Yardım MIUI Bildirimler için izin ayarları (V7-8-9)

paclix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
paclix
Konular
15
Neredeyse bütün Xiaomi cihazların ana konusunda herkes bu konudan şikayetçi, böyle bir sorunla markanın adı çıktı desek yeridir.
Her neyse, çok basit olan çözüme geçelim.

1) Güvenlik uygulaması içine girip izinler, otomatik başlat menüsünde bildirim almak istediğimiz uygulamaları seçiyoruz.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

2) Ayarlar, pil ve performans, uygulamaların pil kullanımını yönetin, uygulama seçin menüsü içinde bildirim almak istediğimiz uygulamanın içine girip kısıtlamayı kapatıyoruz. Ayrıca özellikle bildirim almak istemediğiniz bir uygulama varsa aynı menü takibiyle uygulamanın arkaplan faaliyetini bitirebilirsiniz.

]

3) MIUI sistem optimizasyonunu kapatıp, izin sistemini devre dışı bırakıyoruz. Bunun için öncelikle Ayarlar, telefon hakkında, MIUI sürümünüe birkaç kez üst üste dokunuyoruz ve geliştirici seçeneklerini açıyoruz. Ardından:
Ayarlar, ek ayarlar, geliştirici seçenekleri, MIUI'yi en iyi hale getir seçeneğini pasif yapıyor ve kapat&yeniden başlatı seçiyoruz. Telefonunuz yeniden başlatılacak, ona göre.

4) MIUI izinlerini devre dışı bırakıyoruz. Güvenlik, izinler, sağ üstte bulunan ayarlar simgesine dokunuyoruz, izin yöneticisini pasif hale getiriyoruz.

5) Yok, bitti.

Evet artık müzik zevkiniz yarıda kalmayacak, hiçbir hatunun mesajını kaçırmayacaksınız. En yoğun acemiler için mümkün olduğu kadar açık, ekran görüntüleri ekleyerek anlatımı gerçekleştirmiş bulunuyorum. Söz konusu ettiğim ayar ve seçenekler orjinal Miui cihazlarda kesin, port vs cihazlarda belki bulunur. Hayırlı kullanımlar.

iboz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 5 prime
Konular
1
İnanın şu anda şaşırıp kalmış durumdayım sesli duruma aliyorum bildirim geliyor gruplardan sessize alıyorum WhatsApp i açmadan gelip gelmediğini anlamıyorum.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben mi5 prime kullanıyorum beta 7.12.14 bende de aynı sesize aldığımda bildirim gelmiyor.

Oyla:

abayrak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem B.
Cihazım
Mi 6
Konular
9
Neredeyse bütün Xiaomi cihazların ana konusunda herkes bu konudan şikayetçi, böyle bir sorunla markanın adı çıktı desek yeridir.
Her neyse, çok basit olan çözüme geçelim.

1) Güvenlik uygulaması içine girip izinler, otomatik başlat menüsünde bildirim almak istediğimiz uygulamaları seçiyoruz.

2) Ayarlar, pil ve performans, uygulamaların pil kullanımını yönetin, uygulama seçin menüsü içinde bildirim almak istediğimiz uygulamanın içine girip kısıtlamayı kapatıyoruz. Ayrıca özellikle bildirim almak istemediğiniz bir uygulama varsa aynı menü takibiyle uygulamanın arkaplan faaliyetini bitirebilirsiniz.

]

3) MIUI sistem optimizasyonunu kapatıp, izin sistemini devre dışı bırakıyoruz. Bunun için öncelikle Ayarlar, telefon hakkında, MIUI sürümünüe birkaç kez üst üste dokunuyoruz ve geliştirici seçeneklerini açıyoruz. Ardından:
Ayarlar, ek ayarlar, geliştirici seçenekleri, MIUI'yi en iyi hale getir seçeneğini pasif yapıyor ve kapat&yeniden başlatı seçiyoruz. Telefonunuz yeniden başlatılacak, ona göre.

4) MIUI izinlerini devre dışı bırakıyoruz. Güvenlik, izinler, sağ üstte bulunan ayarlar simgesine dokunuyoruz, izin yöneticisini pasif hale getiriyoruz.

5) Yok, bitti.

Evet artık müzik zevkiniz yarıda kalmayacak, hiçbir hatunun mesajını kaçırmayacaksınız. En yoğun acemiler için mümkün olduğu kadar açık, ekran görüntüleri ekleyerek anlatımı gerçekleştirmiş bulunuyorum. Söz konusu ettiğim ayar ve seçenekler orjinal Miui cihazlarda kesin, port vs cihazlarda belki bulunur. Hayırlı kullanımlar.

4. Maddede belirten güvenlik-izinler-ayarlar simgesi bende yok. Nedendir acaba?

Oyla:

Omrfc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 6
Konular
6
4. Maddede belirten güvenlik-izinler-ayarlar simgesi bende yok. Nedendir acaba?

Aynen hocam bende de yok sürüm den farklı sanırım yardımcı olcak birisi vardır inşallah

Oyla:

Omrfc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 6
Konular
6
Geliştirici seçenekler ek ayarlardan kaldırılmış arkadaşlar?

