MIUI 13 Miui 13 By Ondroid - Android 12 - Port Rom

Bu Rom İle Kaç Saat Ekran Süresi Alıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    119
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

schalke84

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
0
Ben şimdilik beğendim. Sorun göremedim. Şarj süresi verimlilik nasıl 2 3 güne belli olur.
Teşekkürler

Archetiven

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Tarık
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
Kendi içinde root var mı yoksa bizim sonradan kurmamız mı gerekiyor

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Daha önce farklı farklı romlar arası çok geçiş yaptım ama genelde orjinal stock rom kullanırdım aklıma hep takılır bu gibi romlar bankacılık , sosyal medya şifreleme bilgileri açısından bir güvenlik sorunu yaratır mı

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
156
Daha önce farklı farklı romlar arası çok geçiş yaptım ama genelde orjinal stock rom kullanırdım aklıma hep takılır bu gibi romlar bankacılık , sosyal medya şifreleme bilgileri açısından bir güvenlik sorunu yaratır mı

Herhangi bir güvenlik sorunu yaratmıyor kendim yıllarca kullandım.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
61

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Kullanıcıya bağlı bir durum. Gidip korsan bir uygulamaya root izni verirseniz evet tüm bilgilerinizi çalabilirler. Bu yüzden hangi uygulamaya root izni verip verdiğinizde dikkat etmeniz gerek. Onun dışında cihaz sırf rootlu diye önüne gelen uygulama verilerinize ulasabiliyo diye bir şey yok tabiki de. Bu ulaşma iznini verip vermemek sizin elinizde yine. Bu uygulamaların bu tarz hatalar vermesinin sebebi aslında sorumluluğu üstlerinden atmak. Eskiden rootlu cihazlarda acilmiyorlardi şimdi root yayginlastikca sadece uyarı vermeye başladılar.

Peki romlar bilgi çalar mi diye soracak olursanız, bu yazılımlar açık kaynak kodlu yazilimlardir. Arkaplan da neler yaptığına hangi bilgileri hangi sunuculara gönderdiklerini net bir şekilde görebilirsiniz, tabi biraz bilgi yardımıyla. Her önümüze gelen yazılımı da paylasmiyoruz zaten burada, mesela bu romu yapan geliştirici Xiaomi Eu ekibinden birisi, korsan bir yazılım sokabilir mi Roma? Evet. Peki fark edilir mi? Yine evet. Ve fark edildiğinde yazılım kariyeri tamamen biter, bir daha ne kullanıcılar güvenir ne de ekipler.

Unofficial rom yapmak için dahi o romun yazılımcı ekibinden izin alınması gerekiyor, bu ekip bu yazılımcı in kariyerini inceleyip (Github üzerinden) ona göre karar veriyor. Bırakın official custom romları, unofficialler için bile çok büyük bir ihtimal değil korsancilik.

Dikkat etmeniz gereken belli noktalar sunlar; Bilindik yazılımcılarin romlarini kullanmak, bu yazılımcılarin paylaştığı linklerden romları indirmek. Bu konuda da diğer konularimda olduğu gibi yazılımcı in kendi paylaştığı linkleri kullandım.

Güvenip güvenmemek ama tabiki de size Kalmis

Son düzenleme:

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Hocam cevaplarınız için teşekkürlerde Bl kilidimi kapatmıştım konudaki romu kurmak için mi unlock yazılımını pc ye kurdum tüm driver lar yüklü her neyse mi unlock yazılımına giriyorum fakat unlock ekranı gelmiyor kişisel bilgilerimin olduğu ekran geliyor nasıl hallederim mi unlockun eski yeni tüm sürümlerinde aynı sorun...kişisel bilgilerimin olduğu ekran geliyor unlock ekranı yoktur

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Hocam cevaplarınız için teşekkürlerde Bl kilidimi kapatmıştım konudaki romu kurmak için mi unlock yazılımını pc ye kurdum tüm driver lar yüklü her neyse mi unlock yazılımına giriyorum fakat unlock ekranı gelmiyor kişisel bilgilerimin olduğu ekran geliyor nasıl hallederim mi unlockun eski yeni tüm sürümlerinde aynı sorun...kişisel bilgilerimin olduğu ekran geliyor unlock ekranı yoktur

Hocam ayrı bir konu olarak forumun genelinden yardım isterseniz daha kolay çözüme ulaşırsınız. Öyle bir durum yaşamadığım için net bir sey soyleyemiyorum

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Hocam ayrı bir konu olarak forumun genelinden yardım isterseniz daha kolay çözüme ulaşırsınız. Öyle bir durum yaşamadığım için net bir sey soyleyemiyorum
hocam hallettimde konudaki rom için hangi twrp öneriyorsunuz şuan stock miuı 11 android 10 yüklü cihazda

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
61
hocam hallettimde konudaki rom için hangi twrp öneriyorsunuz şuan stock miuı 11 android 10 yüklü cihazda
Güncel orangefox ve ya güncel twrp kullanabilirsiniz. Ben Orangefox kullanıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt