Çözüldü Miui 13.0.1 Güncellemesi Sonrası Oluşan Sorunlar

Şeftali Seven Adam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
1
Herkese merhabalar. Telefonlar hakkında teknik bilgim yeterli olmadığı için bu konuyu açıyorum. Maalesef ki yukarıda belirttiğim lanet güncellemeyi yaptım ve daha 3 aylık olan Poco X3 Pro modelli telefonumu çöpe atmama ramak kaldı. Google ile bir uyuşmazlık söz konusu olduğunu düşünüyorum çünkü kayan bildirimlerde özellikle toplu temizlemeye bastığımda boş bi google bildirimi kalıyor ve 2 sn sonra telefonun ekranı gidiyor 2 3 sn sonra geri geliyor sanki yeniden başlatmışım gibi tepki veriyor anlayacağınız. Bununla birlikte kayan ekran uygulaması apayrı bir faciaya dönüşmüş durumda ki en çok kullandığım özellikti. Hearthstone ve başka oyunlarda oyundan atma ağ hatası daha ne ararsanız kendi kendine kapatma vs vs. Müşteri hizmetlerini arıyorum teknik servise yönlendiriyorlar fakat 15 20 gün telefonsuz kalma ihtimalini istemiyorum ve açıkçası şu kanaatteyim 3 aylık telefonun servis işlemi göreceği düşüncesi hoşuma gitmiyor yazılımsal bir sorundan dolayı. Ki servise gidip gelen bi telefondan hayır geleceğini de düşünmüyorum. Ben bu telefonu eski haline nasıl çeviririm garantisini bozmadan. Hard Reset ya da fabrika ayarlarına dönmem işe yarar mı? Bir link ya da yol gösterici kaynak varsa lütfen yardımcı olun bana :(

Çözüm
Arkadaşlar herkese müjde! Sorunu bu videodaki arkadaşın yöntemi ile çözdüm. Sizler de benim gibi Miui 13 den şikayetçi bir kullanıcı iseniz ister videodaki global romlardan yararlanın isterseniz benim yaptığım gibi TR Romlarından yükleyip Miui 13 eziyetine bir son verebilirsiniz :D Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürü borç bilirim 🙌 Konu çözüme kavuştuğu için yoruma kapatılabilir yönetici arkadaşlar. Linki aşağıya bırakıyorum:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

emrecanzincir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 10 S
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
1
Eğer IMEI işlemi vs yoksa cihazınızda, öncelikle
-Verilerinizi yedekleyin.
-Şarjınızın %70 üzeri olmasına dikkat edin.
-Yedeklerinizi aldıktan emin olduktan sonra hard reset atın.
-Cihaz kurulumunu tamamlayın.
-Kullanacağınız uygulamaları yükleyin.
-Bütün uygulamalar yüklendikten sonra uygulamaların ayarlarına gidip pil tasarrufu kısıtlamalarını kendi düzeninize göre uygulayın.
-Bildirim ayarlarına gidip uygulamaların bildirim ayarlarını düzenleyin.
-Daha sonrasında pilinizi bir kere tam bitirip tam doldurun, dolum esnasında telefonla uğraşmamaya özen gösterin.
-Bütün işlemlerden sonra yeniden başlatın, güvenlik uygulamasından optimize edin.
Kullanıma başlayın. Eğer sorun çözülmezse tekrardan iletişime geçelim.

NOT: Eğer güncelleme geldiyse ve yapacaksanız önce güncellemenizi yapın daha sonrasında bu işlemleri uygulayın.

Oyla:

Şeftali Seven Adam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
1
Yeni bir güncelleme yok gözüküyor. Şu anki sürümüm 13.0.1 Kararlı yazıyor sadece. Dediklerinizi uyguladıktan sonra dönüş yapacağım hemen. Umarım faydası olur :(

Oyla:

Şeftali Seven Adam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
1
Eğer IMEI işlemi vs yoksa cihazınızda, öncelikle
-Verilerinizi yedekleyin.
-Şarjınızın %70 üzeri olmasına dikkat edin.
-Yedeklerinizi aldıktan emin olduktan sonra hard reset atın.
-Cihaz kurulumunu tamamlayın.
-Kullanacağınız uygulamaları yükleyin.
-Bütün uygulamalar yüklendikten sonra uygulamaların ayarlarına gidip pil tasarrufu kısıtlamalarını kendi düzeninize göre uygulayın.
-Bildirim ayarlarına gidip uygulamaların bildirim ayarlarını düzenleyin.
-Daha sonrasında pilinizi bir kere tam bitirip tam doldurun, dolum esnasında telefonla uğraşmamaya özen gösterin.
-Bütün işlemlerden sonra yeniden başlatın, güvenlik uygulamasından optimize edin.
Kullanıma başlayın. Eğer sorun çözülmezse tekrardan iletişime geçelim.

NOT: Eğer güncelleme geldiyse ve yapacaksanız önce güncellemenizi yapın daha sonrasında bu işlemleri uygulayın.
Maalesef ki aynı sorunlarım devam ediyor. Sürüm adeta facia olmuş. Ne yaparsam yapayım telefon şu anda adam olmuyor. Eski sürüme geri dönmek ya da gelecek sürümleri beklemekten başka çare gözükmüyor. Herkese iyi forumlar.

Oyla:

Şeftali Seven Adam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
1
yedek alıp hard reset at sorunların minumuma iner
Arkadaş da aynısını önerdi yaptım da fakat maalesef değişen bir şey olmadı. Güzelim telefonu nasıl berbat etmişler hayret ediyorum. Bi sonraki sürümde de düzelmez ise garantiyi yakıp 12.5.9 yükleyeceğim kendim. Güncelleme öncesi elimden düşmeyen her şeyi oradan yaptığım telefonu eve gelince köşeye atıyorum 3 4 aylık telefon daha :)) O kadar ki tiksindim.

Oyla:

Chatin1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi note3
Konular
1
Arkadaş da aynısını önerdi yaptım da fakat maalesef değişen bir şey olmadı. Güzelim telefonu nasıl berbat etmişler hayret ediyorum. Bi sonraki sürümde de düzelmez ise garantiyi yakıp 12.5.9 yükleyeceğim kendim. Güncelleme öncesi elimden düşmeyen her şeyi oradan yaptığım telefonu eve gelince köşeye atıyorum 3 4 aylık telefon daha :)) O kadar ki tiksindim.
Orjinal rom kullanmayacaksınız. Malesef xiaomi telefonların hepsinde bu geçerli. Mi5 den beridir xiaomi kullanırım. Oneplus gibi stabil yapamıyorlar bir türlü cihazları ve yazılımları. ( Ya da yapmak istemiyorlar). Eğer aosp hoşunuza giderse aosp romları deneyebilirsiniz. Diğer yandan miui arayüzü hoşunuza gidiyorsa şayet bana göre en iyi miui arayüzlü rom oneos rom. Deneyebilirsiniz hiç de canınız sıkılmaz.

Oyla:

Şeftali Seven Adam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
1
Orjinal rom kullanmayacaksınız. Malesef xiaomi telefonların hepsinde bu geçerli. Mi5 den beridir xiaomi kullanırım. Oneplus gibi stabil yapamıyorlar bir türlü cihazları ve yazılımları. ( Ya da yapmak istemiyorlar). Eğer aosp hoşunuza giderse aosp romları deneyebilirsiniz. Diğer yandan miui arayüzü hoşunuza gidiyorsa şayet bana göre en iyi miui arayüzlü rom oneos rom. Deneyebilirsiniz hiç de canınız sıkılmaz.
Muhtemelen istemiyorlardır. Aosp un ne olduğunu bilmiyorum ilk xaomi telefonum bu benim :) Şans vermek istedim Xaomi ye çok övdükleri için. Arayüzü çok iyiydi 12.5 Miui nin çok kullanışlı gelmişti bana. Direkt onu yükleyebiliyor muyum? 12.5 sürümlerinden birini yani. Gerçi onların içinde de hangisi iyi bilemiyorum ama 12.5.3 ile 12.5.9 arasındayım bi bakmam gerekecek kullanıcı yorumlarına.

Oyla:

Chatin1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi note3
Konular
1
Muhtemelen istemiyorlardır. Aosp un ne olduğunu bilmiyorum ilk xaomi telefonum bu benim :) Şans vermek istedim Xaomi ye çok övdükleri için. Arayüzü çok iyiydi 12.5 Miui nin çok kullanışlı gelmişti bana. Direkt onu yükleyebiliyor muyum? 12.5 sürümlerinden birini yani. Gerçi onların içinde de hangisi iyi bilemiyorum ama 12.5.3 ile 12.5.9 arasındayım bi bakmam gerekecek kullanıcı yorumlarına.
Cihazlarımız güzel cihazlar aslında ama son güncellemeler gerçekten çöp ediyor. Mesela bundan sonra ki cihazım kesinlikle Oneplus olacaktır. Ben bir kaç aydır eu stabil rom 12.5.9 kullanıyorum. Ve gayet de memnunum. Deneyebilirsiniz hocam memnun kalacağınız da düşünüyorum.

Oyla:

Şeftali Seven Adam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
1
Cihazlarımız güzel cihazlar aslında ama son güncellemeler gerçekten çöp ediyor. Mesela bundan sonra ki cihazım kesinlikle Oneplus olacaktır. Ben bir kaç aydır eu stabil rom 12.5.9 kullanıyorum. Ve gayet de memnunum. Deneyebilirsiniz hocam memnun kalacağınız da düşünüyorum.
Teşekkür ederim ilginiz için öncelikle. Bu romun orijinali bulunuyor mi nin sitesinde yani sonuçta banka vs bilgilerimizi giriyoruz bu olay bana yabancı olduğu için bu tip soruları soruyorum kusura bakmayın. Bir de yüklememe yardımcı olabilecek bir link, forum konusu ya da video olabilir, var mı önerebileceğiniz? Nasıl yapacağımı bilmiyorum çünkü düzgün bi kaynak bulmak da önemli bu konularda.

Oyla:
Üst Alt