Yardım MIUI Bildirimler için izin ayarları (V7-8-9)

paclix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
paclix
Konular
15
Neredeyse bütün Xiaomi cihazların ana konusunda herkes bu konudan şikayetçi, böyle bir sorunla markanın adı çıktı desek yeridir.
Her neyse, çok basit olan çözüme geçelim.

1) Güvenlik uygulaması içine girip izinler, otomatik başlat menüsünde bildirim almak istediğimiz uygulamaları seçiyoruz.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

2) Ayarlar, pil ve performans, uygulamaların pil kullanımını yönetin, uygulama seçin menüsü içinde bildirim almak istediğimiz uygulamanın içine girip kısıtlamayı kapatıyoruz. Ayrıca özellikle bildirim almak istemediğiniz bir uygulama varsa aynı menü takibiyle uygulamanın arkaplan faaliyetini bitirebilirsiniz.

]

3) MIUI sistem optimizasyonunu kapatıp, izin sistemini devre dışı bırakıyoruz. Bunun için öncelikle Ayarlar, telefon hakkında, MIUI sürümünüe birkaç kez üst üste dokunuyoruz ve geliştirici seçeneklerini açıyoruz. Ardından:
Ayarlar, ek ayarlar, geliştirici seçenekleri, MIUI'yi en iyi hale getir seçeneğini pasif yapıyor ve kapat&yeniden başlatı seçiyoruz. Telefonunuz yeniden başlatılacak, ona göre.

4) MIUI izinlerini devre dışı bırakıyoruz. Güvenlik, izinler, sağ üstte bulunan ayarlar simgesine dokunuyoruz, izin yöneticisini pasif hale getiriyoruz.

5) Yok, bitti.

Evet artık müzik zevkiniz yarıda kalmayacak, hiçbir hatunun mesajını kaçırmayacaksınız. En yoğun acemiler için mümkün olduğu kadar açık, ekran görüntüleri ekleyerek anlatımı gerçekleştirmiş bulunuyorum. Söz konusu ettiğim ayar ve seçenekler orjinal Miui cihazlarda kesin, port vs cihazlarda belki bulunur. Hayırlı kullanımlar.

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Evet hocam, tasarruf modu bütün arkaplanı etkinliklerini kapatıyor. Senkronize dahil.
Bir surede boyle deneyelim.
Dun ciddi ciddi iphone 6s uzeri cihaz almayi dusundum. Harika bir marka, harika bir arayuz, tasarim, harika fiyat fakat cidden bezdiriyor insanı :)

Sirf bildirim sorunu yuzunden yanlis olmasin. Uzun sure 6.10.20 kullandim butun rom islerine ara vermistim. Son ana kadar scorpdan whatsappa her uygulamadan bildirim alabiliyordum. Baktim hem miui guncellenmis hem android surumu geceyim dedim. Pisman miyim hayir. Cunku pil performansi artmis. Gorsellik gelmis..

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scorptan bildirim almasam ne olucak. Hicbirseyim eksilmez. Fakat cok onem arz edenler var. Whatsapp, mail, instagram. Bunlarin yaninda sorunsuz olmasi gerekenlerde var. Snapchat, mynet haber, alisveris uygulamalari kampanyalari bildirim olarak yolluyor. Saticiyla olan mesajlarimdan bildirim geliyor. Bunlar benim icin cok onemli..

3 romu tekrar deneyip deneyimlerimi yazıcam. Bir çözüm istiyorum yalnızca :))

7.9.14 xiaomi eu romu
son uygulamaları temizlediğimde ekranı kapattığımda wifi'a bağlıyken whatsapptan gelen mesaj gözükmüyor. Yani başka telefondan kendime mesaj atıyorum, tek tik. bu yüzden bildirimde gelmiyor. Whatsappı açtığım an geliyor.

