MIUI 12 MIUI 12 arayüz hataları

ereeennn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
11
Arkadaşlar Samsung'dan Redmi'ye geçtim ve MIUI 12'de Samsung'un OneUI arayüzünde olmayan hatalar var. WhatsApp'dan bildirim gelince eğer MIUI bildirim arayüzünü kullanıyorsanız, bildirimin kaç dakika önce veya hangi saatte geldiği belirtilmiyor. MIUI bildirim arayüzünü fotoğraflar da görüyorsunuz. Aynı zaman da durum çubuğu berbat, biraz daha kalın olmalı ve pil göstergeleri az daha sola kaydırılmalı. Durum çubuğu rengi, uygulamalara göre kendisini adapte edemiyor(Instagram örneğinde görüyorsunuz) aynı renk olamıyor. Bunu Apple çok iyi bir şekilde başardı aynısını Xiaomi'den de bekliyorum. Onun dışında yine durum çubuğunda olan bir hata var. Tam ekranda iken siyah içeriğin üstüne, siyah renkte pil göstergesi ve bildirimleri indiriyor. Mecbur kontrol merkezini indirip bakmamız gerekiyor. Anasayfa da ve uygulama çıkışlarında kasmalar mevcut arayüzün optimize edilmesi lazım. MIUI 12'ye sık sık optimize güncellemeleri gelmesi gerekiyor. Xiaomi'nin arama ve mesajlaşma uygulamalarını da 2020'nin sonuna kadar gelmesini dört gözle bekliyorum. Google'ın arama ve mesajlaşma uygulamaları rezalet.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesut Aktaş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Güncellemeler ile Google aramalar mesajlar uygulaması değişmez maalesef, siz global kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla. Hindistan Endonezya yüklerseniz istediğiniz uygulamalara kavuşursunuz.

berkaysun

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
redmi Note 9s
Konular
5
Ah ah şu whatsapp bildirimlerinin(mesajlarının) kafasına göre bazen zamanında bazen 1 bazen 2 dakika sonra kilit ekrana düşmesi çıldırtıyor beni.
Neye göre bu kadar kararsız kalıyorsun sen arkadaş neye göre...

ereeennn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
11
Xiaomi arama ve mesajlaşma uygulaması gelmez hocam.
Xiaomi 2020'nin sonuna kadar geleceğini söylemişti tüm özellikleri ile beraber.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miuiden stabilite beklemeyin bence
Xiaomi, MIUI'nin üzerine yoğunlaşırsa art arda küçük güncellemeler ile stabiliteyi yükseltebilir. Beni Samsung dan geçiş yaptığım için umarım pişman etmez.

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Xiaomi, MIUI'nin üzerine yoğunlaşırsa art arda küçük güncellemeler ile stabiliteyi yükseltebilir. Beni Samsung dan geçiş yaptığım için umarım pişman etmez.
Nerede söyledi hocam? Gelirse çok güzel bir şey ama bu böyle olmadı hiç.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Bu Xiaomi'nin elinde olan bir şey değil
Yasalar gereği avrupa da görüşme kaydı özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle Miui mesaj ve arama uygulaması yerini Google mesaj ve arama uygulamasına bıraktı
Bu izinler değişmediği sürece google mesaj ve arama uygulaması da değişmeyecek

ereeennn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
11
Bu Xiaomi'nin elinde olan bir şey değil
Yasalar gereği avrupa da görüşme kaydı özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle Miui mesaj ve arama uygulaması yerini Google mesaj ve arama uygulamasına bıraktı
Bu izinler değişmediği sürece google mesaj ve arama uygulaması da değişmeyecek
Bana kalırsa istemeyen özellikleri kaldırıp diğer tüm özellikleri ile beraber kendi arama ve mesajlaşma uygulamalarını global romlara güncellemeler ile getirebilir. Böyle bir şey mümkün değil mi?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Bana kalırsa istemeyen özellikleri kaldırıp diğer tüm özellikleri ile beraber kendi arama ve mesajlaşma uygulamalarını global romlara güncellemeler ile getirebilir. Böyle bir şey mümkün değil mi?
Hayır neyse o
Dediğiniz şey gibi bir şey olsa zaten en başında yapılırdı Google mesaj ve arama uygulaması yerine...
Global, Avrupa, Türkiye,Rusya romlarda artık Google mesaj ve arama uygulaması tekdüze

Üst Alt