Rom MIUI Mi Globe ROM Özellikleri ve Yükleme talimatı

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Mi globe rom cihaz kate/kenzo için yazıyorum;
Ben aslında desteği sağlayanlar açısından sürekliliği açısından en iyi ekip olarak çok beğenmiştim.
Sanırım birçok kişide bu yönde idi. Ama benim bahsettiğim bazı olumsuzluklar vazgeçirmişti.
Hatta en son ilk çıkan Mi10 u da denemiştim lazy flasher sız rom boot olmuyordu.
CEVABINI ARADIĞIM SIKINTILAR ŞUNLAR; tabi bence :)
1- 3.prt tema uygulama ve uygulama ile recovery ye girememe,
2- kernel adiutor ile çekirdek müdahelesi ve ses arttırı olmuyor du,
3- root için supersu mu? magisk mi ? daha randımanlı
4- GPS Tuning seçerken avrupa mı yoksa asya mı seçeceğiz Türkiye için.
çünkü faster gps uygulaması kullanırken önce asya sonra türkiye seçiyorduk. bu seçim mi globe de nasıl?
tecrübeleriniz için şimdiden teşekkürler

1 - 3. Parti Tema'lar uygulanabiliyor ve TWRP'ye girilebiliyor.
2 - Kernel Adiutor hiç kullanmadım ve ses için ben Dolby Atmos kullanıyorum.
3 - Root için Magisk Manager kullanıyorum, modül ve Root gizleme olayından dolayı...
4 - GPS için ise Avrupa kullanılıyor, Türkiye için.

Pek sorun değil bu konular daha çok keyfi duruma giriyor ama gene de siz bilirsiniz hocam (:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
ROS Rom'da öyle ciddili bir şarj süresi alamadım ben fark gördüm fakat kendilerinin dediği kadar yoktu.
Parmak izi konusunda ben rahatım çünkü benim cihazın tuş arızalı (:
Peki siz; Ayarlar / Kilit Ekranı & Şifre / Gelişmiş Ayarlar / Cep Modu seçeneğini aktif ettiniz mi ? Eğer aktif etmediyseniz, aktif edip tekrar deneyin bakalım düzelecek mi...
Yoksa Mi Globe sizi bekler ama dediğim gibi Mi Globe'da; EU Rom'u alt yapı olarak kullanıyor sadece tekrardan Root, IOS saat,... gibi özelleştirmeleri kurmaya eriniyorsanız (benim gibi), deneyebilirsiniz (:
Hocam şimdi indirdim Mi globe'un son sürümünü ama baya bir geç kuruldu ve telefon açılması uzun sürüyor. Sürekli takılmalar var. Hangi uygulamaya tıklasam Hata veriyor(MiXplorer,miui statusbar,miuı unlimited)
Özelleştirmelerim söyle

Not: Yine Antutu Masik U 2.4( Skor 147777) kadar tatmin etmedi.

Ekli dosyalar

• globe.jpg
    globe.jpg
    69,2 KB · Görüntüleme: 54
  • Screenshot_2018-08-27-18-54-26-383_com.antutu.ABenchMark.png
    Screenshot_2018-08-27-18-54-26-383_com.antutu.ABenchMark.png
    103,8 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
1 - 3. Parti Tema'lar uygulanabiliyor ve TWRP'ye girilebiliyor.
2 - Kernel Adiutor hiç kullanmadım ve ses için ben Dolby Atmos kullanıyorum.
3 - Root için Magisk Manager kullanıyorum, modül ve Root gizleme olayından dolayı...
4 - GPS için ise Avrupa kullanılıyor, Türkiye için.

Pek sorun değil bu konular daha çok keyfi duruma giriyor ama gene de siz bilirsiniz hocam (:
Dolby atmos da hoparlör sesi arttırımını nasıl yapıyorsunuz, Ben pek fark etmedim

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Hocam şimdi indirdim Mi globe'un son sürümünü ama baya bir geç kuruldu ve telefon açılması uzun sürüyor. Sürekli takılmalar var. Hangi uygulamaya tıklasam Hata veriyor(MiXplorer,miui statusbar,miuı unlimited)
Özelleştirmelerim söyle

Not: Yine Antutu Masik U 2.4( Skor 147777) kadar tatmin etmedi.

