Rom MIUI Mi Globe ROM Özellikleri ve Yükleme talimatı

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Globe romu mi max pro cihazıma yükledim,performansı siğer romlara göre MÜTHİŞ

Tek sıntım Viper4arise ile ilgili.Yüklerken sadece viperı seçtim ,dolby yüklemedim.Programı aktif edemiyorum, hiçbir şekilde ses iyileştirmesi yapamadım.E tabi hep ekolu kullanınca romları,onsuz tatmin etmiyor.

Ekran görüntüm aşağıda.Reflash yapmadan var mıdır bir çözümü ?
Teşekkürler.
Viperi ilk kurduğumda bende aktifleştiremedim, dün sadece dolbyyi kurdum o nedenle...ama sanırım önümüzdeki haftalarda bu sorunlar da giderilir....Hızına gelince, gerçekten insan yükleyince fark edebiliyor....hatta bu HIZ beni neredeyse rahatsız ediyor...malum yaş 60, başımı döndürüyor....alışmak zaman alacak galiba8=)haha--haha--

aslanenver

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Mi 6
Konular
25
Şimdi kuruyorum hocam Mi-Globe'u :) Bakalım neler olacak :)
Ben de tekrar rootsuz bir şekilde indirdim..
Daha sonra deneyeceğim..
İlk başta sizin dediğiniz ayar kısmına bakayım..

Siz benden önce yükleyeceksiniz.
Albaraka uygulamasını dener misiniz.

Rootlu diye uyarı verecek mi kontrol edelim..

Evet dediğiniz gibi..
Animasyonları kapattım.
Hız bariz bir şekilde değişti..

Fakat mi globe kuracam tekrar.. :)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aag1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
john
Cihazım
mi max
Konular
1
Viperi ilk kurduğumda bende aktifleştiremedim, dün sadece dolbyyi kurdum o nedenle...ama sanırım önümüzdeki haftalarda bu sorunlar da giderilir....Hızına gelince, gerçekten insan yükleyince fark edebiliyor....hatta bu HIZ beni neredeyse rahatsız ediyor...malum yaş 60, başımı döndürüyor....alışmak zaman alacak galiba8=)haha--haha--

İlahi hocam Allah uzun ömürler versin.
O zaman sadece dolby seçerek yeni rom indireceğim.Viperı kaldırıp dolby flashlama şansımız var mıdır?Bu arada miui'nin varsayılan ekolayzır ve kulaklık efektleri kısmı çalışmıyor ,tıkladığım zaman ayarlar durduruldu deyip atıyor,sanırım viper yüklü olduğu için o özelliği kapatmışlar .

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
İlahi hocam Allah uzun ömürler versin.
O zaman sadece dolby seçerek yeni rom indireceğim.Viperı kaldırıp dolby flashlama şansımız var mıdır?Bu arada miui'nin varsayılan ekolayzır ve kulaklık efektleri kısmı çalışmıyor ,tıkladığım zaman ayarlar durduruldu deyip atıyor,sanırım viper yüklü olduğu için o özelliği kapatmışlar .
İstediğiniz her türlü uygulamayı sonradan tabiki fleşleme imkanınız var...hatta isterseniz basic şekilde kurup, sonradan istediğiniz uygulamaları kendiniz yükleyin, böylece hiç bir şey birbiri ile de çakışmamış olur

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Neyse, rom felaket hızlı, benimde başım döndü ve gözlerim yoruldu....biraz istirahata çekileyim de kendime geleyim8=)wasntme~~

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Ben de tekrar rootsuz bir şekilde indirdim..
Daha sonra deneyeceğim..
İlk başta sizin dediğiniz ayar kısmına bakayım..

Siz benden önce yükleyeceksiniz.
Albaraka uygulamasını dener misiniz.

Rootlu diye uyarı verecek mi kontrol edelim..

Evet dediğiniz gibi..
Animasyonları kapattım.
Hız bariz bir şekilde değişti..

Fakat mi globe kuracam tekrar.. :)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam denedim şimdi, Rootlu diye uyarı veriyor. Ben uyarı verince giriş yapamıyorsunuz sanıyordum, fakat sorunsuz olarak giriyor; sadece başta cihazınız rootlu diye uyarı veriyor o da sorun değil. Zaten Diğer romlarda da Rootladığım için cihazı, Cepteteb uygulaması gibi bazı bankacılık uygulamaları da Rootlu cihaz kullanıyorsunuz diye uyarı veriyordu. Bunu çok etmeyin, rootu kaldırdığınız zaman sorun çıkarmaz; dert ediyorsanızda.

Bu arada bahsedilen Meşhur hız olayına geleyim. Bu romu kurunca, direk Animasyon hızlarına baktım, hepsi 0.5x olarak ayarlanmış. Romu ilk kullanırken şu dikkatimi çekti, Uygulama Açılış hızları genel olarak 0.5 tık - 1 tık arasında daha hızlı diğer hızlı romlara göre. Fakat her uygulamada göremiyorsunuz bunu. Birde Uygulamayı aç kapa yaparak 4-5 kere denediğimde 1 kere yavaş açılma gerçekleşiyor (Diğer hızlı romlardaki gibi açılıyor yani). Bu sebeple beğenmedim. Her zaman hızlı açılsaydı iyiydi. Belki uzun süre kullansanız, rom biraz daha otursa bu sorun hallolur ama. Şuan için beni cezbetmedi, bende Miui Pro'ya geri dönüyorum şimdi. Deneyip öğrenmiş olduk.

