Yardım Miui otomatik ekran döndürme, pusula, ivme ölçer, jiroskop hatasına kesin çözüm!

highlook

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
redmi note 3
Konular
2
Herkese merhaba. Bilindiği gibi birçok Xiaomi telefonlarda (özellikle Redmi Note 3'lerde) ekran döndürme, jiroskop, pusula gibi sensörler çalışmamakta yada hatalar vermekte. Çin'den getirttiğim Redmi Note 3'te de aynı sorunu yaşadım. Yurt içi-dışı kaynaklarda önerilen her şeyi yaptım, ayarları değiştirdim, ROM lar yükledim ama nafile. Uzun süren araştırmalar sonucunda rusça bir forum sitesinde bulduğum 30 saniyelik bir yöntemle tüm sorunlar çözüldü.
10 dakika önce hallettiğim sorunumu heyecanla ve derhal sizlerle paylaşıyorum. Aynı dertten muzdarip olanların işine yarar umarım.
Önce linkteki adb-tools-persist.zip dosyasını indiriyoruz;

Dosyayı herhangi bir yerde boş bir klasör içine açtıktan sonra, o klasörün içine girip klasörün içerisinde boş bir yere shift+sağ klik yaparak "komut penceresini burada aç"ı seçiyoruz.

Telefonu fastboot moda alıp bilgisayara bağladıktan sonra, açılan komut penceresinde sırasıyla şu komutları yazıyoruz;
fastboot devices (enter) (enter'a bastıktan sonra komut penceresinde cihazınızın tanınmış olması gerekiyor)
fastboot erase persist (enter)
fastboot flash persist persist.img (enter)
fastboot reboot (enter)

Cihaz kapanıp açılacak. Bu kadar...
Sonrasında pusulaya girip çalıştığını görebilirsiniz.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Fastboot romlarının içerisinde persist.img dosyası bulunur ve rom yüklerken mi flash o dosyayı da kurar.

Geçmiş olsun.

highlook

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
redmi note 3
Konular
2
Hocam fastboot, edl, vs. tüm romları yüklemiştim zaten. Yine de devam etti sıkıntı. Sadece bu yolla çözebildim. Sanırım o bahsettiğiniz fastboot romların içerisindeki persist img dosyasında sıkıntı var. Çünkü bahsettiğim işlemde önce silip sonra yeni persist img'yi flashlıyoruz.

Muhammet0001

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammet
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
0
Denendi, başarılı. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

nahsen27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
nahsen
Cihazım
xiaom mi5
Konular
0
bunu yapmak için bl açık olmalımı

lefter67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Korkut
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
1
konu için teşekkürler... redmi note 3 pro telefonum var... benim pusula falan gayet iyi çalışıyor. benim sorunum kapaklı kılıf aldım ancak akıllı kılıf modunu aktif etmeme rağmen kapağı kapatınca ekran kilitlemiyor. kapağı açınca da ekran açılmıyor... persist yüklesem sorun gider mi... dün bootloader kilidini açtım

lefter67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Korkut
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
1
Kılıfta sorun olabilir mi?

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bilmiyorum. Akıllı kılıflar mıknatıslı mı olmalı. Kapak mıknatıslı değil. Çalışma prensibi nasıl bilmiyorum. Sensör kapatılınca ekranın kapanması gerekmiyor mu?

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bilmiyorum. Akıllı kılıflar mıknatıslı mı olmalı. Kapak mıknatıslı değil. Çalışma prensibi nasıl bilmiyorum. Sensör kapatılınca ekranın kapanması gerekmiyor mu?

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prensip olarak sensör kullanılmaz. Genelde mıknatıs olur. Sensörü kullanan birçok uygulama ile cihazlar açılıp kapatılabiliyor ancak pile olumsuz etkisi oluyor. Sensör devamlı aktif olmak zorunda kalıyor.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt