Haber MIUI 9 Çok Yakında Gelecek! Güncellemeye Hazır mısınız

MIUI 9 Çok Yakında Gelecek! Güncellemeye Hazır mısınız?

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Merhaba MIUI-ers,

MIUI şu anda dünya çapında 200 milyondan fazla kullanıcısıya sahip ve rakamlar büyümeye devam etmekte. MIUI, dikkat çekici kullanıcı arayüzü, son derece özelleştirilmiş temalar ve kullanışlı yararlı özellikleriyle Android için en popüler özel ROM'lardan biridir. Kasım ayında, geliştiricilerimizin MIUI 9 için geliştirme çalışmaları başlattıklarını duyurduk. O zamandan beri, MIUI-ers tarafından birçok geri bildirim ve özellik isteği aldık. Beklemek neredeyse sona erecek, her zaman harika bir şeyin yaşanacağına inanıyorum.

Weibo'da yayınlanan bir yazıya göre, MIUI, MIUI 9'un yakında hayata geçirileceğini doğruladı. Yaklaşan MIUI 9'un, mevcut MIUI 8'e kıyasla daha basit bir kullanıcı arabirimi olacağı bildiriliyor. MI cihazlarının performansını, kararlılığını arttırmak ve güç tüketimini azaltmak, MIUI 9'un ana öncelikleri arasında yer alıyor.

2017'nin başından beri, geliştiricilerimiz MIUI optimizasyonları üzerinde yoğun çaba sarf etmektedir. Yorgunluk ve yorulmanın üstesinden gelmek hiç bu kadar kolay olmamıştı, ancak ilerideki savaşta kahramanlar gerekiyor. Başarılı bir sonuç elde etmek için Geliştirici Ekibi, kullanıcı deneyimini ve sistem optimizasyonunu iyileştirmeye odaklı, gelişme aşamasına giriyor.

Yukarıdaki açıklama, admin tarafından MIUI 8 Global / China Beta / Developer ROM'un mevcut durumu hakkında bir duyuru dizisinde yapıldı. Bu cihazların kapalı geliştirme aşamasından sonra tekrar destekleneceğini lütfen unutmayın. Geliştiriciler bizim için büyük bir şeyler hazırlıyor.

MIUI 7: “Yours by Design”

MIUI 8: "Simplify Our Life"

MIUI 9: ______________ ?

Daha fazla bilginin açıklanmasını beklerken, yaklaşan MIUI 9 için yakışıklı bir slogan önerelim!

Son düzenleme:

KyhnVrgli41

****GALATASARAY****
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayhan
Cihazım
REDMİ K40 GMİNG
Meslek
GKK Sorumlusu
Konular
34
Sabırsızlıkla bekliyorum

Xiaomi FOREVER

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
biraz emui'yi örnek alsın başka bişey istemiyorum. huawei miui'den kopyaladığı herşeyi daha iyi yapmış emui kullananlar anlayacaktır.

hakanxml

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
0
Konunun başında anket yapılmış soru şu: "
Miui 9'un geleceğine inanıyor musunuz"
Bu nasıl bir sorudur yahu Yani şunun gibi birşey galaxy s9 geleceğine inanıyor musunuz veya android 8 geleceğine inanıyor musunuz gibi birşey haksız mıyım?

Görüyorumki çoğunluk benim gibi bu markanın fiyat / performansından memnun. Ama güncellemeden memnun değiliz. Millet android 7'lere geçti üstüne birkaç güncelleme bile aldı biz yerimizde sayıyoruz. Arada iyi niyetli arkadaşlar bana link veriyor yok eu rom yok beta yok android 7 ama içinde miui 9 yok yani özellikler yok işlevsiz android 7 ee ne anladım bu işten? Bana miui 9'lu android 7 lazım ne zaman gelecek ağustos sonu Çin'e gelecek bize Allah kerim! Bazıları demişki bize gelmesi Çin'den sonra 2-3 ay sürer. Yani en erken Ekim'de belkide Kasım'da gelecek yav o tarihlerde millet android 8 almaya başlayacak arkadaş. Eh bizde seneye kasım gibi 8'i alırız artık.

Dahası sözde haftalık aylık beta güncelemeler vardı mi 5s plus telefonum hani beta güncellemeleri? Tık yok. Olanlarda da temalar ve melodiler vardı başka bir cacık yoktu. Miui 9 beni heyecanlandırmıyor çünkü bu firmaya inancım sarsıldı adım gibi eminim o güncelleme hem geç verilecek hemde eksik özelliklerle gelecek bize diyeceklerki şu tarihte şunları sonradan ekleyeceğiz bekleyin. Zaten 7-8 aydır bekliyoruz 3 ay sonra tekrar bekleyin. Demekki Xiaomi alırsam telefonumun ilk büyük güncellemesi 1 yıl sonra gelirmiş bunu öğrenmiş oldum. Açıkçası bunu önceden bilseydim 600-700 lira daha verir Huawei mate 9 alırdım direkt android 7 ile geldi zaten.

