Rom MIUI Pro 7.11.9 Türkçe kimler yükleyecek?(yayınlandı)

limonlusoda

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Mi globe mu eu weekly mi desem seçiminiz ne olurdu.
Çok ofsayt bir soru oldu bu
Tabi ki Mi Globe bende de yüklü olduğundan, Mi Globe diyeceğim
zaten Mi Globe EU tabanlı....

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

empire29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 10 2022
Konular
6
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Arkadaslar resimdeki isaretin manasini bilen var mi
Bu arada bende uzun zamandir miuipro kullanicisiyim, su an miuipro 7_11_16 .
Uygulamanın şu an çalıştığını belirtiyor...

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

deepBlue23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ufuk
Cihazım
mi 6
Konular
0
Beyler bence 7.11.16 sürümünün de batarya performansı iyi gibi, batarya kullanımı için optimizasyonları yaparak sabahtan beri 5 saat 10 dk ekran süresi aldım şarj hala %71 ve wifi full açık. Bir önceki pro sürümde de benzerdi bende. Yani bazı arkadaşlar batarya tüketiminin hızlı olduğundan bahsetmiş bunun romla alakası olmayabilir. Belki kullandığınız uygulamalarla alakalıdır. Ben global kararlı 8.5 de de benzer süreler alıyordum şu an miui 9 da batarya daha mı optimize kullanılıyor onu anlayamıyorum, epic gibi başka bir rom denesem daha mı iyi süre verecek bilmiyorum.
[doublepost=1511109348,1511106160][/doublepost]
Çok ofsayt bir soru oldu bu
Tabi ki Mi Globe bende de yüklü olduğundan, Mi Globe diyeceğim
zaten Mi Globe EU tabanlı....

Hocam pro rom ile globe rom ile kıyaslayabilir misiniz? batarya konusu önemli bir de ana ekranda swipe up gibi kısayollar benim içi önemli. Quick cards kullanmıyorum. Kamera performansı farklı romlarda nasıl merak ediyorum. Teşekkürler.

umutaxoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
12
hemen deniyorum monkey~~monkey~~

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
5 saat ekran süresi ve şarj yüzde 71.
Ozaman yaklaşık 14-15 saat ekran süresi almanız gerek şarj bitiminde.
Bu çok uçuk bi rakam bence :) akümü bağladın. Valla ben 5 saati görünce seviniyorum. (mi5s)

deepBlue23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ufuk
Cihazım
mi 6
Konular
0
5 saat ekran süresi ve şarj yüzde 71.
Ozaman yaklaşık 14-15 saat ekran süresi almanız gerek şarj bitiminde.
Bu çok uçuk bi rakam bence :) akümü bağladın. Valla ben 5 saati görünce seviniyorum. (mi5s)
Şu an 8 saat ekran süresi %50 şarj var (mi6) akü bağlanmış gibi aynen batarya optimizasyonu namına kendi çapımda birşeyler yapıyorum tabi: tüm titreşimler kapalı, istemediğim hiç bir uygulamadan bildirim almıyorum kapalı, otomatik başlatmalar ve arka planda çalışan uygulamalar 2-3 uygulama hariç kapalı, quick cards kapalı, pil bekleme durumu için senaryo açık, parlaklık %20 civarı vs.vs... Örneğin bir önceki sürüm 7.11.9 romu rutin kullanımımda 44 saat bekleme süresi 12 buçuk saat ekran süresi %17 şarj vardı. Global kararlı romlarda da benzer kullanımlarda benzer süreler alıyordum. Uygulama sayım az whatsapp, letgo vb olmazsa olmaz 15 kadar ancak vardır.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Şu an 8 saat ekran süresi %50 şarj var (mi6) akü bağlanmış gibi aynen batarya optimizasyonu namına kendi çapımda birşeyler yapıyorum tabi: tüm titreşimler kapalı, istemediğim hiç bir uygulamadan bildirim almıyorum kapalı, otomatik başlatmalar ve arka planda çalışan uygulamalar 2-3 uygulama hariç kapalı, quick cards kapalı, pil bekleme durumu için senaryo açık, parlaklık %20 civarı vs.vs... Örneğin bir önceki sürüm 7.11.9 romu rutin kullanımımda 44 saat bekleme süresi 12 buçuk saat ekran süresi %17 şarj vardı. Global kararlı romlarda da benzer kullanımlarda benzer süreler alıyordum. Uygulama sayım az whatsapp, letgo vb olmazsa olmaz 15 kadar ancak vardır.
Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla Siz cihazınızı neredeyse kullanmıyorsunuz...bu ekran süresini sadece neyi kullanarak elde ediyorsunuz?

deepBlue23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ufuk
Cihazım
mi 6
Konular
0
Hocam genelde surf yaparım, uc browser, WhatsApp, aliexpress, letgo, sahibinden, hb, Gmail, drive, haritalar, 2 banka uygulaması, bitaksi, uber vs vs kullanırım müzik dinlerim araştırma yaparım banka uygulamalarını kullanırım yani istediğim herşeyi yapıyorum aslında. Sosyal medyaya bulaşmam ve oyun oynamam. Dediğim gibi global romda da bu şekilde kullanıyordum. En fazla uc browser batarya kullanılıyor cpu anlamında sonra Android geliyor ve arkaplanda ne yaptığı belirsiz batarya sömüren uygulama kullanmıyorum.

janissary

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
bekir
Cihazım
xiaoim mi 5s
Konular
4
uzun uğraşlar sonucu miuipro ya geçtim gayet hoş ve akıcı ilk izlenimlerim olumlu fakat globalde ki sınırsız temesını bulamadım aşırı derecede alışmıştım o temaya nasıl tekrar kurabilirim

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt