Haber Miui 13ün iddaa edilen özellikleri...

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Aslında huaweı güzel bl acıp roota ızın vermıyordu şuan ona ızın verılıyorsa eger kullanmaya en uygun androıd telefon olabılır.
Dostum ben de bizzat S serisi ve Note serisi deneyimledim, Xiaomi cephesinde de pil iyi gitmiyor. Stock romlardan hayır gelmiyor adam akıllı. Bana kalsa en iyisi Iphone da, fiyatlar malum, 10k verecek param olsa...

Pil stabilitesi olarak Huawei şu an en iyisi. Bende P30 pro kullandım pili gerçekten iyi gidiyordu. Xiaominin yanlışı pil optimizasyonu kötü. Bunu düzeltirse sorunu kalmaz. Sony de çok kullandım z2, z3, z5, z5 premium vs. Stamina modunu kapatınca pili içiyordu birtek z3de pil stabildi. Android dünyasında birtek oppo ve öne plus kullanmadım onun dışında deneyimlemediğim cihaz az.
Z1 z5 neo v kullandım bende. Huaweı ıyı doğru stabılde arayuzu vardı p20 kullandım. Root olmaması cok kotu onda.

Sonyde üç telefonda da sorun yasamadım ben. Belkıde custom rom ve kernelle kullandığım içindir. Geceden sabaha max %3-4 sarjım gıderdı genellikle 2 gıdıyordu.

Oneplus 1 ay kullandım nord modelini Abartıldığı kadar stabıl degıl ama sarjı mı note 10 ıle aynı sevıyede. Bırı 4100 bırısı 5200 :) arayuzude sıkıcı geldı sevemedım. Oppo görmedim hıc eger yazılım konusunda OP ıle ortak calısıyorlarsa OP gibidir oda. Ikısı aynı sırketın markaları

Kullandıklarım arasında en stabılı sony. En cok özellik barındıran mıuı. Ozellık ve stabılıte olarak en ıyı noktayı yakalayan Huawei ıdı. Batarya olarakta en verımlı kullanan sony ve huaweı ıdı

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
70
Android cephesinde de o kadar para verip 2-3 yıl sonra değiştirmek zorunda kalmak can sıkıyor. Amiral gemisi de alsan destek pat diye kesiliyor.
Her ne olursa olsun apple kullanmak bana aşırı sıkıcı gelirdi Taylanda gittiğimde çok uyguna buldum ama galaxy note 10 plus tercih ettim ben appleyi hiç bir zaman tercih etmem android benim için özgürlük demek. cracklenmiş uygulamaları kullanmak rom, root vs android bir okyanus ios ise deniz gibi geliyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aslında huaweı güzel bl acıp roota ızın vermıyordu şuan ona ızın verılıyorsa eger kullanmaya en uygun androıd telefon olabılır.

Z1 z5 neo v kullandım bende. Huaweı ıyı doğru stabılde arayuzu vardı p20 kullandım. Root olmaması cok kotu onda.

Sonyde üç telefonda da sorun yasamadım ben. Belkıde custom rom ve kernelle kullandığım içindir. Geceden sabaha max %3-4 sarjım gıderdı genellikle 2 gıdıyordu.

Oneplus 1 ay kullandım nord modelini Abartıldığı kadar stabıl degıl ama sarjı mı note 10 ıle aynı sevıyede. Bırı 4100 bırısı 5200 :) arayuzude sıkıcı geldı sevemedım. Oppo görmedim hıc eger yazılım konusunda OP ıle ortak calısıyorlarsa OP gibidir oda. Ikısı aynı sırketın markaları

Kullandıklarım arasında en stabılı sony. En cok özellik barındıran mıuı. Ozellık ve stabılıte olarak en ıyı noktayı yakalayan Huawei ıdı. Batarya olarakta en verımlı kullanan sony ve huaweı ıdı
One plus 7, one plus 8, 8pro vs deneyimlemelisin. farkı o zaman göreceksin. sony ise kendini bitirdi. japonlar çok sabit fikirli insanlardır birşeye taktımı takıyorlar aynı tasarım aynı çizgi derken bir çok ülkeden çekildiler. kimse artık sony akıllı telefon tercih etmiyor.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
One plus 7, one plus 8, 8pro vs deneyimlemelisin. farkı o zaman göreceksin. sony ise kendini bitirdi. japonlar çok sabit fikirli insanlardır birşeye taktımı takıyorlar aynı tasarım aynı çizgi derken bir çok ülkeden çekildiler. kimse artık sony akıllı telefon tercih etmiyor.
Oneplus nordda performanstan yana sıkıntım yoktu benım. Arayüz hepsinde aynı 8 yada 7 birşey değiştirmez pek. Mıuı uzerıne sıkıcı gelıyor. Huaweı mesela oyle degıl. Sony ve OP saf androıd üzerine fazla ozellık eklemedıklerı ve urun gamları genıs olmadıkları ıcın stabıllerdı. Bence bu ısı en guzel huaweı yapıyor bozmadı ise. Mıuı da aslında ben ılk kullandıgımda mı note 3 ıle güzeldi sarj konusunda da beğenmiştim o zaman

Son düzenleme:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
70
Oneplus nordda performanstan yana sıkıntım yoktu benım. Arayüz hepsinde aynı 8 yada 7 birşey değiştirmez pek. Mıuı uzerıne sıkıcı gelıyor. Huaweı mesela oyle degıl. Sony ve OP saf androıd üzerine fazla ozellık eklemedıklerı ve urun gamları genıs olmadıkları ıcın stabıllerdı. Bence bu ısı en guzel huaweı yapıyor bozmadı ise. Mıuı da aslında ben ılk kullandıgımda mı note 3 ıle güzeldi sarj konusunda da beğenmiştim o zaman
arayüz anlamında bu zamana kadar sony ve xiaomi kadar hoşuma giden başka arayüz olmadı ne samsungun one uı'sı ne huawei'nin emuı'sı dediğim gibi miui çok hoş ve tüm temaların ücretsiz olmasıda ayrı bir güzel. seninde dediğin gibi tek sıkıntı pil optimizasyonu. One plusta arayüz için değil pil performansı için güzel demiştim.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
arayüz anlamında bu zamana kadar sony ve xiaomi kadar hoşuma giden başka arayüz olmadı ne samsungun one uı'sı ne huawei'nin emuı'sı dediğim gibi miui çok hoş ve tüm temaların ücretsiz olmasıda ayrı bir güzel. seninde dediğin gibi tek sıkıntı pil optimizasyonu. One plusta arayüz için değil pil performansı için güzel demiştim.
Lumia kullandınız mı hocam? Destek gelseydi markete bence şuan çok güzel bir yerde olurdu. Çok stabildiler.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
M
OP nın pılı sevdım. Dedıgım gıbı 4100 mah 5200 ıle aynı sevıyede. Xıaomı kötü o konuda. Sony bende cok sevıyodum ama pazardan cekıldı ve dedıgın gibi japonlar çağ dışı tasarımda kalmaya ınat ettıler :D dahada öyleler bakıyorum yenı modellerıne. Huaweı xıaomıye yakın aslında. Bl acılsa root atılsa custom romları olsa daha cok özellik ve beleş tema bulunur :) stabılıtesıylede tadından yenmez. BL konusunda gelişme olursa belkı sonrakı telefonum Huawei olur benımde.

D3GiSK3N

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
Aynen öyle garanti bittiği gibi customa geçeceğim zaten.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
70
Lumia kullandınız mı hocam? Destek gelseydi markete bence şuan çok güzel bir yerde olurdu. Çok stabildiler.
10 gün kullandım nokia lumia 1020 ama marketi çok kısıtlıydı kamerası Carl zeiss destekli piyasanın ötesinde bir deneyim sunuyordu dediğin gibi destek gelmeyince yok oldu gitti.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Bu kadar çok telefon ürettiği sürece miui den hiçbir halt olmaz. Daha az telefona daha çok yazılım desteği verilmesi her zaman daha iyidir. Bildirim sorununu bile çözemeyenden hala birşeyler bekleyenleri görüyorum. Boş.

mm33

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 11 ultra
Meslek
Personal trainer
Konular
53
Arkadaşlar şu noktaya değinmeyi unutmuşsunuz markalar'ın tek amacı yeni ürün satmaktır ve yeni nesil cihazlar'ın hepsinin işlemci gücü olsun ram kapasitesi olsun uzun yıllar götürür insanları tabi ki yeni telefona itme'nin geriye tek yolu kalıyor oda yazılımla telefonun işleyişini bozmak hepsi stratejiden ibaret onlar üretecek biz memnun kalmayacağız ve telefon yenileme yoluna gidecegiz izlenen yol tamamen budur.

Üst Alt