Çözüldü Miui 13.0.1 Güncellemesi Sonrası Oluşan Sorunlar

Şeftali Seven Adam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
1
Herkese merhabalar. Telefonlar hakkında teknik bilgim yeterli olmadığı için bu konuyu açıyorum. Maalesef ki yukarıda belirttiğim lanet güncellemeyi yaptım ve daha 3 aylık olan Poco X3 Pro modelli telefonumu çöpe atmama ramak kaldı. Google ile bir uyuşmazlık söz konusu olduğunu düşünüyorum çünkü kayan bildirimlerde özellikle toplu temizlemeye bastığımda boş bi google bildirimi kalıyor ve 2 sn sonra telefonun ekranı gidiyor 2 3 sn sonra geri geliyor sanki yeniden başlatmışım gibi tepki veriyor anlayacağınız. Bununla birlikte kayan ekran uygulaması apayrı bir faciaya dönüşmüş durumda ki en çok kullandığım özellikti. Hearthstone ve başka oyunlarda oyundan atma ağ hatası daha ne ararsanız kendi kendine kapatma vs vs. Müşteri hizmetlerini arıyorum teknik servise yönlendiriyorlar fakat 15 20 gün telefonsuz kalma ihtimalini istemiyorum ve açıkçası şu kanaatteyim 3 aylık telefonun servis işlemi göreceği düşüncesi hoşuma gitmiyor yazılımsal bir sorundan dolayı. Ki servise gidip gelen bi telefondan hayır geleceğini de düşünmüyorum. Ben bu telefonu eski haline nasıl çeviririm garantisini bozmadan. Hard Reset ya da fabrika ayarlarına dönmem işe yarar mı? Bir link ya da yol gösterici kaynak varsa lütfen yardımcı olun bana :(

Çözüm
Arkadaşlar herkese müjde! Sorunu bu videodaki arkadaşın yöntemi ile çözdüm. Sizler de benim gibi Miui 13 den şikayetçi bir kullanıcı iseniz ister videodaki global romlardan yararlanın isterseniz benim yaptığım gibi TR Romlarından yükleyip Miui 13 eziyetine bir son verebilirsiniz :D Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürü borç bilirim 🙌 Konu çözüme kavuştuğu için yoruma kapatılabilir yönetici arkadaşlar. Linki aşağıya bırakıyorum:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Chatin1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi note3
Konular
1
Teşekkür ederim ilginiz için öncelikle. Bu romun orijinali bulunuyor mi nin sitesinde yani sonuçta banka vs bilgilerimizi giriyoruz bu olay bana yabancı olduğu için bu tip soruları soruyorum kusura bakmayın. Bir de yüklememe yardımcı olabilecek bir link, forum konusu ya da video olabilir, var mı önerebileceğiniz? Nasıl yapacağımı bilmiyorum çünkü düzgün bi kaynak bulmak da önemli bu konularda.
Araştırma gerekiyor hocam ama şu link işinize yarayabilir biraz. İnceleyin derim.

Oyla:

Şeftali Seven Adam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
1
Araştırma gerekiyor hocam ama şu link işinize yarayabilir biraz. İnceleyin derim.
İzliyorum hemen teşekkür ederim. En azından bi başlangıç olur :)

Oyla:

Ferhat41

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhat
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
2
Berki bu yardımcı olur ben bu şekilde 12.5.3 12.0.1 düşürmüştüm
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

sürüm indirme sitesi bu anladığım kadarıyla tr cihazı kullanmıyorsunuz siteyenin arama kısmına poco x3 pro yazdığınızda alta cikicak olan kısımdan istediğiniz sürümü indirerek recovery olmasına kesinlikle dikkat edin videoyu dikkatli şekilde izleyerek uygulayın cihazın başına gelebilecek sorunlarda şahsım ve forum.miuiturkiye.net sorumluluk kabul etmez dikkatli şekilde izlerek uygulayın

sürüm indirme sitesi bu anladığım kadarıyla tr cihazı kullanmıyorsunuz sitenin arama kısmına poco x3 pro yazdığınızda alta cikicak olan kısımdan istediğiniz sürümü indirerek recovery olmasına kesinlikle dikkat edin videoyu dikkatli şekilde izleyerek uygulayın cihazın başına gelebilecek sorunlarda şahsım ve forum.miuiturkiye.net sorumluluk kabul etmez dikkatli şekilde izlerek uygulayın