İlk mesajdaki işlemlere ek olarak miui güç tasarrufunu kapattım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

Yusuf1233

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Redmi k20 Pro
Meslek
Bankacı
Konular
8
Benim böyle bir sorunum yok bildirim gelmesiyle ilgili ancak cok güzel anlatım gerçekten ağzınıza sağlık :)

Oyla:

paclix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
paclix
Konular
15
Bir surede boyle deneyelim.
Dun ciddi ciddi iphone 6s uzeri cihaz almayi dusundum. Harika bir marka, harika bir arayuz, tasarim, harika fiyat fakat cidden bezdiriyor insanı :)

Sirf bildirim sorunu yuzunden yanlis olmasin. Uzun sure 6.10.20 kullandim butun rom islerine ara vermistim. Son ana kadar scorpdan whatsappa her uygulamadan bildirim alabiliyordum. Baktim hem miui guncellenmis hem android surumu geceyim dedim. Pisman miyim hayir. Cunku pil performansi artmis. Gorsellik gelmis..

Scorptan bildirim almasam ne olucak. Hicbirseyim eksilmez. Fakat cok onem arz edenler var. Whatsapp, mail, instagram. Bunlarin yaninda sorunsuz olmasi gerekenlerde var. Snapchat, mynet haber, alisveris uygulamalari kampanyalari bildirim olarak yolluyor. Saticiyla olan mesajlarimdan bildirim geliyor. Bunlar benim icin cok onemli..

3 romu tekrar deneyip deneyimlerimi yazıcam. Bir çözüm istiyorum yalnızca :))

7.9.14 xiaomi eu romu
son uygulamaları temizlediğimde ekranı kapattığımda wifi'a bağlıyken whatsapptan gelen mesaj gözükmüyor. Yani başka telefondan kendime mesaj atıyorum, tek tik. bu yüzden bildirimde gelmiyor. Whatsappı açtığım an geliyor.

İlk mesajdaki işlemlere ek olarak miui güç tasarrufunu kapattım.
Hocam bu ayarlar ile bildirim almadığım hiçbir uygulama yok. Bunlar dışında bildiğim herhangi bir yöntemde yok maalesef.

Oyla:

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Hocam bu ayarlar ile bildirim almadığım hiçbir uygulama yok. Bunlar dışında bildiğim herhangi bir yöntemde yok maalesef.
annemin telefonundan kendime wpden mesaj atıp deneme yapıyorum.. Şuan fark ettim, wifiye bağlıyken ve whatsapp arkada kilitli olmasına rağmen mesaj gelmiyor. Veri bağlantısında geliyor. Wifi ayarlarında akıllı trafik stratejisi var, onu kapattım fakat sonuç değişmedi

Oyla:

İhaleci

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İhaleci
Cihazım
Artık Yok
Meslek
Grafiker
Konular
9
Çok çok teşekkür ederim saygılar

Oyla:

paclix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
paclix
Konular
15
Beyler şu konuyu sabit falan yapın, etiket falan ekleyin isterseniz. Daha miui aldık bildirim gelmiyor diye ağlayanlar var forumlarda sizde resmi forum diye takılıyorsunuz verecek bir cevabınız olsun.

Oyla:

Stylus43

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Meizu
Konular
2
Ek olarak:

1- Güvenlik-izinler-otomatik başlatmadan bildirim almak istediğimiz uygulamayı seçmeliyiz.
2- Güvenlik-Veri Kullanımı- Veri kullanımını kısıtla da herhangi kısıtlama varsa kaldıralım.
3- Telefon ekranı kilitlendiğinde anında ve ya belli bir süre sonra mobil veriyi de kapatma etkinse onuda kapatmak gerek ki bazıları her şeyi yapmama rağmen bildirim alamıyorum diyor, bu da bir neden olabilir. Bunu da Güvenlik - Pil kullanımı - Sağ üst ayarlar simgesinden - Cihaz kilitlendiğinde mobil veriyi kapat seçeneğini asla veya süresini nasıl istiyorsanız öyle ayarlamalıyız.

Oyla:
Üst Alt