Mod MIUI camera uygulamasını AOSP romlarda kullanma

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Üstteki tartışmaları görmezden gelirsek; Bu sürüm Redmi Note 10 Pro'da çalışır mı?

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
127
Son uyarım arkadaşlar.

• 2.2. Üslup : Kullanılan dilin saldırgan öğeler içermemesi ve üyelerin birbirlerine “siz” diyerek hitap etmesi esastır. Sizin için sorun olmayacak herhangi bir kelimenin, bir başkası için kırıcı olabileceğini düşünerek yazın. Sinirlerinize hâkim olamayacaksanız yazmayınız. Bir başka üyeye veya gruba hakaret/küfür edilmesi kabul edilebilir bir davranış değildir.

gencemre27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi Poco F3
Konular
3
Mi 10T için böyle bi seçenek var mı hocam, keyifli forumlar

yakup1349

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi Note 10 lite
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
45
Son uyarım arkadaşlar.

• 2.2. Üslup : Kullanılan dilin saldırgan öğeler içermemesi ve üyelerin birbirlerine “siz” diyerek hitap etmesi esastır. Sizin için sorun olmayacak herhangi bir kelimenin, bir başkası için kırıcı olabileceğini düşünerek yazın. Sinirlerinize hâkim olamayacaksanız yazmayınız. Bir başka üyeye veya gruba hakaret/küfür edilmesi kabul edilebilir bir davranış değildir.
Sayın hocam size saygım sonsuz fakat ben kimseye hakaret etmedim benim haddime de değil sadece beyefendi spam değerinde yorumlar atıyor konudan bağımsız herkese iyi forumlar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Üstteki tartışmaları görmezden gelirsek; Bu sürüm Redmi Note 10 Pro'da çalışır mı?
Maalesef çalışmaz diye düşünüyorum ama denemekten zarar gelmez yedek almayı unutmayın

Mi 10T için böyle bi seçenek var mı hocam, keyifli forumlar
Malasef bir fikrim yok ama dediğim gibi denemekten zarar gelmez veya cihazınıza daha yakın bir modelin anx sürümü var ise deniyebilirsiniz herşeye rağmen yedek alamayı unutmayın.

Son düzenleme:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
127
Sayın hocam size saygım sonsuz fakat ben kimseye hakaret etmedim benim haddime de değil sadece beyefendi spam değerinde yorumlar atıyor konudan bağımsız herkese iyi forumlar

Maalesef çalışmaz diye düşünüyorum ama denemekten zarar gelmez yedek almayı unutmayın

Malasef bir fikrim yok ama dediğim gibi denemekten zarar gelmez veya cihazınıza daha yakın bir modelin anx sürümü var ise deniyebilirsiniz herşeye rağmen yedek alamayı unutmayın.
Sadece, Konu dışı yorumlar ve tartışma içerikli mesajları kaldırdım hocam sıkıntı yok.

wiper30

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şükrü
Cihazım
mi 11T Pro
Meslek
Güvenlij+PC vs..
Konular
55

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Merhaba arkdaşlar bugün sizlere AOSP rom sevenler için MIUI camera uygulamasını AOSP romlarda nasıl kullanabilirsiniz ondan bahsedeceğim
öncelikle bu port camera uygulamasını geliştiren ekip anx camera ekibi ve bildiğiniz gibi her cihaz için destek sağlayamıyorlar ve bizim cihaz içinde resmi bir destekleri yok
bizde anx ekibinin resmi destek verdiği POCO X3 cihazının camera uygulamasını Mİ note 10 lite cihazına portladık ve AOSP romlarda çalıştırmayı başardık hemen hemen her özelik ve camera çalışıyor ve anx ekibinin extra geliştidiği özelliklerde çalışıyor şimdi gelelim kurulum kısmına

GEREKENLER
1-Cihazımızda yüklü AOSP rom
2-Magisk maneger
3-Alt kısımda verdiğim dosyaları indirip cihazınıza atmak
EK BİLGİ: Cihazımız için son çıkan bazı romlar da son dönemde geliştirmiş olduğumuz romlara entegre ediyoruz bu sebep ile bazı romlarda (Genellikle son güncel yapılar) anxcamera 2.2 sürümü çalışmıyor eğer böyle bir durum ile karşı karşıya gelirseniz 2.2 sürümünü kaldırıp 1.5 sürümü ile devam edebilirsiniz 1.5 sürümü tamamen her romda çalışmaktadır ek olarak 2.3 sürümü ilede deniyebilirsiniz ama bazı sorunları olabilir tafsiyem 2.2 sürümü çalışmaz ise 1.5 sürümünü gönül rahıtlığı ile kullabilirsiniz

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KURULUM ADIMLARI
1-kurulum kısmı oldukça basit lütfen adım adım ilerleyiniz
2-Magisk manager uygulamasını açın
3-Uygulama açtıktan sonra modüller kısmından dahili depolama kısmını açıp anxcamera 1.5 sürümünü seçip kurunuz
4-kurulum işlemi bittikten sonra cihazınızı yeniden başlatıp açınız
5-sonrasında tekrar magisk uygulamasını açıp bu sefer anx camera 2.2 sürümünü kurup yeniden başlatın.
6-eğer 2.2 sürümü sorunlu ise tekrardan hiçbirşeyi ellemeyip magisk uygulamasından 2.3 sürümünü kurunuz ve yeniden başlatınız
7-eğer anxcamera 2.3 sürümüde sorunlu ise Magiskden modülü kaldırıp cihazı yeniden başlatın ve tekrardan magisk uygulamasını açıp 1.5 sürümünü kurup yolunuza devam edebilirsiniz

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bütün bunları yaparken bir beğeni ve yorum atmayı unutmayınız bu beni mutlu edecektir. :)
ANXCAMERA 1.5:
ANXCAMERA 2.2:
ANXCAMERA 2.3
Hocam poco x3 grubunda paylaşılan 1.5'te de 2.3'te de ön kamera sadece hdr açık olunca çalışıyordu. Hdr kapalıysa uygulamadan atıyordu. Bunda bir düzelme var mı?

Üst Alt