Duyuru MIUI 12 Güncelleme Takvimi ve Desteklenen Cihazlar

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Hocam benim sanırım 4. Xiaomi telefonum şuan kullandığım. Senelerdir benim xiaomi konusunda öğrendiğim şey, eğer derin bir Android bilgisine sahip değilseniz, rom yükleme Vs. Konularına hakim Değilseniz bu markadan uzak duracaksınız. Özellikle son senelerde o kadar çok model çıkarıyorlar ki, bu firmadan stabil bir yazılım güncellemesi beklemek hayalcilik olur. Xiaomi donanım olarak, kalite olarak şahane, ama yazılım malesef... Sürekli olarak sıkıntılı oluyor güncellemeler. Ben alıştım artık, mesela 2 senedir mi 8 i aldığım gibi kullanıyordum, bakıyorum son sürüm hakkında yazılanlara, kullanıcı yorumlarına, sonra güncelliyorum. Düşün işte 2 senedir ilk defa güncelledim.
Hocam evet malzeme donanım iyi. Ama yazılım da bunlardan daha önemli bana kalırsa. Şöyle ki ben garantili telefon alıyorum para veriyorum bir de ROM yüklemeyle uğraşıp garantisini çöp mü edeceğim? Veya brick olacak onunla mı uğraşacağım? En performanslı bana en uygun gelen ROM'u araştırana kadar telefonu haşat mı edeceğim? Niye uğraşıyorum hocam bunlarla yani neden? Son kullanıcı mıyım, developer ekibinden mi neyim ben? Kendi düşüncelerim bu şekilde. Umarım Xiaomi yazılım konusunda izlediği iğrenç politikayı değiştirir diyorum, başka da bir şey demiyorum.

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Xiaomi 14 ULTRA
Konular
18
arkadaşlar çoğu zaman dile getirmeye çalışıyorum al sat yapan birisiyim ek iş olarak yaklaşık 4 sene oldu işyerinde de bi abiyle ortak iş yapıyoruz işyeri ve yakın arkadaşlarım dahil abartısız 50-55 cihaz sattık birlikte o kadar satıştan sonra şimdiye kadar 2 cihazda sorun yaşadık onuda garantide halledip müşterinin işini gördük herkes bilir elektronik aletler şans işidir neticede seri üretim milyon verilen arabada bile sorun oluyor yani ha xiaomi yi savunmuyorum yanlış anlaşılma olmasın sorun 10 bin tl lik cihazda da oluyor 1500 de bu tip şeyleri markaya yüklemek mantıklı değil xiaomi de bu konu bence diğerlerine göre bi tık daha iyi iphone da mesela sorun olunca sana müdahale şansı vermiyor ama xiaomi de bootloaderi açıp kendiniz bi nebze çözebiliyorsunuz böyle düşünerek bilerek xiaomi almak daha az zarar etmenizi sağlar bence ben müşteri kullanımına göre cihaz satıyorum kurcalayan biraz anlayan adama xiaomi tavsiye ediyorum düz standart kullanıcıya bütçesine göre önce iphone sonra huawei oppo tavsiye ederim .... saygılar iyi forumlar herkese

solayak27

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
mi mix 2
Konular
7
Ne alakası var hocam? Para verip aldıysam destek verilsin isterim bu kadar basit. Ne derdimiz olacakmış başka? Siz de bizi tek derdimiz bu zannediyorsunuz ya daha bir şey demiyorum. Para verip alıyorum stabil olmayan kasan bir telefon kullanıyorum üstelik donanımı da orta seviye. Xiaomi cart curt diyorlar alıyoruz çıkan cihaz bu. Sonra diyorlar ki "abicim Redmi serisi almicaksin yeaaa mi serisinden şaşma yeaaa". O kadar para verdikten sonra diğer telefonlarda aynı kalitede zaten Xiaomi'nin bir farkı yok. Şimdi cevap yazarlar hahahahaha hiçbir farkı yokmuş diye. Onlara da ayrı güleyim. Bazen Xiaomi'yi ilah ediyorlar ya ayar oluyorum. Dünyanın en iyi markası Xiaomi kardeşim aynen. Aynen kardeşim para verdin aldın en değerlisi o oldu diğerleri çöp, aynen. Cihazıma 2020 ilk çeyrekte verilecek denilen android 10 hala verilmedi. Yok işlemci, yok o, yok bu saçma sapan konuşup savunmaya çalıştılar. Bundan sonra Xiaomi almam. Böyle deyince de "Samsungta şöyle yapıyoo, apple böyle yapıyo" deyip git onları al diyenlere de çok sevgili dileklerimi iletiyorum.

Bu arada size demiyorum hepsini, yanlış anlamayın. Size ettiğim sitem en başta zaten. Kalın sağlıcakla.
Ağzına sağlık hocam siz bu arkadasa cevap vermeseydiniz ben vericektim bilinçli insanın halı bı başka oluyo teşekkür ederim değerli yorumunuz için

Hocam ben mıuı 11 e daha 1 hafta önce güncelledim telefonumu, Allah aşkına 12 gelse ne olur gelmese ne olur. Bu işi bu kadar ciddiye almayın, nasıl olsa 2 gün sonra mıuı 11 e nasıl dönüş yapacağım diye konu açacaksınız.

1 ekran süresi takip eden
2 deli gibi güncelleme güncelleme diye haykıran insanlara imreniyorum, demek ki başka dertleriniz yok sizin.
Size gelince herkesin derdi kendine yeter kardeşim dertle bunun bı alakası yok boyle dert de olmaz zaten :D note 9s kullanicisiyim parayla aldığım telefonum stabil değil kasılmalar takılmalar oluyo güncelleme istememin sebebi sadece bu

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Ağzına sağlık hocam siz bu arkadasa cevap vermeseydiniz ben vericektim bilinçli insanın halı bı başka oluyo teşekkür ederim değerli yorumunuz için

Size gelince herkesin derdi kendine yeter kardeşim dertle bunun bı alakası yok boyle dert de olmaz zaten :D note 9s kullanicisiyim parayla aldığım telefonum stabil değil kasılmalar takılmalar oluyo güncelleme istememin sebebi sadece bu
Benim demek istediğim xiaomi den yazılım olarak birşey beklemeyin, yeni güncelleme sadece eskisini aratacak size.

Bende derin bir Android bilgisine sahip değilim. O yüzden kullandığım sürüm stabil ise onu kullanıyorum, ne zaman ki daha yeni bir sürümden memnun kalırsa buradaki arkadaşlar, onların da fikrini alıp ona göre güncelliyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada bende 2 seneye yakındır mi 8 kullanıyorum ve şuan yazılım olarak da memnunum, var tabii ufak tefek sıkıntılar ama ciddiye alınacak şeyler değil. Şimdi mıuı 12 gelse bile güncellemem hemen, en az 1,2 ay beklerim, yorumlara, kullanıcı deneyimlerine göre hareket ederim.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68

Xiaomi'yi azıcık araştırsaydınız keşke. Son 2 senede gerçekten berbat arayüzler üretiyorlar. Aosp romlar kullanırsanız bir sorun yaşamazsınız. Bende 2 yıldan fazladır Xiaomi kullanıyorum bir daha almamam gerektiğini çok net şekilde öğrendim. Güncelleme gelecektir sabırlı olun. En az 2 android yükseltmesi 4 tane de miui yükseltmesi güncellemesi alacaksınız.

Son düzenleme:

dmrcierhn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan Demirc
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
1
Mi 9 SE için güncelleme bekleyen arkadaşlar kontrol etsinler. Bana güncelleme gelmiş

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
note 5 e de gelmedi hala