Rom MIUI Pro 7.11.9 Türkçe kimler yükleyecek?(yayınlandı)

Keremaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem Aydın
Cihazım
Mi max 2
Konular
2
[doublepost=1511042650,1511042536][/doublepost]
Evet aratınca çıkıyor fakat tıkladığınızda açılmıyor neden acaba üstadlar cevap yazar eminim.

Ben Mi Max 2'ye yuklemistim. Bende aciliyordu ama sizin telefonunuzda oldugu gibi gizlenmis. Ozel bir caba var. Kimbilir gizlenmis arka plan servisleri ya da wakelock'lar var midir

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
MiuiPro romlarda cok ilginc bir durum var. Ayarlar bolge secimi bolumunu gizlemisler. Ama ayarlarda en ustte arama bolumunde bolge yazip aratinca cikiyor. Bolge Rusya. Istediginiz sekilde degistirin restart'tan sonra yine Rusya oluyor. Bolge secimini gizleyip Rusya yapmislar ve degistirmek mumkun degil. Bunun bilincli yapildigi gizlenmesinden belli. Ben bu romdan sogudum.

Hocam Suatsari hocamin bir bilgisi vardir. Bende merak ettim simdi siz soyleyince.

suatsari hocam etiketliyorum sizi de.

empire29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 10 2022
Konular
6
Aramada çıkıyor ama sadece Çin çıkıyor ilginç

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Arkadaşlar anlaşılan siz ilk defa Çin romu yüklüyorsunuz.Yoksa Çin romlarında global romlardaki gibi bölge seçimi olmadığını bilmeniz gerekirdi...
Kaldıki bölge seçiminden casus program çıkma ihtimaline nasıl vardınız onuda anlamadım...Bölge seçimi dediğiniz şey,bazı bölgelere göre yüklenen ekstra uygulamalar...
Peki romun güvenirliliğini neye göre belirleyeceğiz.Bölge seçimi varsa,hah tamam bu rom güvenli mi diyeceğiz.Başka rom kurunca o romun ne kadar güvenli olduğunu nasıl bileceğiz?...Tek dayanağımız kullanıcı yorumları.Herkes kullanıp sorun yaşamıyorsa tamam deyip geçeceğiz.
Bu konuda hassas olunmasını saygıyla karşılarım,ama bu romu yüklediyseniz zaten bootloader kilidini açmışsınız.Size bootloader kilidini açarken yapılan güvenlik uyarılarını görmezden gelmişsiniz.
Sonuçta bu romu ben yapmıyorum ve sadece dil ekliyorum.Bu romu aylardır kullanıyorum,benim gibi kullanan birsürü arkadaş var.Bankacılık uygulamaları dahil,tam teşekkülü olarak kullanıyorum,bugüne kadar en ufak bir sorunla karşılaşmadım.
Ben çok şüpheci,hassas olan arkadaşların bootloder kilidini kapatıp,global romu rootsuz olarak kulanmalarını tavsiye ediyorum....

Keremaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem Aydın
Cihazım
Mi max 2
Konular
2
Sayin Suat Sari ben size birsey demek istemedim. Global Beta'larda bolge secimi yapiyordum. Bir ara Cin'e donuyordu, XDA forumunda fastboot ya da miui menusunde once factory reset yapin sonra trwp flash yapin uyarisini gordum ve boyle yapinca bolge secimi yapmaya basladim. Benim anlamadigim MIUI pro ekibi bu konuya vakif bir ekip neden bolge secimi Rusya ile sabitlenmis ve degistirsek bile restart sonrasi geri donuyor. Global Beta'daki metot bunda olmuyor. Neden bolge ayarini menude gizlemisler. Cok ilginc geldi. Ekibe Rusca mesaj yazdim, dili biliyorum, 3 gundur cevap alamadim. Hatta donation da yapmistim. Ilk baslarda ne sorsam cevap aliyordum buna alamadim

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Sayin Suat Sari ben size birsey demek istemedim. Global Beta'larda bolge secimi yapiyordum. Bir ara Cin'e donuyordu, XDA forumunda fastboot ya da miui menusunde once factory reset yapin sonra trwp flash yapin uyarisini gordum ve boyle yapinca bolge secimi yapmaya basladim. Benim anlamadigim MIUI pro ekibi bu konuya vakif bir ekip neden bolge secimi Rusya ile sabitlenmis ve degistirsek bile restart sonrasi geri donuyor. Global Beta'daki metot bunda olmuyor. Neden bolge ayarini menude gizlemisler. Cok ilginc geldi. Ekibe Rusca mesaj yazdim, dili biliyorum, 3 gundur cevap alamadim. Hatta donation da yapmistim. Ilk baslarda ne sorsam cevap aliyordum buna alamadim
Hocam xiaomi.eu romu yükleyin ondada aynı,Çin tabanlı sürümler böyle... Yani bu olay Miuipro rom ile alakalı birşey değil.

Keremaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem Aydın
Cihazım
Mi max 2
Konular
2
Xiaomi eu rom'da fastboot mod ile yukleme yapinca bolge secimi yapilabiliyor. Twrp recovery ile cin'de sabit kaliyor. Bu konu ile bilgili basliklar var. Ikinci bir secenek olarak Xiaomi.eu rom'da yeni rom'u trwp ile flash atmadan telefonun miui menusunden factory reset atip-factory reset yalniz trwp'deki degil miui menusundeki-telefon zaten restart olunca trwp recovery otomatik aciliyor burdan direkt system reboot yapiliyor. Tekrar baslarken biz manuel trwp recovery acip yeni romu yuklersek bolge secimi aktif oluyor. Miui menusundeki factory reset'te altta erase all content var onu secmeyecegiz. O zaten isaretsiz normalde. Onu secip factory reset yapinca olmuyor. Pro romda Cin de degil Rusya bolge. Bir de adamlar saklamis. Cevap da vermiyorlar.

Opilizm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tahir
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
orijinal miui 9 fontu buldum attım ama çalışmadı. san francisco diye bi font attım şimdilik. mi lantinig unicode diye arayınca çıkıyor da çok ilgilenemedim . bakıcam :)
Hallettim hocam. Orjinal global romdan system/fonts klasörünu kopyalayıp, miuipro system/fonts klasörüyle değiştirdim. Tüm problemler çözüldü.

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
arkadaşlar miuipro sinir olduğum bir durum var bir türlü çözüm bulamadım.
buton kombinasyonlarını kullanmadan Link2SD ile TWRP recoverey e geçemiyorsun.
twrp app de işe yaramıyor. farklı appler de olmadı. bir çözüm bilen varmı?
yoksa butonlar uçacak neredeyse

irfancan18

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İrfan
Cihazım
GM 5 PLUS D
Konular
3
Normal romdan farkı ne? standartbir aosp mi? Batarya performansı stock gibi mi? Skorpi

Üst Alt