiye dışındaki forumlarda buradaki anlatım ve linkler kaynak olarak gösterilmemesi halinde hakkım kimseye helal değildir.Zira ben burada programı sahiplenmiyorum keza çoğu kullanıcı miui rom kullanmak ve cihazlarında görmek istiyor ve JBART ile yaşanan uyumsuzluklardan dolayı artık dil eklemede büyük sıkıntılar yaşanıyor.APKTOOL ilede apkları parçalamada ve toplamada yaşananlarda cabası.İşte tam burada da MULTIROM geliştiricileri devreye girince ortaya harika bir program çıkmış oldu.Zaten forumda kullanmış olduğum cihaz için dil ekleyip editlediğim rom vardı şimdiye kadar sorunsuz kullandım.. Şimdi ise sizlerle paylaşıyorum.Bu işlemleri yaparken tüm sorumluluk size aittir şahsım ve Miui Türkiye sorumlu değildir.Sormak istediğiniz yada anlamadığınız durumlarda yardımcı olmak boynumuzun borcudur...
NOT:
Şimdi gelelim programın anlatımına öncelikle çevirisini yapacağınız zip formatının içeriği system.new.dat yada system.img formatında olmaması gerekli program sadece açık sistem dosyalarınının çevirisini yapıyor jbart da olduğu gibi..
Dat.ve img uzantılı dosyaları ayrıştırma işlemleri için @sw33tking arkadaşımızın anlatımından faydalanabilirsiniz..
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Ekran Alıntısı1.PNG

Öncelikle bilgisayarımıza java ve python sürümlerini kuruyoruz kurulu ise eğer bu adımı geçebilirsiniz..
-Java SE Runtime Environment 8

-Python Windows

BARS::

Herşey tamam ise BARS uygulamasını bir klasöre çıkartıyoruz ve TOOL-TRANSLATE jar dosyasını sağ tık yaparak birlikte aç:Java (TM)Platform SE Binary tıklayarak açılmasını bekliyoruz..
Ekran Alıntısı3.PNG
Açılan uygulamada fırmware kısmında çevirisi yapılacak zip formatındaki dosyayı seçiyoruz.
translation dir:BARS dosyamızın içindeki PROJE ROM dosyasını seçiyoruz.Dil dosyalarını son güncellenen dil dosyası olarak ben hazırladım.İsteyen olursa sürekli güncellerim.replace config ve out name tikleri işaretli olacak herşey resimde olduğu gibi olsun..
Ekran Alıntısı4.PNG
herşey tamam ise build firmware butonuna basarak işlemi başlatıyoruz..10 ila 15 dakika içerisinde çevirisi yapılmış romumuz build dosyasında hazır olacak..Logs bölümünden hata verecek olursa şayet takip edebilirsiniz kayıt tutabilirsiniz..
Ekran Alıntısı5.PNG

Ekran Alıntısı6.PNG
Build dosyasında imzalanan ve zip haline gelen romumuzu artık kurtarma modunda (twrp.cwm)ile flaşlayarak miui romumuzu Türkçe olarak kullanabilirsiniz..
Bu işlemi yapmadan önce lütfen yedeğinizi alınız her türlü olumsuzluklara karşı...

Başka bir anlatımda buluşmak üzere iyi forumlar dilerim.....

Thanks to MULTIROM teams..
Orijinal konu link:

Son düzenleme:

mendocino_610

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
tam aradığım konu deyip sevinmiştim ki system.new.dat yada system.img formatında olmaması gerekli yazısını görünce hayaller yıkıldı tekrar. Artık resmi çeviriyi kullanmak istiyorum ama sanırım biz xiaomi.eu romlarına mecburuz.

Escobar1945

Epic Rom Developer Team
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
tam aradığım konu deyip sevinmiştim ki system.new.dat yada system.img formatında olmaması gerekli yazısını görünce hayaller yıkıldı tekrar. Artık resmi çeviriyi kullanmak istiyorum ama sanırım biz xiaomi.eu romlarına mecburuz.
Sevinciniz kursaginizda kalmasın hocam dat.ve img.uzantili dosyaları açıp ..
System app
System framework
System priv-app
Bulunan apklari yine bu program ile de dil eklenebiliyor sadece biraz meşakkatli tek tek yapılması gerekli bu işlem için gerekli anlatım yapılacak iyi forumlar dilerim...

Xiaomi Redmi Not 3 MULTİROM 7.2.9

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
776
Oflu
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Paylaşım için teşekkür ederim. Hangi sürümü indirmemiz gerekiyor?