Son düzenleme:
Oyla:

certem28

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ertem
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
13
Herkese merhabalar. Telefonlar hakkında teknik bilgim yeterli olmadığı için bu konuyu açıyorum. Maalesef ki yukarıda belirttiğim lanet güncellemeyi yaptım ve daha 3 aylık olan Poco X3 Pro modelli telefonumu çöpe atmama ramak kaldı. Google ile bir uyuşmazlık söz konusu olduğunu düşünüyorum çünkü kayan bildirimlerde özellikle toplu temizlemeye bastığımda boş bi google bildirimi kalıyor ve 2 sn sonra telefonun ekranı gidiyor 2 3 sn sonra geri geliyor sanki yeniden başlatmışım gibi tepki veriyor anlayacağınız. Bununla birlikte kayan ekran uygulaması apayrı bir faciaya dönüşmüş durumda ki en çok kullandığım özellikti. Hearthstone ve başka oyunlarda oyundan atma ağ hatası daha ne ararsanız kendi kendine kapatma vs vs. Müşteri hizmetlerini arıyorum teknik servise yönlendiriyorlar fakat 15 20 gün telefonsuz kalma ihtimalini istemiyorum ve açıkçası şu kanaatteyim 3 aylık telefonun servis işlemi göreceği düşüncesi hoşuma gitmiyor yazılımsal bir sorundan dolayı. Ki servise gidip gelen bi telefondan hayır geleceğini de düşünmüyorum. Ben bu telefonu eski haline nasıl çeviririm garantisini bozmadan. Hard Reset ya da fabrika ayarlarına dönmem işe yarar mı? Bir link ya da yol gösterici kaynak varsa lütfen yardımcı olun bana :(
Bende Poco X3 Pro MIUI 13 yazılımını Kullanıyorum Benimde bu tip sorunlarım var. Fabrika ayarlarına geri döndürürsen MIUI 12 ye düşebilir.

Oyla:

Chatin1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi note3
Konular
1
Bende Poco X3 Pro MIUI 13 yazılımını Kullanıyorum Benimde bu tip sorunlarım var. Fabrika ayarlarına geri döndürürsen MIUI 12 ye düşebilir.
Fabrika ayarları ile sadece cihazı sıfırlarsınız hocam,( cihazınız yurt dışı cihazı ise imei uçar.) Sürüm değiştirmek için bootloader kilidinizin açık olması ve rom atmanız gerekli.

Oyla:

Şeftali Seven Adam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
1
Fabrika ayarları ile sadece cihazı sıfırlarsınız hocam,( cihazınız yurt dışı cihazı ise imei uçar.) Sürüm değiştirmek için bootloader kilidinizin açık olması ve rom atmanız gerekli.
BL kilidini açıp sürüm düşürüp tekrar kapatma şansımız var mı acaba? Bu tip bir durumda, fark edilmez ise, donanımsal bir sorun için gönderdiğimizde garantide fark ederler mi?

sürüm indirme sitesi bu anladığım kadarıyla tr cihazı kullanmıyorsunuz siteyenin arama kısmına poco x3 pro yazdığınızda alta cikicak olan kısımdan istediğiniz sürümü indirerek recovery olmasına kesinlikle dikkat edin videoyu dikkatli şekilde izleyerek uygulayın cihazın başına gelebilecek sorunlarda şahsım ve forum.miuiturkiye.net sorumluluk kabul etmez dikkatli şekilde izlerek uygulayın
İlginiz için teşekkür ederim TR cihazı kullanıyorum bu yüzden ince eleyip sık dokuyorum. Daha yeni telefonum garantisi de öyle o yüzden bu kadar serzenişim :) Şu anda açtım izliyorum videoyu.

Oyla:

Şeftali Seven Adam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
1
Arkadaşlar herkese müjde! Sorunu bu videodaki arkadaşın yöntemi ile çözdüm. Sizler de benim gibi Miui 13 den şikayetçi bir kullanıcı iseniz ister videodaki global romlardan yararlanın isterseniz benim yaptığım gibi TR Romlarından yükleyip Miui 13 eziyetine bir son verebilirsiniz :D Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürü borç bilirim 🙌 Konu çözüme kavuştuğu için yoruma kapatılabilir yönetici arkadaşlar. Linki aşağıya bırakıyorum:

Oyla: Çözüm

FTHyrr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
FATİH
Cihazım
POCO X 3 PRO
Konular
0

bende yapmak istiyorum ama linkteki tr li değil benimki tr garantili bi cihaz acaba garanti dışı kalıcak mı sorun olurmu

Oyla:

certem28

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ertem
Cihazım
Poco x3 pro
Konular
13

Bu cihazın garanti dışı kalmasına bile yol açabilir tavsiye edilmez. Garantili cihazınızı servise göndererek gerekli bilgileri aktarırsanız servis halleder.

Oyla:

Şeftali Seven Adam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
1
Bu cihazın garanti dışı kalmasına bile yol açabilir tavsiye edilmez. Garantili cihazınızı servise göndererek gerekli bilgileri aktarırsanız servis halleder.
Garanti dışı kalması için BL kilidinin açılması gerekiyor bilmiyorum izlediniz videoyu ama burada öyle bir durum söz konusu değil.

Oyla:
Üst Alt