MIUI 12 MIUI 12 arayüz hataları

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Bende hala bazı uygulamalarda video izlerken bildirim çubuğu siyah kaldığı için hiçbir şey belli olmuyor. Yazılım anlamında tamamen rezil haldeler. Tam ekran hareketleri aylardır stabil değil. Aşağıdaki çubuğu sağa sola kaydırıp uygulamalar arasında geçiş aşırı laglı. Ayrıca cihazlarda o kadar fazla ram olmasına rağmen multitasking berbat halde. 5-10 uygulama açıp tekrar aralarında dolaşın kapattığı uygulama oluyor.
Haklısınız hocam MIUI 12.0.4 note 8 pro Lara yayınlandı diye biliyorum ben birikmesin (bendede illa en son sürümü kullanmak zorundaymisim gibi bir his var) 12.0.4 geldi diye 12.0.3 e guncelledim dün daha gelmedim inşallah MIUI 13 uğraşmaya çalışmazlar hatalarını düzeltmeye çalışırlar

ereeennn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
11
Bildirim çubuğu uygulamalara göre gayet güzel alıyor rengini, SS'leri bırakıyorum aşağıya. Saate bakma olayında haklısınız MIUI 12 yeni kontrol merkezi (bildirim çubuğu değişince) ile oldu bu sorun ayarlardan eski bildirim çubuğuna geçince düzeliyor veya tamamen aşağıya çekmek lazım saati vs görmek için. Bildirim sorunum yok ve MIUI arayüzü ile tek memnun olan insan benim galiba :D Herkeste donma, takılma yapıyor bi bende sıkıntı yok galiba :)
Attığın uygulamalar tarayıcı uygulamaları ve tarayıcı uygulamaları güzel adapte ediyor. Bende Opera kullanıyorum ve Opera adaptasyon konusunda çok başarılı fakat Instagram, YouTube, Zoom gibi bilindik ve diğer çoğu bilinmedik uygulamalar da bildirim çubuğu renk adaptasyon'u geliştirilmeli. Yeni kontrol merkezi daha kolay olduğu için kullanıyorum sorunları düzeltmek için eskisine geçeceksek yeni kontrol merkezi getirmelerinin ne anlamı kaldı?

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Attığın uygulamalar tarayıcı uygulamaları ve tarayıcı uygulamaları güzel adapte ediyor. Bende Opera kullanıyorum ve Opera adaptasyon konusunda çok başarılı fakat Instagram, YouTube, Zoom gibi bilindik ve diğer çoğu bilinmedik uygulamalar da bildirim çubuğu renk adaptasyon'u geliştirilmeli. Yeni kontrol merkezi daha kolay olduğu için kullanıyorum sorunları düzeltmek için eskisine geçeceksek yeni kontrol merkezi getirmelerinin ne anlamı kaldı?
YouTube, Maçkolik bu tarz uygulamalarda da sorunum yok Vakıfbank'ta uyum sağlamıyor yani sarı olması gerekirken daha farklı bir ton oluyor onun haricinde Instagram'da da sorunum yok APK olarak başka kullanıyorum belki ondandır bilemiyorum. Yeni kontrol merkezi adı üstünde yeni geldiği için daha güncellemeye ihtiyacı var aynı iOS 14 ile gelen bütün sorunların iOS 14.1 ile çözüldüğü veya Windows 8 ile gelen bütün sorunların Windows 8.1 ile çözüldüğü gibi evet küçük bi sorun ama beni de sinir ediyor ben size sadece çözüm olarak eskisini kullanabilirsiniz diye bir alternatif sundum.
Edit: Şimdi baktım alışveriş uygulamaları, bankacılık uygulamalarında renk tonunu ayarlayamıyor

Son düzenleme:

Boromir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
5
Karanlik mod bankacilik uygulamalarinda okunmaz hale getiriyor. Ayarlara girip tek tek kapatmak gerekiyor. Google mesajlar, rehber, arama ekrani ben bu kadar çirkin arayuzu olan app gormedim. Gerci google tasarim konusunda ozurlu bir tasarim dili belirliyor tum applerini ona uydurmaya calisiyorlar, çirkinlik zirvede. Yeni kontrol merkezini zaten benimsiyemedim. Eski tip kullaniyorum onda da bulaniklastirma efekti arada olmuyor simgeler kayboluyor her guncellemede farkli hata olan yerler farkli sekilde buga donusuyor. Doviz kuru bu seviyede olmasa yuzune bakmam oneplus veya pixel alirim.

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Şahsen ben donanımı için alıyorum Xiaomi.
MIUI son 2 sürümdür rezil halde . Alıp aylarca aosp rom kullanıyorum.
Ancak cihazim global olmayan mi 8se olunca aosp romlar geç çıkıyor.
Bos bir günümde hiç usenmeden tek tek tum MIUI sürümlerini denedim stabildem betaya hepsi sorunlu.
Hani en sorunsuz olanı ,son çıkan MIUI beta onda da aosp çalışmıyor düşünün:).

Alacaksın ve custom rom kuracaksın başka çare yok

ereeennn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
11
Arkadaşlar eski Samsung J7 telefonumu anneme vermiştim bundan merakımı alınca 16GB hafızalı Samsung cihazıma geçeceğim. Eğer Xiaomi güncellemelerini düzgün bir şekilde getirir hataları oldukça fazla bir şekilde çözerse geri dönebilirim. Xiaomi'den tek ricam lütfen donanıma verdiğiniz önemi arayüze de verin. MIUI 12 ek güncellemeler alarak harika bir arayüz olabilir. Lütfen Xiaomi biraz zorlayın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Haklısınız hocam MIUI 12.0.4 note 8 pro Lara yayınlandı diye biliyorum ben birikmesin (bendede illa en son sürümü kullanmak zorundaymisim gibi bir his var) 12.0.4 geldi diye 12.0.3 e guncelledim dün daha gelmedim inşallah MIUI 13 uğraşmaya çalışmazlar hatalarını düzeltmeye çalışırlar
Hocam sanırım çoktan yavaş yavaş MIUI 13 üzerine uğraşmaya başladılar. İnternetten cihaz kapatma menüsünü görmüştüm, ne kadar doğru bilemem. Google'a MIUI 13 yazarsanız siz de görebilirsiniz.

Üst Alt