Soru MIUI 8 Global 6.9.29 / Beta Rom dan Stable Rom a nasıl geçerim

dost

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kamil
Cihazım
Mİ5
Konular
26
MIUI 8 Global 6.9.29 / Beta Rom dan Stable Rom a nasıl geçerim arkadaşlar varmı konu nasıl geçilir ile ilgili geçersem garanti vs dışı kalırmı Xiaomi mi5

dost

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kamil
Cihazım
Mİ5
Konular
26
benim telefonda beta sürümde idi. stabil sürüme geçmek için sitedeki belirtilen bazı yöntemleri denedim. Yapabildiğim telefonun kendi güncelleyicisi ile yani updater ile oldu. yaptıklarımı anlatayım.
Önce telefonunun güncelleyecisi en son betayı buluyor. Yükle diyorsun başlattıktan sonra iptal ediyorsun. Böylece telefonda downloaded_rom diye bir klasör oluşmuş oluyor. telefonun tarayıcısından adresini açıp Version: V8.1.2.0.MAAMIDI (MIUI8) romunu indiriyorsun. Bilgisayardan da indirebilirsin kablo ile telefona atarsın zipli dosyayı be telefonda indirdim. Dosyalardan indirdiğin zipli dosyayı downloaded_rom klasörünün içine atıyorsun. Bir süre sonra güncelleyici güncellemeyi indirdim kurayım mı diye soruyor. onaylıyorsun telefona yüklüyor açılması biraz zaman alıyor. Telefon sıfırlanıyor. İçindeki bütün program resim müzik vb. herşey siliniyor. Güncelleyici otomatik olarak görmezse indirdiğin romu güncelleyicide üç nokta üst üsteye tıkla güncelleme paketini seç de. downloaded_rom klasöründeki zipli dosyayı göster.
kolay gelsin.
senin yönetim deniyorum hocam bakalım olacakmı başarılı olursa seni bilgilendiririm

Oyla:

dost

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kamil
Cihazım
Mİ5
Konular
26
benim telefonda beta sürümde idi. stabil sürüme geçmek için sitedeki belirtilen bazı yöntemleri denedim. Yapabildiğim telefonun kendi güncelleyicisi ile yani updater ile oldu. yaptıklarımı anlatayım.
Önce telefonunun güncelleyecisi en son betayı buluyor. Yükle diyorsun başlattıktan sonra iptal ediyorsun. Böylece telefonda downloaded_rom diye bir klasör oluşmuş oluyor. telefonun tarayıcısından adresini açıp Version: V8.1.2.0.MAAMIDI (MIUI8) romunu indiriyorsun. Bilgisayardan da indirebilirsin kablo ile telefona atarsın zipli dosyayı be telefonda indirdim. Dosyalardan indirdiğin zipli dosyayı downloaded_rom klasörünün içine atıyorsun. Bir süre sonra güncelleyici güncellemeyi indirdim kurayım mı diye soruyor. onaylıyorsun telefona yüklüyor açılması biraz zaman alıyor. Telefon sıfırlanıyor. İçindeki bütün program resim müzik vb. herşey siliniyor. Güncelleyici otomatik olarak görmezse indirdiğin romu güncelleyicide üç nokta üst üsteye tıkla güncelleme paketini seç de. downloaded_rom klasöründeki zipli dosyayı göster.
kolay gelsin.

hocam olmadı güncelleme doğrulanamıyor diyor ''you are allow to flash the newest stable version published by miui forum develop version '' şöyle bir yazı çıktı

Oyla:

kralcibildak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi5
Konular
10
merhabalar, aynı sorundan ben de mustaribim. beta sürüm ile birlikte cihazımda resetlenmeler başladı, yeniden developer rom kurmak yerine global stabil sürümü kurmak istedim fakat sonuç alamadım, miflash ile dosyayı tanıtmak istediğimde dosya bulunamadı deyip başlayamıyor, telefonun kendi güncelleyicisinden denediğimde ise üstte yazıldığı gibi "you are allow to flash the newest stable version published by miui forum develop version" şeklinde uyarı çıkıyor. ne yapabilirim ? china developer rom atılması gerek gibi şeyler okudum, eğer öyleyse kalsın, fazla uğraşmayalım. cihazımın kilidi açık bu arada.

Oyla:
Üst Alt