Yardım Miui otomatik ekran döndürme, pusula, ivme ölçer, jiroskop hatasına kesin çözüm!

realuydu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
discovery 2
Konular
1
merhaba mi5 telefonum var ve otomatik döndürme calışmıyor

fastboot erase persist hata alıyorum ve silmiyor cihazda root ve trwp yüklü yardımlarınızı bekliyorum.

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Bunu mi pad 4 tabletimde denesem olur mu? Pubg oyunundayken açmadi ama googleplayda jiroskop test uygulamasini indirdim orda calisiyor acaba sorun nedir

61srkn61

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
serkan
Cihazım
mi9
Konular
0
Herkese merhaba. Bilindiği gibi birçok Xiaomi telefonlarda (özellikle Redmi Note 3'lerde) ekran döndürme, jiroskop, pusula gibi sensörler çalışmamakta yada hatalar vermekte. Çin'den getirttiğim Redmi Note 3'te de aynı sorunu yaşadım. Yurt içi-dışı kaynaklarda önerilen her şeyi yaptım, ayarları değiştirdim, ROM lar yükledim ama nafile. Uzun süren araştırmalar sonucunda rusça bir forum sitesinde bulduğum 30 saniyelik bir yöntemle tüm sorunlar çözüldü.
10 dakika önce hallettiğim sorunumu heyecanla ve derhal sizlerle paylaşıyorum. Aynı dertten muzdarip olanların işine yarar umarım.
Önce linkteki adb-tools-persist.zip dosyasını indiriyoruz;

Dosyayı herhangi bir yerde boş bir klasör içine açtıktan sonra, o klasörün içine girip klasörün içerisinde boş bir yere shift+sağ klik yaparak "komut penceresini burada aç"ı seçiyoruz.

Telefonu fastboot moda alıp bilgisayara bağladıktan sonra, açılan komut penceresinde sırasıyla şu komutları yazıyoruz;
fastboot devices (enter) (enter'a bastıktan sonra komut penceresinde cihazınızın tanınmış olması gerekiyor)
fastboot erase persist (enter)
fastboot flash persist persist.img (enter)
fastboot reboot (enter)

Cihaz kapanıp açılacak. Bu kadar...
Sonrasında pusulaya girip çal
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

mi 9 kullanıyorum bazı senşörler calışmıyor nasıl düzeltebilirim

axuaxu54

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi6
Meslek
Tornacı
Konular
51
Mi6 için kullanabilir miyim bu işlemi

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Konuda belirtilen dosya hangi cihaza ait olduğu belirtilmediği için konu kapatılmıştır

Üst Alt