Keşke size bir ufak hatırlatmada bulunsaydım da; "Beauty Mod"u eklemeseydiniz ):
Ben şu şekilde kurdum; MiUI uygulamalarının hepsi seçili, AdBlocker, Center Clock Mod, Ringtone Pack (pek içerik yoktu bir daha seçmem), Xylon SystemUI Animations,...
Dolby ATMOS seçeneği bende yoktu ve sizde olması hatta kurulduysa ne mutlu eder beni (:
Antutu falan ben pek anlamıyorum hocam ya, eğer çok iyi oluyorsa o zaman Masik U kullanmanızı talep ederim...

Dolby atmos da hoparlör sesi arttırımını nasıl yapıyorsunuz, Ben pek fark etmedim

İki katına çıkartıyor diyebilirim hocam, bende o şekilde yani...

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
İki katına çıkartıyor diyebilirim hocam, bende o şekilde yani...[/QUOTE]

uygulama ayarını da paylaşsanız ben nerde hata yapıyorum baksam :)

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Keşke size bir ufak hatırlatmada bulunsaydım da; "Beauty Mod"u eklemeseydiniz ):
Ben şu şekilde kurdum; MiUI uygulamalarının hepsi seçili, AdBlocker, Center Clock Mod, Ringtone Pack (pek içerik yoktu bir daha seçmem), Xylon SystemUI Animations,...
Dolby ATMOS seçeneği bende yoktu ve sizde olması hatta kurulduysa ne mutlu eder beni (:
Antutu falan ben pek anlamıyorum hocam ya, eğer çok iyi oluyorsa o zaman Masik U kullanmanızı talep ederim...
Hocam Romu kullandıkça hoşuma gitmeye başladı aslında. Beauty Mod 'u seçmişim ama oda diğer seçili uygulamalar gibi kurulmadı sanırım.Çünkü hava durumu felan ekleyemedim. Dolby ATMOS hiç sormayın. Global betaya sizin paylaştığınız Dolby atmosu yüklemiştim, onun tadı başkaydı. Sonra Rom değişince Dolbyin diğer modlarından hiç zevk almamıştım. Bu tam olarak ilk tadı veriyor.Sırf onun için kalabilirim bu Romda.
Ben Miui uygulamalarını pek kullanmıyorum hocam. Tarayıcı olarak Samsung tarayıcı kullanıyordum aylardır. Ama bir haftadır Yerli uygulamamız olan "Yaani" uygulamasını kullanıyorum. Çok sade hızlı ve kullanışlı. Değişik bir arama tarzı var. Reklam engelleyiciye felan gerek yok tavsiye ederim.
Antutuya ben de takılmıyorum ama Mi5 in fabrika çıkış skoru 151,000. Yani şuan global beta dahi bu skora yetişemiyor. Masik U 147.777 ile öyle çok fazla da şarj sarfiyatı yapmadan bu skoru yakalaması büyük başarı. O yüzden adamların hakkını vermek lazım.

Son düzenleme:

iznik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erkan
Cihazım
mi not 10
Konular
9
Arkadaşlar iyi günler. Telefona bir çağrı geldiğinde tam ekran olmuyor, çağrı sadece bildirim ekranında gözüküyor. Bunun bir çözümü varmı? Şimdiden teşekkür ederim.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Arkadaşlar iyi günler. Telefona bir çağrı geldiğinde tam ekran olmuyor, çağrı sadece bildirim ekranında gözüküyor. Bunun bir çözümü varmı? Şimdiden teşekkür ederim.
Bunu sürekli mi yapıyor hocam. Yani bazen herhangi bir uygulama çalışırken çağrı gelince sadece üst bildirim çubuğunda görünebiliyor çağrılar. Bi kaçkez benim de başıma gelmişti. Eğer sürekli oluyorsa ve daha öncesinde farklı bir Romdan geldiyseniz TWRP den 4 wipe yaparak Romu tekrar yüklemenizi tavsiye ederim. Tabi bunun için uygulama yedeklerinizi Titanium backup veya telefonun kendi yedekleyicisi olan Yedekle ve sıfırladan Sistem ve uygulama yedeklerinizi alın mutlaka.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

iznik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erkan
Cihazım
mi not 10
Konular
9
Teşekkür ederim hocam. Evet bunu sürekli yapıyor. Yedeklerimi TWRP den yüklüyorum.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181