MIUI 12 MIUI 12 arayüz hataları

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Arkadaşlar karanlık modu kullananlar varsa MIUI12 de tam anlamıyla saçmalıyor. Düzeltmek için yeni bir uygulama kurduğunuzda Ayarlar - Ekran - Karanlık Mod - Tekli Uygulamalar'a girerek tek tek uygulamaları oradan kapamanız lazım ki düzgün çalışsın. Sözde tüm uygulamaları Karanlık Moda uyum sağlasın diye yapmışlar ama gördüğüm tek fiyasko bu MIUI12 de.
Bende böyle bir sıkıntı yok hocam MIUI 12.0.3 de bugün guncelledim 12.0.2 deydi sizin mesajınız üzerine baktim yine yok.

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
Bende böyle bir sıkıntı yok hocam MIUI 12.0.3 de bugün guncelledim 12.0.2 deydi sizin mesajınız üzerine baktim yine yok.
Bendeki 12.0.1 Redmi Note 7 dün güncelledim. Sanırım sonraki sürümlere bakmam gerekecek geldikçe :)

berkaysun

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
redmi Note 9s
Konular
5
Samsungda uygulamalar otomatik başlat seçili olur böyle bir ayarda olmaz. Miuide whatsapp otomatik başlatı ve bildirimlerini açmanız gerekir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Açık hocam açık olmayan bişey kalmadı.o ayarları yapsan da nafile.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Belki gözlerinden kaçmıştır aynı arayüz sonuçta bu sorunlar yaşanacaktır. 2.5 yıldır kullanıyorum karşılaşmadığım şey kalmadı diyebilirim. O kadar telefonda hiçbir sorun çıkmaması bence mucize. Model çıkarma olayı artık durmaz artarak devam eder. Yakında samsung gibi a-b-c diye saçma sapan seriler çıkartacaklarından eminim.

Hocam bazen düzgün geliyor bazen gelmiyor. Size mesajın geldiğine dua edin. Ben forumda sadece whatsappa girdiğinde mesajları gelen kişileri gördüm. İki ileri bir geri kullanmaya çalışıyoruz. Birçok kullanıcı zaten ciddi dersler çıkarmıştır bu gibi durumlardan. İlk aldığımda artık başka marka almam diyordum şimdi bir daha asla kimseye tavsiye etmem kendimde almam diyorum.
Aynen öyle artık geldiğine dua ediyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayarlarımla ilgili resimler aşağıdaki konuda mevcut.

Son düzenleme:

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Bendeki 12.0.1 Redmi Note 7 dün güncelledim. Sanırım sonraki sürümlere bakmam gerekecek geldikçe :)
Redmi Note 8 eu beta rom, global beta rom hepsinde var bu saçmalık hocam. Karanlık modu geliştirdik diyorlar da saçma sapan bir şey oluyor uygulamalara. Spotifyın play butonu bembeyazdı en son.

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Redmi Note 8 eu beta rom, global beta rom hepsinde var bu saçmalık hocam. Karanlık modu geliştirdik diyorlar da saçma sapan bir şey oluyor uygulamalara. Spotifyın play butonu bembeyazdı en son.
Biriysel uygulamalarda karanlık mod ayarlarından spotify'ı devre dışı bırakın.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Bu olay geliştirme ile ilgili değil
Android 10 ile birlikte sistem bütün uygulamaları karanlık yapmaya zorluyor siz eğer harici olarak kapatmazsanız uygulamadaki açık renkli yerleri siyah yapıyor çünkü o uygulamanın geliştiricileri uygulamaya karanlık ve açık mod eklememiş cihaz da o yüzden otomatik olarak bu uygulama açık moddadır diyor
Anlayacağınız pek Xiaomi lik bir durum değil bu

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Bu olay geliştirme ile ilgili değil
Android 10 ile birlikte sistem bütün uygulamaları karanlık yapmaya zorluyor siz eğer harici olarak kapatmazsanız uygulamadaki açık renkli yerleri siyah yapıyor çünkü o uygulamanın geliştiricileri uygulamaya karanlık ve açık mod eklememiş cihaz da o yüzden otomatik olarak bu uygulama açık moddadır diyor
Anlayacağınız pek Xiaomi lik bir durum değil bu
Hocam ben başka marka cihazlarda böyle bir duruma rastlamadım. Siz rastladınız mı, genel bütün marka cihazlarda geçerli mi?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hocam ben başka marka cihazlarda böyle bir duruma rastlamadım. Siz rastladınız mı, genel bütün marka cihazlarda geçerli mi?
Koyu modu desteklemeyen cihazlarda bu sorun oluyor hocam maalesef

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Bende hala bazı uygulamalarda video izlerken bildirim çubuğu siyah kaldığı için hiçbir şey belli olmuyor. Yazılım anlamında tamamen rezil haldeler. Tam ekran hareketleri aylardır stabil değil. Aşağıdaki çubuğu sağa sola kaydırıp uygulamalar arasında geçiş aşırı laglı. Ayrıca cihazlarda o kadar fazla ram olmasına rağmen multitasking berbat halde. 5-10 uygulama açıp tekrar aralarında dolaşın kapattığı uygulama oluyor. Bildirimler de miui optimizasyonu saolsun ya gelmiyor ya da anlık değilde birkaç dakika sonra geliyor. Şahsen benim umudum yok yazılım anlamında. Adamların hedefi sadece ucuz cihaz+ortalama yazılım üretmek.

Üst Alt