Rehber Mıuı Romlara Dil Ekleme BARS [Escobar1945] Anlatım

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Merhaba miui Türkiye
Sizlere bu anlatımımda mıuı romlara Türkçe dil nasıl sorunsuz eklenir onun anlatımını yapacağım.Öncelikle şunu belirtmek isterim bu anlatım türkiyede ilk ve tek ve siz miui Türkiye ailesine özel bir anlatım.Konu yabancı forumdan (Rus MULTIROM) Sitesinden alınmıştır ve orijinal konu orasıdır ben sadece programı kendi çabalarımla beraber kullanılır hale getirdim.Programın buradaki anlatımı bana aittir Miui Türkiye dışındaki forumlarda buradaki anlatım ve linkler kaynak olarak gösterilmemesi halinde hakkım kimseye helal değildir.Zira ben burada programı sahiplenmiyorum keza çoğu kullanıcı miui rom kullanmak ve cihazlarında görmek istiyor ve JBART ile yaşanan uyumsuzluklardan dolayı artık dil eklemede büyük sıkıntılar yaşanıyor.APKTOOL ilede apkları parçalamada ve toplamada yaşananlarda cabası.İşte tam burada da MULTIROM geliştiricileri devreye girince ortaya harika bir program çıkmış oldu.Zaten forumda kullanmış olduğum cihaz için dil ekleyip editlediğim rom vardı şimdiye kadar sorunsuz kullandım.. Şimdi ise sizlerle paylaşıyorum.Bu işlemleri yaparken tüm sorumluluk size aittir şahsım ve Miui Türkiye sorumlu değildir.Sormak istediğiniz yada anlamadığınız durumlarda yardımcı olmak boynumuzun borcudur...
NOT:
Şimdi gelelim programın anlatımına öncelikle çevirisini yapacağınız zip formatının içeriği system.new.dat yada system.img formatında olmaması gerekli program sadece açık sistem dosyalarınının çevirisini yapıyor jbart da olduğu gibi..
Dat.ve img uzantılı dosyaları ayrıştırma işlemleri için @sw33tking arkadaşımızın anlatımından faydalanabilirsiniz..

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle bilgisayarımıza java ve python sürümlerini kuruyoruz kurulu ise eğer bu adımı geçebilirsiniz..
-Java SE Runtime Environment 8

-Python Windows

BARS::

Herşey tamam ise BARS uygulamasını bir klasöre çıkartıyoruz ve TOOL-TRANSLATE jar dosyasını sağ tık yaparak birlikte aç:Java (TM)Platform SE Binary tıklayarak açılmasını bekliyoruz..

Açılan uygulamada fırmware kısmında çevirisi yapılacak zip formatındaki dosyayı seçiyoruz.
translation dir:BARS dosyamızın içindeki PROJE ROM dosyasını seçiyoruz.Dil dosyalarını son güncellenen dil dosyası olarak ben hazırladım.İsteyen olursa sürekli güncellerim.replace config ve out name tikleri işaretli olacak herşey resimde olduğu gibi olsun..

herşey tamam ise build firmware butonuna basarak işlemi başlatıyoruz..10 ila 15 dakika içerisinde çevirisi yapılmış romumuz build dosyasında hazır olacak..Logs bölümünden hata verecek olursa şayet takip edebilirsiniz kayıt tutabilirsiniz..

Build dosyasında imzalanan ve zip haline gelen romumuzu artık kurtarma modunda (twrp.cwm)ile flaşlayarak miui romumuzu Türkçe olarak kullanabilirsiniz..
Bu işlemi yapmadan önce lütfen yedeğinizi alınız her türlü olumsuzluklara karşı...

Başka bir anlatımda buluşmak üzere iyi forumlar dilerim.....

Thanks to MULTIROM teams..
Orijinal konu link:

Son düzenleme:

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
tam aradığım konu deyip sevinmiştim ki system.new.dat yada system.img formatında olmaması gerekli yazısını görünce hayaller yıkıldı tekrar. Artık resmi çeviriyi kullanmak istiyorum ama sanırım biz xiaomi.eu romlarına mecburuz.

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
tam aradığım konu deyip sevinmiştim ki system.new.dat yada system.img formatında olmaması gerekli yazısını görünce hayaller yıkıldı tekrar. Artık resmi çeviriyi kullanmak istiyorum ama sanırım biz xiaomi.eu romlarına mecburuz.
Sevinciniz kursaginizda kalmasın hocam dat.ve img.uzantili dosyaları açıp ..
System app
System framework
System priv-app
Bulunan apklari yine bu program ile de dil eklenebiliyor sadece biraz meşakkatli tek tek yapılması gerekli bu işlem için gerekli anlatım yapılacak iyi forumlar dilerim...

Xiaomi Redmi Not 3 MULTİROM 7.2.9

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Escobar1945 hocam kenzo modelini mi kullanıyorsun?

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Paylaşım için teşekkür ederim. Hangi sürümü indirmemiz gerekiyor?

Bu program dil dosyalarını nerden buluyor ve son olarak mi 5s için Çin stabil ve Çin beta romlarinda başarılı olur muyum.

Üst Alt