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Global stable ROM'a üç parmak aşağı çekme ile ekran görüntüsü alabilmek gelsin, başka bir şey istemiyorum.
var zaten. 8.2.2 kullanıyorum dediğiniz ayarı açınca yapıyor. Açmadan yapmıyor.

gurcano

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi Note
Konular
17

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Konuya dahil olma ihtiyacı hissettim. MIUI açılımını 6 senedir zaten MI User Interface olarak düşünürüm. Fakat burada bahsi geçen Arayüz tanımından ne anladığımız önemli. Aslında herkes kendince farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Standart olarak arayüz denince akla gelen şey, telefonu açtığımızda gördüğümüz görüntüdür. Bu düşünce ile baktığımızda MIUI sadece bir arayüzden ibaret değil, Android'in temel yapısını kullanan başlı başına bir işletim sistemi denebilir. Aynı Linux dağıtımları gibi. Ama örneğin marketteki Miui Launcher uygulamasını alıp yüklerseniz evet bu arayüz olur. Çünkü sadece görüntüyü değiştirir. Uygulamalar değişmez. Fakat MIUI'de uygulamalar da Mi'ye aittir. Xiaomi mühendislerinin kendi yazdıkları kodlarla ürettikleri uygulamalar kullanılmaktadır. Sadece çekirdek kodlar Google'a aittir. Nasıl ki Ubuntu'ya Linux tabanlı Ubuntu işletim sistemi, Pardus'a Linux tabanlı Pardus işletim sistemi deniyor, MIUI'ye de arayüz demek mümkün değildir. Bu arada Linux'un kökeninin de UNIX olduğunu, Android'in kökeninin de Linux olduğunu unutmamak gerekir. Derinlere indikçe yazacak şey çok. Bu yüzden yüzeysel olarak bakmak ve MIUI'nin bir işletim sistemi olduğunu söyleyip geçmek gerekir.

enjoy_mi

Ya Sabur....
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit Ali
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Memur
Konular
13
MIUI 9 Çok Yakında Gelecek! Güncellemeye Hazır mısınız?

Merhaba MIUI-ers,

MIUI şu anda dünya çapında 200 milyondan fazla kullanıcısıya sahip ve rakamlar büyümeye devam etmekte. MIUI, dikkat çekici kullanıcı arayüzü, son derece özelleştirilmiş temalar ve kullanışlı yararlı özellikleriyle Android için en popüler özel ROM'lardan biridir. Kasım ayında, geliştiricilerimizin MIUI 9 için geliştirme çalışmaları başlattıklarını duyurduk. O zamandan beri, MIUI-ers tarafından birçok geri bildirim ve özellik isteği aldık. Beklemek neredeyse sona erecek, her zaman harika bir şeyin yaşanacağına inanıyorum.

Weibo'da yayınlanan bir yazıya göre, MIUI, MIUI 9'un yakında hayata geçirileceğini doğruladı. Yaklaşan MIUI 9'un, mevcut MIUI 8'e kıyasla daha basit bir kullanıcı arabirimi olacağı bildiriliyor. MI cihazlarının performansını, kararlılığını arttırmak ve güç tüketimini azaltmak, MIUI 9'un ana öncelikleri arasında yer alıyor.

Yukarıdaki açıklama, admin tarafından MIUI 8 Global / China Beta / Developer ROM'un mevcut durumu hakkında bir duyuru dizisinde yapıldı. Bu cihazların kapalı geliştirme aşamasından sonra tekrar destekleneceğini lütfen unutmayın. Geliştiriciler bizim için büyük bir şeyler hazırlıyor.

MIUI 7: “Yours by Design”

MIUI 8: "Simplify Our Life"

MIUI 9: ______________ ?

Daha fazla bilginin açıklanmasını beklerken, yaklaşan MIUI 9 için yakışıklı bir slogan önerelim!

''Zorunama gitti..?"

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

trky01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Türkay
Cihazım
Mi5 prime
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
0
Qualcom Mp decision olayını iptal etseler harika olacak.. Zaten şarj cihazına bağımlı yaşıyorum iş icabı yoğunlukla kullanıyorum da.. Telefonda bir sürü uygulama açık olduğunda o uyuyan işlemciler bir türlü devreye girmiyor. Telefon alev gibi ısınıp tutulmaz hale geliyor nerdeyse ve donmaya başlıyor.. F/p dedik F si tamam da performans kısmı mahvetti bizi..

Üst Alt