Yardım MIUI Bildirimler için izin ayarları (V7-8-9)

paclix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
paclix
Konular
15
Neredeyse bütün Xiaomi cihazların ana konusunda herkes bu konudan şikayetçi, böyle bir sorunla markanın adı çıktı desek yeridir.
Her neyse, çok basit olan çözüme geçelim.

1) Güvenlik uygulaması içine girip izinler, otomatik başlat menüsünde bildirim almak istediğimiz uygulamaları seçiyoruz.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

2) Ayarlar, pil ve performans, uygulamaların pil kullanımını yönetin, uygulama seçin menüsü içinde bildirim almak istediğimiz uygulamanın içine girip kısıtlamayı kapatıyoruz. Ayrıca özellikle bildirim almak istemediğiniz bir uygulama varsa aynı menü takibiyle uygulamanın arkaplan faaliyetini bitirebilirsiniz.

]

3) MIUI sistem optimizasyonunu kapatıp, izin sistemini devre dışı bırakıyoruz. Bunun için öncelikle Ayarlar, telefon hakkında, MIUI sürümünüe birkaç kez üst üste dokunuyoruz ve geliştirici seçeneklerini açıyoruz. Ardından:
Ayarlar, ek ayarlar, geliştirici seçenekleri, MIUI'yi en iyi hale getir seçeneğini pasif yapıyor ve kapat&yeniden başlatı seçiyoruz. Telefonunuz yeniden başlatılacak, ona göre.

4) MIUI izinlerini devre dışı bırakıyoruz. Güvenlik, izinler, sağ üstte bulunan ayarlar simgesine dokunuyoruz, izin yöneticisini pasif hale getiriyoruz.

5) Yok, bitti.

Evet artık müzik zevkiniz yarıda kalmayacak, hiçbir hatunun mesajını kaçırmayacaksınız. En yoğun acemiler için mümkün olduğu kadar açık, ekran görüntüleri ekleyerek anlatımı gerçekleştirmiş bulunuyorum. Söz konusu ettiğim ayar ve seçenekler orjinal Miui cihazlarda kesin, port vs cihazlarda belki bulunur. Hayırlı kullanımlar.

paclix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
paclix
Konular
15
7.10.19 sürümde ne yaparsam yapayım bildirim alamıyordum, vaktim yok diye de pek takmıyordum da bugün uğraşıp bir çözüm buldum. Mobil olduğum için konuyu güncelleyemiyorum ama basit olarak:
Geliştirici seçeneklerinde 'bellegi en iyi hale getir: yüksek' olarak seçin cihazı yeniden başlatın. Diğer ayarlar zaten aynı. Bu şekilde bildirim sorunumu çözdüm.

Oyla:

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
7.10.19 sürümde ne yaparsam yapayım bildirim alamıyordum, vaktim yok diye de pek takmıyordum da bugün uğraşıp bir çözüm buldum. Mobil olduğum için konuyu güncelleyemiyorum ama basit olarak:
Geliştirici seçeneklerinde 'bellegi en iyi hale getir: yüksek' olarak seçin cihazı yeniden başlatın. Diğer ayarlar zaten aynı. Bu şekilde bildirim sorunumu çözdüm.

Ben dün 7.10.19 temiz kurulum yaptim, yani sadece uygulamalarimi yedekleyip el ile kurdum sifirdan. Suan sorun yok gibi, fakat bellegi en iyi hale getir secenegi, stok olarak "orta" moddaydi. Ben onu kapali yaptim. Onun gorevi nedir hocam, ben arkaplanda uygulama calistirmaya izin vermiyor seklinde dusundum. Skorpi Hocam günaydın :)))

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Ben dün 7.10.19 temiz kurulum yaptim, yani sadece uygulamalarimi yedekleyip el ile kurdum sifirdan. Suan sorun yok gibi, fakat bellegi en iyi hale getir secenegi, stok olarak "orta" moddaydi. Ben onu kapali yaptim. Onun gorevi nedir hocam, ben arkaplanda uygulama calistirmaya izin vermiyor seklinde dusundum. Skorpi Hocam günaydın :)))
Sizede günaydın....hafta sonu buluşmamıza gerek kalmadı anladığım kadarı ile....Stok orta modu kapatmışsınız, onun ne işe yaradığı hakkında en ufak bir fikrim yok, bu konuda üstadlarım yorum yapacaklar diye umuyorum

Oyla:

Abayarim

Her Daim Xiaomi (Y)
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Xiaomi Note
Meslek
Muhasebe
Konular
7
Bu bildirim olayı bende de facebook için olmaya başladı. Uygulamanın kendi bildirim ayarlarını kontrol ediyorum, herşey anında ilet modunda. Ama telefondan uygulamaya girdiğimde çatır çatır bildirimler gelmeye başlıyor :) Arada nadir bildirimler alıyorum ama oda var.

Xiaomi Note 2 - 64 versiyon telefonum.

Oyla:

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
4) MIUI izinlerini devre dışı bırakıyoruz. Güvenlik, izinler, sağ üstte bulunan ayarlar simgesine dokunuyoruz, izin yöneticisini pasif hale getiriyoruz.

Bunu yaparsak uygulamalar bize sormadan herşeye erişebilirler yanlışım yoksa ? Kamera , sms okuma , kişilerimizi okuma vs...

Bu bir güvenlik zaafiyeti değil mi ? Zaten beta ROM kullanmaktayım hele root lu telefon. Bankacılık işlemleri vs sıkıntı olmaz mı arkadaşlar ?

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30

Bunu yaparsak uygulamalar bize sormadan herşeye erişebilirler yanlışım yoksa ? Kamera , sms okuma , kişilerimizi okuma vs...

Bu bir güvenlik zaafiyeti değil mi ? Zaten beta ROM kullanmaktayım hele root lu telefon. Bankacılık işlemleri vs sıkıntı olmaz mı arkadaşlar ?
Cihazın rootlu olması tamamen savunmasız olması anlamına gelmiyor. Bu kadar tedirgin olmayın 5-6 yıldır en az custom rom kullanıyorum sistemde milyonlarca kez oynamışımdır.Bankacılık için en ufak bir sıkıntı yaşamadım.Kimseninde yaşadığını düşünmüyorum. Güvenilir oyun,uygulama kurduktan sonra başına hiçbirşey gelmez zaten .

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Cihazın rootlu olması tamamen savunmasız olması anlamına gelmiyor. Bu kadar tedirgin olmayın 5-6 yıldır en az custom rom kullanıyorum sistemde milyonlarca kez oynamışımdır.Bankacılık için en ufak bir sıkıntı yaşamadım.Kimseninde yaşadığını düşünmüyorum. Güvenilir oyun,uygulama kurduktan sonra başına hiçbirşey gelmez zaten .
Yıllarca tüm cihazlarımı rootlu kullanan birisi olarak size tamamen katılıyorum...

Oyla:

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
3) MIUI sistem optimizasyonunu kapatıp, izin sistemini devre dışı bırakıyoruz. Bunun için öncelikle Ayarlar, telefon hakkında, MIUI sürümünüe birkaç kez üst üste dokunuyoruz ve geliştirici seçeneklerini açıyoruz. Ardından:
Ayarlar, ek ayarlar, geliştirici seçenekleri, MIUI'yi en iyi hale getir seçeneğini pasif yapıyor ve kapat&yeniden başlatı seçiyoruz. Telefonunuz yeniden başlatılacak

MIUI9'da bunu yapınca google duo, fotoğraflar ve Chrome dondurulabiliyor. Açınca yine dondurulmuş kalıyor

Oyla:
Üst Alt