Haber MIUI Aktif Kullanıcı Sayısı 500 Milyonu Geçti

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi cihazlarında Android işletim sisteminin üzerine kurulan MIUI sistemi, yan kuruluşları Redmi ve Poco ile birlikte önemli bir aktif kullanıcı sayısına ulaştığını duyurdu.

Çinli üreticinin az önce açıkladığı bilgilere göre , MIUI sistemi dünya çapında aylık aktif kullanıcı sayısının 500 milyonu aştığını ve şirketin bu gelişiminin 11 yılını aldığını belirtiyor.

2021'de MIUI, Çin'de 18,65 milyon ve uluslararası pazarda 100 milyon yeni kullanıcı kazandı.

MIUI tarihine kısaca baktığımızda,
ilk resmi lansmanı 2010 yazında, Ağustos ayında gerçekleşti. MIUI tarihi yüzlerce beta testi katılımcısıyla başladı. Ve beş yıl sonra, 2015 yılında kullanıcı sayısı 100 milyonu aştı ve ardından büyüme hızlanmaya başladı. 2018'de şirket yaklaşık olarak 200 milyon kullanıcı ve 2019'da yaklaşık olarak 300 milyon kullanıcıya ulaştığını belirtiyor. Ocak 2021 itibariyle dünya çapındaki MIUI kullanıcı sayısı 400 milyonu aşmıştı.​

hilal52

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi 10 t pro
Meslek
Zabıta Memuru
Konular
13
emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler bir konuya değinmek istiyorum isterse 1 milyar olsun saçma sapan hataları düzeltmedikten sonra :)

Üst Alt