Neyse, rom felaket hızlı, benimde başım döndü ve gözlerim yoruldu....biraz istirahata çekileyim de kendime geleyim8=)wasntme~~

Hocam kurdum sonunda romu. Yukarıda bahsettiğim gibi, Uygulama ilk Açılış hızlarında, Diğer hızlı romlara göre 0.5-1 tık daha hızlı açılıyor uygulamalar, onun haricinde bir fark göremedim. Bu hızlı açılış güzel fakat istikrarlı değil, aynı uygulamayı 4-5 kere aç - kapa yaptığınızda, açılışların 1 tanesi yavaş oluyor (Diğer Hızlı romlardaki açılış gibi yani). Açıkçası bu açıdan çok stabil gelmedi, fakat belki uzun süre kullanılsa rom oturunca bu sorunda hallolabilir.

Bu arada şu da var, belki Mi6 zaten hızlı bir cihaz olduğu için, aşırı hızlı gelmiyor olabilir; daha düşük donanımlı cihazlarda bu hız farkı daha da belirginleşiyor olabilir.

Ben tekrar Miui Pro roma dönüyorum. Neyse sonunda sizin tavsiyeleriniz ile bu romu da denemiş olduk, herşey için sağolun.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam denedim şimdi, Rootlu diye uyarı veriyor. Ben uyarı verince giriş yapamıyorsunuz sanıyordum, fakat sorunsuz olarak giriyor; sadece başta cihazınız rootlu diye uyarı veriyor o da sorun değil. Zaten Diğer romlarda da Rootladığım için cihazı, Cepteteb uygulaması gibi bazı bankacılık uygulamaları da Rootlu cihaz kullanıyorsunuz diye uyarı veriyordu. Bunu çok etmeyin, rootu kaldırdığınız zaman sorun çıkarmaz; dert ediyorsanızda.

Bu arada bahsedilen Meşhur hız olayına geleyim. Bu romu kurunca, direk Animasyon hızlarına baktım, hepsi 0.5x olarak ayarlanmış. Romu ilk kullanırken şu dikkatimi çekti, Uygulama Açılış hızları genel olarak 0.5 tık - 1 tık arasında daha hızlı diğer hızlı romlara göre. Fakat her uygulamada göremiyorsunuz bunu. Birde Uygulamayı aç kapa yaparak 4-5 kere denediğimde 1 kere yavaş açılma gerçekleşiyor (Diğer hızlı romlardaki gibi açılıyor yani). Bu sebeple beğenmedim. Her zaman hızlı açılsaydı iyiydi. Belki uzun süre kullansanız, rom biraz daha otursa bu sorun hallolur ama. Şuan için beni cezbetmedi, bende Miui Pro'ya geri dönüyorum şimdi. Deneyip öğrenmiş olduk.

Hocam kurdum sonunda romu. Yukarıda bahsettiğim gibi, Uygulama ilk Açılış hızlarında, Diğer hızlı romlara göre 0.5-1 tık daha hızlı açılıyor uygulamalar, onun haricinde bir fark göremedim. Bu hızlı açılış güzel fakat istikrarlı değil, aynı uygulamayı 4-5 kere aç - kapa yaptığınızda, açılışların 1 tanesi yavaş oluyor (Diğer Hızlı romlardaki açılış gibi yani). Açıkçası bu açıdan çok stabil gelmedi, fakat belki uzun süre kullanılsa rom oturunca bu sorunda hallolabilir.

Bu arada şu da var, belki Mi6 zaten hızlı bir cihaz olduğu için, aşırı hızlı gelmiyor olabilir; daha düşük donanımlı cihazlarda bu hız farkı daha da belirginleşiyor olabilir.

Ben tekrar Miui Pro roma dönüyorum. Neyse sonunda sizin tavsiyeleriniz ile bu romu da denemiş olduk, herşey için sağolun.
Evet ya şimdi hatırlattığınız için çok teşekkür ederim, ben unutmuşum Mi Max 2 nin düşük donanımlı olduğunu... Bu durumda anladığım kadarıyla düşük donanıma rağmen cihaz amiral gemisi cihazlar kadar hızlı olabiliyor uygun rom olduktan sonra.... Ne mutlu bizim gibi düşük donanımlı cihaz sahiplerine

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

podkayfom

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
14
Ah ah o hızdan eser yok şimdi, maalesef hızlı şarj sorunu yüzünden orijinal rom kurdum

aslanenver

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Mi 6
Konular
25

Romu indirmiştim fakat dediğiniz gibiyse şimdilik bekleyeyim. Daha sonra denerim.
bilgilendirme için teşekkür ederim..

Üst Alt