Rom Miui°Mint Joyeuse MIUI 13 | Android 12

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2
Merhaba arkadaşlar telefonunuzda sıfırlama yaptıktan sonra rom değiştirdikten sonra ve ya güncelleme yaptıktan sonra pil ve performans optimizasyonunu nasıl manuel olarak yapa bileceğinizle ilgili marka ve android sürümü farketmeksizin uygulaya bileceğiniz bir tüyo vereceğim bu yapacağınız işlemler herhangi bir bootloop ve ya brick yapmıyor cihazı gönül rahatlığı ile deneye bilirsiniz sizlere ilk olarak şundan bahsedeyim benim yaptığım işlem root gerektirmektedir rootsuz yöntemide var ancak daha kolay olması açısından ve vakit kaybetmemek konuya daha hızlı yazmak adına rootlu yöntemi anlatacağım isterseniz rootsuz yöntemide konuya sonradan güncelleme yaparak eklerim neyse şimdi öncelikle play store dan termux uygulamasını indirin indirdikten sonra termuxu her ihtimale karşı güncellemek için şu komutları yazın

pkg update && pkg upgrade

Bu işlem bittikten sonra

Şu komutuda yazın

apt update && apt upgrade

Ve son olarak asıl işlemimize geliyoruz aşağıdaki komutu olduğu gibi yazın

su -c "cmd package bg-dexopt-job"

Ve sisteminize uygulamalarınız sayısına cihazınızın RAM ve işlemcisine göre değişiklik gösterecektir bu işlem
İşlem bittiğinde success yazısını göreceksiniz android 10-11-12 kullanıyorsanız iyi forumlar yapamayanlar için videoda ekliyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

video eklerken hata alıyorum

Merhaba arkadaşlar telefonunuzda sıfırlama yaptıktan sonra rom değiştirdikten sonra ve ya güncelleme yaptıktan sonra pil ve performans optimizasyonunu nasıl manuel olarak yapa bileceğinizle ilgili marka ve android sürümü farketmeksizin uygulaya bileceğiniz bir tüyo vereceğim bu yapacağınız işlemler herhangi bir bootloop ve ya brick yapmıyor cihazı gönül rahatlığı ile deneye bilirsiniz sizlere ilk olarak şundan bahsedeyim benim yaptığım işlem root gerektirmektedir rootsuz yöntemide var ancak daha kolay olması açısından ve vakit kaybetmemek konuya daha hızlı yazmak adına rootlu yöntemi anlatacağım isterseniz rootsuz yöntemide konuya sonradan güncelleme yaparak eklerim neyse şimdi öncelikle play store dan termux uygulamasını indirin indirdikten sonra termuxu her ihtimale karşı güncellemek için şu komutları yazın

Bu işlem bittikten sonra

Şu komutuda yazın

Ve sisteminize uygulamalarınız sayısına cihazınızın RAM ve işlemcisine göre değişiklik gösterecektir bu işlem
İşlem bittiğinde success yazısını göreceksiniz android 10-11-12 kullanıyorsanız iyi forumlar yapamayanlar için videoda ekliyorum

video eklemek için çalışacağım :)

Son düzenleme:

Overextending

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
29

Bu işlem bittikten sonra

Şu komutuda yazın

video eklemek için çalışacağım :)
Hocam emeğinize sağlık hemen deneyeceğim. Yerinizde olsam bu yararlı bilgi için ayrı bir başlık açardım. Bu başlığın altında paylaşıyor olmanız sadece bizi ilgilendiriyor sonuçta redmi note 9 pro konusu altında paylaşılan bir bilgi. Ayrı bir konu oluşturup tüm forumun yararına olacak şekilde yaparsanız bence mükemmel olur

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2
Hocam emeğinize sağlık hemen deneyeceğim. Yerinizde olsam bu yararlı bilgi için ayrı bir başlık açardım. Bu başlığın altında paylaşıyor olmanız sadece bizi ilgilendiriyor sonuçta redmi note 9 pro konusu altında paylaşılan bir bilgi. Ayrı bir konu oluşturup tüm forumun yararına olacak şekilde yaparsanız bence mükemmel olur
Rehber - Android sistem ve pil optimizasyonu {Android 7-12.1} forumda konu mevcut olduğu için bu şekilde yaptım yoksa paylaşacaktım emek hırsızlığı olmasın diye :)

Overextending

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
29

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2

Yaptım hocam sağolun bilgi için :)
Ne demek hocam bir çok tüyo var sadece vakit olmuyor yada sürekli telefonla alakalı bir şey denediğim için telefon yazılımı tam oturmamış halde oluyor oyüzden konuya ekleme yapamıyorum :)

Overextending

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
29

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2
Tüm romları denemiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki Redmi note 9 pro joyeuse için en iyi, en stabil rom olduğunu düşünüyorum.

Miui°Mint ~ REDMI NOTE 9 PRO
JOYEUSE
Android : 12
Build date : 25.8.22

Not: Mega %80'ini kendisi indirecek ve %80 indirmeden sonra kota aşımı koyacak ve premiuim üyelik isteyecektir. Premium üyelik istediği zaman bu işlemi uygulayın. Bu işlemi istediğiniz vpn ile yapabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

• FLash Rom
• if data encrypt (format data)
• if data decrypt (wipe data)
• Reboot system

• eea global base
• all mi app
• suport tema pelakor
• unroot
• decrypt
• r/w
• prebuilt ytb revanced
• Leica miuicam
• aod
• etc

Romda google senkronizasyonu çalışmıyor ve bunu fixlemek için cihazın kurulumunu yaptıktan sonra ekte vermiş olduğum .zip dosyasını TWRP veya Orangefox ile kurunuz.

Fix :

Android 12 ile gelen dynamic thema, bilinen adı ile "monet" özelliği MİUİ 13 ile buluştu.
MİUİ arayüzü ile çok stabil çalışmamasından dolayı bu özelliği kaldırmak için kullandığınız kurtarma yazılımı üzerinden zipleyin.

Konuyu kendi paylaşımı gibi sahiplenen Rauf Cəlilzadə hocama çok teşekkürler.
Rom ile ilgili gerek performans gerek romu hataya sürükleyecek magisk modülleri olmak üzere cihazı gereğinden fazla zorlayıp oyun performansı, günlük kullanım sınırlarını zorlamış olup romun stabilitesini konu altında her detayı ile paylaşan, rom ile ilgili sorusu olanlara yardımcı olan Rauf Cəlilzadə hocama tekrardan çok teşekkürler :)
Hocam rom güncellendi telegram sayfasında deneyeceğim birazdan isterseniz konuya ekleyin :)

Üst Alt