Rom MIUI 7 Global Beta Rom 6.3.17 Güncellemesi

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
bilgilendirme için teşekkürler :)

iyi forumlar

rica ederim
bi bilgilendirme daha vereyim pc de 7zip yok ise;
çıkartılan dosyayı birlikte aç diyip winrar programını gösterirseniz yine dosyayı uzantı değiştirmeden açabilirsiniz :)

VSM

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
VESİM
Cihazım
Mİ5 32 GB
Konular
64
rica ederim
bi bilgilendirme daha vereyim pc de 7zip yok ise;
çıkartılan dosyayı birlikte aç diyip winrar programını gösterirseniz yine dosyayı uzantı değiştirmeden açabilirsiniz :)

evet ikisinide biliyordum ama paylaşmak güzeldir :)

homicidium

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Konular
3
Arkadaşlar hala güncelleme OTA da görünmedi, bir sorun mu var Miflash ile yüklemek istemiyorum partisyonlara zarar veririm IMEI uçar diye korkuyorum

BLACKMAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
MI4 FDD-LTE
Konular
5
Arkadaşlar telefonu güncellemeyi kendi güncelleyicisinden yaptım fakat bazı şeyler tam oturmamış. Memnun değilim acaba kullandığım romun üzerine mi yazdı bu romu yoksa bunu rom 2 ye yazıp diğerini yedekte mi tutuyor. Kısacası diğerine dönme şansımız var mı?

okanka_xd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
14
Yahu bana neden gelmiyor bu güncelleme ):

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
Arkadaşlar telefonu güncellemeyi kendi güncelleyicisinden yaptım fakat bazı şeyler tam oturmamış. Memnun değilim acaba kullandığım romun üzerine mi yazdı bu romu yoksa bunu rom 2 ye yazıp diğerini yedekte mi tutuyor. Kısacası diğerine dönme şansımız var mı?
Artık öyle birşey yok android 6.0 da tek partisyon oldu geri dönmenin yolları paylaşılmıştı forumda

BLACKMAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
MI4 FDD-LTE
Konular
5
Bllergl Forumda aradım bulamadım link verebilir misiniz?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Diğer konuya yazdığım mesajı buraya da yazayım.

2-3 sayfa olduğu için herkese tek tek özel cevap yazmam mümkün değil. Bu yüzden genel olarak yazacağım.
Güncelleme gelmeyen arkadaşlar büyük bir ihtimalle stok rom kullanmıyorlar. 5.12.11 versiyon kullanan arkadaşlar en güzel örnek. Bu sürüm stok değil. Yanı üzerinde oynanmış, büyük bir ihtimalle de xiaomi.eu'nun romu. Bu yüzden güncelleme gelmez. Sizlerin yapacağı işlem telefonunuza Fastboot ile rom yüklemeniz olacaktır. Forumda videolu anlatımı var. İster 5.12.10 versiyonunu bulup, yükleyip sonra 2 güncelleme ile Android 6 versiyonuna geçin, ister direkt 6.3.17 romunu yükleyerek geçin.

Bu arada ben hiçbir telefonumu rootsuz olarak kullanmadım. Geçiş süreçlerinde orijinal olarak kullanmışımdır ama ilk fırsatta mutlaka root yapmışımdır. Ancak Xiaomi cihazlarında farklı bir durum var. Recovery durumu. Updater uygulamasının Custom Recovery ile sorun çıkartma olasılığı yüksek. Xiaomi bu hususta bizlere çok güzel bir koz vermiş. Recovery geçici olarak yüklenip işlemler yapılabiliyor ve sonra telefon yeniden açıldığında orijinal recovery üzerinde kalmış oluyor. Mesela root yaparken. Mi4'te de, MiPad'te de bu yöntemi kullanıyorum. Bugüne kadar gelmeyen bir güncelleme hiç olmadı. Forumda bunun da videolu anlatımı var. Marshmallow için TWRP dosyası ve root dosyasını da aynı konuda paylaştım.

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular