Rom MIUI 12.5.2 Kararlı | Android 11

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Hocam bakın net bir şekilde söylüyorum; Netflix gibi uygulamalar Play Protect sertifikası olmayan Play Store uygulamasında gözükmez. Disney+ da böyledir mesela. Ve bu ciddi bir güvenlik problemi değildir. Custom romlarda özellikle bu durum çokça yaygındır. Güvenlik olarak bu romun diğer romlardan farkı yok. Zaten çoğu romda Netflix gibi uygulamalar gözükmez APK olarak kurarsınız. MIUI 13 romunda da XTBUİ'de de AOSP romlarda da hatta Xiaomi Eu 12.5.2'de de Netflix gözükmüyordu. Çünkü bunlarin hepsi custom rom. Geliştirici bunu duzeltebilir mi belki, ama ugrasmasina gerek yok çünkü ciddi bir engel değil. APK yuklersiniz olur biter, bunun yerine ugrasmalarina değecek çok daha önemli detaylar var.

Siz bana kullandığınız kaç romda Netflix Google Play'de gözüküyordu söyler misiniz? Çünkü ben bununla çok nadir karşılaşıyorum özellikle port ve AOSP romlarda.
kullandığım tüm aosp romlarda netflix gözüküyor du.Şuan evulotion x 6.7 aosp dayım gözüküyor , bundan önce chery ve cr kullandım onlarda gözüküyordu ondan önce paylaştığınız miuı 13 kullandım onda gözüküyor daha ismini unuttuğm 7-8 farklı rom vardı yarısı aosp yarısı miuı pc de duruyorlar yedek olarak ve hepsinde gözüküyordu kullanmasam bile takıntı olmuş bazı uygulamalara bakıyorum gözüküyormu diye.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
kullandığım tüm aosp romlarda netflix gözüküyor du.Şuan evulotion x 6.7 aosp dayım gözüküyor , bundan önce chery ve cr kullandım onlarda gözüküyordu ondan önce paylaştığınız miuı 13 kullandım onda gözüküyor daha ismini unuttuğm 7-8 farklı rom vardı yarısı aosp yarısı miuı pc de duruyorlar yedek olarak ve hepsinde gözüküyordu kullanmasam bile takıntı olmuş bazı uygulamalara bakıyorum gözüküyormu diye.
O zaman cihazınız nurlanmış olmalı hocam, ben yüklediğim tüm romlarda tek tek sertifikalara işlemi yapıyordum gözükmesi için. Gozukseydi ben tüm bu romları kaydettirmezdim herhalde, ayrıca tabi günübirlik kurduğum için hiç kayıtla ugrasmadigim romlarda var. Bu da kaydettirdigim romların listesi, hepsinin Play Store kimlikleri kayıtlı sırf Play Protect sertifikası almak için.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cherish benim en çok kullandığım AOSP romdu ve romu kurduktan sonra çok beğendiğim için kontrolün ardından hemen kayıt islemini yaptığımı hatırlıyorum. Çünkü bunlar özel romlar, özel romlarda da Play Protect sertifikası özellikle yapılmadıyla olmaz. Hatta kayıt sayfasında Google'ın yazdığı not'ta şu şekilde

Yani konunun güvenlikle hiçbir alakası yok. Tek bir sebebi var o da kullandığınız cihazın Google Framework ID'si Google'ın Metaverisinde yer almamasi, custom romlar için ise böyle bir kayıt sayfası var.

Sonuç olarak telefonunuza çok iyi bakın derim, oldukça nurlu bir telefon olsa gerek ki custom rom hatta AOSP rom yüklediğiniz de bile Play Protect sertifikalı geliyor.

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
O zaman cihazınız nurlanmış olmalı hocam, ben yüklediğim tüm romlarda tek tek sertifikalara işlemi yapıyordum gözükmesi için. Gozukseydi ben tüm bu romları kaydettirmezdim herhalde, ayrıca tabi günübirlik kurduğum için hiç kayıtla ugrasmadigim romlarda var. Bu da kaydettirdigim romların listesi, hepsinin Play Store kimlikleri kayıtlı sırf Play Protect sertifikası almak için.

Cherish benim en çok kullandığım AOSP romdu ve romu kurduktan sonra çok beğendiğim için kontrolün ardından hemen kayıt islemini yaptığımı hatırlıyorum. Çünkü bunlar özel romlar, özel romlarda da Play Protect sertifikası özellikle yapılmadıyla olmaz. Hatta kayıt sayfasında Google'ın yazdığı not'ta şu şekilde

Yani konunun güvenlikle hiçbir alakası yok. Tek bir sebebi var o da kullandığınız cihazın Google Framework ID'si Google'ın Metaverisinde yer almamasi, custom romlar için ise böyle bir kayıt sayfası var.

Sonuç olarak telefonunuza çok iyi bakın derim, oldukça nurlu bir telefon olsa gerek ki custom rom hatta AOSP rom yüklediğiniz de bile Play Protect sertifikalı geliyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bilemiyorum ben sizin paylaştığınız tüm aosplarda ve miuı larda playstore de uygulama gözükmeme sorunu yaşamadım.yada diğer playstore güvenlik sorunlarını yaşamadım hatta miuı 13 konusundaki bi arkadaşın netflix problemini çözmek içinde playstoreden gayette indirdim netflixi yada diğer gözükmeyen şeyleri.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bilemiyorum ben sizin paylaştığınız tüm aosplarda ve miuı larda playstore de uygulama gözükmeme sorunu yaşamadım.yada diğer playstore güvenlik sorunlarını yaşamadım hatta miuı 13 konusundaki bi arkadaşın netflix problemini çözmek içinde playstoreden gayette indirdim netflixi yada diğer gözükmeyen şeyleri.
Yok dediğinize inanıyorum zaten de sadece pek olağan bir şey değil, o zaman cihazdan cihaza değişiyordur 😄

mibaba

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cemal
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Çift tıklama ile ekranı kapatma fonksiyonunu bir şekilde aktif etmenin yolu var mıdır? POCO Launcher'da var ama onunla da fullscreen gestures çalışmıyor. :D

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Çift tıklama ile ekranı kapatma fonksiyonunu bir şekilde aktif etmenin yolu var mıdır? POCO Launcher'da var ama onunla da fullscreen gestures çalışmıyor. :D

Sistem başlatıcıyı şu linkten indirip güncelleyen hocam eski rol olduğu için sistem uygulamaları da eski sürüm;

Daha sonrasında ana ekranda boş bir yere tıklayın sağ alttan ayarlar daha sonrasında daha fazla seçeneğine tıklayın ekranı kapatmak için iki kere tıklayın'ı aktiflestirin

dearlover

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zek
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
5
Bu romda bluetooth çalışmıyordu. Kulaklık çok kullandığım için Miui 13 sürümüne geçmiştim. Yoksa 12 ve 12.5 türevlerinde en iyi rom bu. Xiaomi.eu romlardan home.apk dosyasını alıp bu roma flashlayıp, çift tıkla kapama özelliğini de yapmıştım.

anaksinamun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali osman
Cihazım
Mi 9 t
Konular
12
Ondroid telegram grubunda Bunun Bluetooth unda sorun olduğunu bir çok kullanıcı belirtmiş bilginiz olsun

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
ShanSheyyy hocam yaptığınız alıntının maksadı nedir tam olarak? Herhangi bir mesaj yazmamışsınız da.

Üst Alt