Bu program dil dosyalarını nerden buluyor ve son olarak mi 5s için Çin stabil ve Çin beta romlarinda başarılı olur muyum.

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
609
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
kenzo için romu indiriyorum, sitesinden 160kb/sn geçmiyor waiting~~ dosyalar herşey hazır, rom inat etti...

Escobar1945

Epic Rom Developer Team
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
kenzo için romu indiriyorum, sitesinden 160kb/sn geçmiyor waiting~~ dosyalar herşey hazır, rom inat etti...
Hocam konu başındaki notumu göz ardı etmeyin zira zip formatı benim ekteki verdiğim gibi olacak img.yada dat.uzantili ise çeviri yapmaz...

Escobar1945

Epic Rom Developer Team
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Paylaşım için teşekkür ederim. Hangi sürümü indirmemiz gerekiyor?

Bu program dil dosyalarını nerden buluyor ve son olarak mi 5s için Çin stabil ve Çin beta romlarinda başarılı olur muyum.
Python için güncel sürümü indirin dil dosyaları uygulamanın içinde guncelledim sizin extra işlem yapmaniza gerek yok talimatları takip edin...

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
776
Oflu
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Python için güncel sürümü indirin dil dosyaları uygulamanın içinde guncelledim sizin extra işlem yapmaniza gerek yok talimatları takip edin...

Hocam ikiside güncel ikiside farklı Python 2 biri diğeri 3

gnys

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
samsun
Cihazım
mi not 2
Emeğine sağlık dostum güzel anlatım IMG.yada.dat.uzantili olduğunu nasil anlarız

nx512j cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Escobar1945

Epic Rom Developer Team
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Emeğine sağlık dostum güzel anlatım IMG.yada.dat.uzantili olduğunu nasil anlarız

nx512j cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim cihazınıza ait rom dosyasını WinRAR ile açtığınızda zaten göreceksiniz içeriği benim gorselde eklediğim gibi ise eğer işlemleri uygulayabilisiniz

Yukarıdaki görseldeki gibi ise yapılmaz ayrıştırma yapmanız gerekiyor...

mendocino_610

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
bu programla eklenen çeviri xiaomi.eu reposundaki çeviri sanırım? bana orjinal romlardaki çeviri lazım yani miui türkiye yapımı. Eğer multirom sitesindeki romlarda resmi çeviri varsa bende kullanmaya başlayabilirim.

Escobar1945

Epic Rom Developer Team
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
bu programla eklenen çeviri xiaomi.eu reposundaki çeviri sanırım? bana orjinal romlardaki çeviri lazım yani miui türkiye yapımı. Eğer multirom sitesindeki romlarda resmi çeviri varsa bende kullanmaya başlayabilirim.
Githubtan çektiğim MA-XML-turkish reposudur Orhan çakmak hocamızın sürekli derlediği .. Miui Türkiye derken onu anlamadım...??

mendocino_610

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Githubtan çektiğim MA-XML-turkish reposudur Orhan çakmak hocamızın sürekli derlediği .. Miui Türkiye derken onu anlamadım...??

tamam hocam o zaman uğraşmaya gerek yok, ben global romlardaki çeviriden bahsediyorum, bu sitenin yatığı. İki ayrı çeviri var.

Hakko

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
Hakan
Cihazım
Mi Note 2
Elinize sağlık güzel paylaşım :)

Mi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gnys

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
samsun
Cihazım
mi not 2
Dostum setting.apk hariç hepsi tr.ye döndü sadece apk.cozme şansımız varmı tek apk dosyası olarak attım işlem yapmadı
Farklı bir işlem mi yapmamız lazım varsa anlatma şansın varmıdır...

NX512J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Escobar1945

Epic Rom Developer Team
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Dostum setting.apk hariç hepsi tr.ye döndü sadece apk.cozme şansımız varmı tek apk dosyası olarak attım işlem yapmadı
Farklı bir işlem mi yapmamız lazım varsa anlatma şansın varmıdır...

Settings.apk yı batchapktool ile decompile ediniz res dosyasını acınız *godzillaui yazıp çıkan dosyaları silip tekrar apkyı compile ediniz tabi önce romdan framework dosyalarını çekiniz batchapktool framework dosyasına kopyalayıp başlayınız işlemlere kolaygelsin.....

Xiaomi Redmi Not 3 MULTİROM 7.2.24

gnys

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
samsun
Cihazım
mi not 2
Hocam bars ile değil batch ile yapacaz tmm dostum
Teşekkürler

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!