Oyla:

Derya84

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Derya
Cihazım
Max 2
Konular
0
Merhaba ben Max 2 kullanıyorum söylediğiniz gibi izinlerin içine girince ayarlar düğmesi yok. MIUI yi iyi hale getir diye bir seçenek yok zaten ek seçeneklerde geliştirici seçeneklerinde yok . Uygulama için defalarca optimize etme seçeneğini isaretledim yinede programı kısıtlıyor

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Merhaba ben Max 2 kullanıyorum söylediğiniz gibi izinlerin içine girince ayarlar düğmesi yok. MIUI yi iyi hale getir diye bir seçenek yok zaten ek seçeneklerde geliştirici seçeneklerinde yok . Uygulama için defalarca optimize etme seçeneğini isaretledim yinede programı kısıtlıyor
Sorun tam olarak nedir sizde

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

Derya84

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Derya
Cihazım
Max 2
Konular
0

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Uygulama sürekli z

telef

Uygulama sürekli telefon tarafından kısıtlanıyor. Pil kullanımı optimize ediliyor. Ben pil kullanımını sürekli kısıtlama yok diye değiştirmek zorunda kaliyorum

Son düzenleme:
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Uygulama sürekli z

Uygulama sürekli telefon tarafından kısıtlanıyor. Pil kullanımı optimize ediliyor. Ben pil kullanımını sürekli kısıtlama yok diye değiştirmek zorunda kaliyorum

Yeni MIUI sürümlerinde ayar alanı değiştirildi. Güvenlik uygulamasının içerisinde yer alan uygulamaları yönet bölümünden öncelikle uygulamayı seçerek Pİl tasarrufu sekmesi altından kısıtlama yok olarak seçin. Daha sonra bir geri gelerek sağ üs köşedeki izinler sekmesi altından burada anlatılan ayarları uygulayın.

Oyla:

Pexola

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
7+, Note 8
Konular
0
cantara hocam merhaba
Cihazım Note 6 Pro (4-5 gün önce aldım)

Benim 2 büyük sorunum var
1. Kilit ekranında bildirimler görünmüyor, mecbur hızlı erişim çubuğunu aşağıya kaydırınca görünüyor (ekran açıkken de bildirim geldiğinde, solda saatin orada 5-10 sn kadar sadece ikonları görünüp kayboluyor)

2. Google Çeviri uygulamasını sürekli kullanıyorum, biliyorsunuzdur ki, bir metni kopyalayınca sağda baloncuk çıkıyor ve hızlıca çeviri işlemimi yapıyorum. Ama Xiaomi'nin temizleme uygulamasını ekranı ekledim, basınca arkadaki açık uygulamaları da kapatıyor ve kopyalama yapınca baloncuk çıkmıyor. Uygulamayı arkaplandan kendim kapatınca sorun yok ama temizleme uygulaması nedense baloncuğun çıkmasını engelliyor.:@

Bunlar için ne yapmam gerek, lütfen bilen eden kişi varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim, duacınız olurum

Son düzenleme:
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
cantara hocam merhaba
Cİhazım Note 6 Pro (4-5 gün önce aldım)

Benim 2 büyük sorunum var
1. Kilit ekranında bildirimler görünmüyor, mecbur hızlı erişim çubuğunu aşağıya kaydırınca görünüyor (ekran açıkken de bildirim geldiğinde, solda saatin orada 5-10 sn kadar sadece ikonları görünüp kayboluyor)

2. Google Çeviri uygulamasını sürekli kullanıyorum, biliyorsunuzdur ki, bir metni kopyalayınca sada baloncuk çıkıyor ve hızlıca çeviri işlemimi yapıyorum. Ama Xiaomi'nin temizleme uygulamasını ekranı ekledim, basınca arkadaki açık uygulamaları da kapatıyor ve kopyalama yapınca baloncuk çıkmıyor. Uygulamayı arkaplandan kendim kapatınca sorun yok ama temizleme uygulaması nedense baloncuğun çıkmasını engelliyor.:@

Bunlar için ne yapmam gerek, lütfen bilen eden kişi varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim, duacınız olurum
1. sorununuz yanlış hatırlamıyorsam Redmi Note 6 modelinde son güncellemeler sonrasında ortaya çıktı. Cihaz bölümünde arkadaşlarımız konuyu tartışıyorlardı. Bir çözüm üretip üretemediklerini cihaz konusu altından takip edebilirsiniz.

2. sorununuzu ise çeviri uygulaması arka planda çalışmadığı için yaşıyorsunuz. İlk mesajda anlatılanları yapmanıza rağmen sorun almaya devam ediyorsanız menü tuşuna basarak girdiğiniz son uygulamalar ekranına girdiğinizde çeviri uygulamasına basılı tutun. Beliren menüden kilit simgesine tıklayın. Bu uygulama için istisna yaratmış olursunuz ve diğer uygulamalar temizlense dahi bu uygulama açık kalmaya devam eder.

Oyla:
Üst Alt