Rom MIUI 12.5.2 Kararlı | Android 11

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

MIUI 12.5.2 | Global Kararlı Sürüm
Geliştirici; OnDroid
Durum; Tamamlanmış

- Yeni bir rom değil, forumda olmadığı ve olmayı kesinlikle hak ettiği için paylaşıyorum.

-Rom'un geliştiricisi OnDroid, XiaomiEu MIUI 13'ün geliştiricisi yani. O romu da kullananlar bilir en kullanılacak seviyede olan MIUI 13 romu yapan gelistiricidir kendisi

- Global tabanlı sanırım tek MIUI 12.5.2 romu, diğer romlar XiaomiEu tabanlı; XiaomiEu'da çin tabanlı romlardan oluşuyor

- Global rom olduğu için Xiaomi'nin kendi arama uygulaması ve mesaj uygulaması yok. Google'ın Arama ve Mesaj uygulaması var. ( Xiaomi arama uygulamasında ki arama kaydetme özelliği Avrupa'da yasak olduğu için Global romlardan kaldırılmıştı zamanında.)

Sorun yaşadığınız sistem uygulamaları olursa Apkpure sitesinden ilgili uygulamanın güncel sürümünü indirip kurabilirsiniz, resmi olmayan kanallardan sistem uygulaması yüklenmez hatası vermiyor.

Bilinen Hatalar;
-Bluetooth çalışmıyor (çalışanlar var calismayanlar var, deneyip test edin)

İndirme Linki;

Kurulum;

1-) 4 Wipe (Dalvik,Cache,System,Data)
2-) Rom Flash (İsteğe bağlı Magisk)
3-) Format Data
İşlem tamam.

DFE kurmanıza gerek yok resmi Mi 9T için Android 11 destekleyen çok fazla kurtarma aracı var. Resmi TWRP'yi, Orangefox'u kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

hgaziyilmaz75

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin gazi
Cihazım
mi9t
Konular
0

MIUI 12.5.2 | Global Kararlı Sürüm
Geliştirici; OnDroid
Durum; Tamamlanmış

- Yeni bir rom değil, forumda olmadığı ve olmayı kesinlikle hak ettiği için paylaşıyorum.

-Rom'un geliştiricisi OnDroid, XiaomiEu MIUI 13'ün geliştiricisi yani. O romu da kullananlar bilir en kullanılacak seviyede olan MIUI 13 romu yapan gelistiricidir kendisi

- Global tabanlı sanırım tek MIUI 12.5.2 romu, diğer romlar XiaomiEu tabanlı; XiaomiEu'da çin tabanlı romlardan oluşuyor

-Mi 9T Pro'dan portlanmış bir rom ancak tamamen stabil, kararlı ve akıcı. Port gibi değil daha çok resmi bir rom gibi.

-Hız isteyenler, sorunu olmasın, kasmasın, yarı yolda bırakmasın, kurayım kullanayım başka rom aratmasın, rahat rahat kullanayım cihazi diyenler için biçilmiş kaftan.

- Global rom olduğu için Xiaomi'nin kendi arama uygulaması ve mesaj uygulaması yok. Google'ın Arama ve Mesaj uygulaması var. ( Xiaomi arama uygulamasında ki arama kaydetme özelliği Avrupa'da yasak olduğu için Global romlardan kaldırılmıştı zamanında.)

Sorun yaşadığınız sistem uygulamaları olursa Apkpure sitesinden ilgili uygulamanın güncel sürümünü indirip kurabilirsiniz, resmi olmayan kanallardan sistem uygulaması yüklenmez hatası vermiyor.

-Bu cihazın birkaç tane ideal romu var MIUI tarafında, bu da o romlardan birisi. Al kur ömür boyu kullan seviyesinde.

İndirme Linki;

Kurulum;

1-) 4 Wipe (Dalvik,Cache,System,Data)
2-) Rom Flash (İsteğe bağlı Magisk)
3-) Format Data
İşlem tamam.

DFE kurmanıza gerek yok resmi Mi 9T için Android 11 destekleyen çok fazla kurtarma aracı var. Resmi TWRP'yi, Orangefox'u kullanabilirsiniz.
Hacam playgoogle a netflix yazdığınızda netflix çıkıyor mu?

mibaba

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cemal
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Hocam forumda paylaştığınız MiUI 13 ROM'u ile karşılaştırıldığında eksi ve artı yönleri hakkında ipucu verme imkanınız var mı acaba? Ayrıca Mi9T Pro portu olduğunu yazmışsınız, ekran kapalıyken "Ok Google" komutunu kullanabiliyor muyuz? Teşekkür ederim.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Hocam forumda paylaştığınız MiUI 13 ROM'u ile karşılaştırıldığında eksi ve artı yönleri hakkında ipucu verme imkanınız var mı acaba?
Karşılaştırılacak romlar değil hocam. MIUI 13 romlar henüz MIUI 12+ romlar kadar iyi değil. Bu çok daha hızlı,stabil ve pil ömrü daha iyi olan bir rom. MIUI 13'ü hızlı olduğu için kullanıyorsanız yanlış tercihtir. MIUI 13 kullanmak istiyorsanız MIUI 13 romu kullanmalısınız onun dışında MIUI 13 romlar henüz önceki MIUI romlar kadar hızlı değil, sadece kullanılacak seviyedeler. Benim için önemli olan hız diyorsanız Bunu, XiaominEu 12.5.2'yi, MMX 12.5'i kullanmanız çok daha mantıklı.

mibaba

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cemal
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Karşılaştırılacak romlar değil hocam. MIUI 13 romlar henüz MIUI 12+ romlar kadar iyi değil. Bu çok daha hızlı,stabil ve pil ömrü daha iyi olan bir rom. MIUI 13'ü hızlı olduğu için kullanıyorsanız yanlış tercihtir. MIUI 13 kullanmak istiyorsanız MIUI 13 romu kullanmalısınız onun dışında MIUI 13 romlar henüz önceki MIUI romlar kadar hızlı değil, sadece kullanılacak seviyedeler. Benim için önemli olan hız diyorsanız Bunu, XiaominEu 12.5.2'yi, MMX 12.5'i kullanmanız çok daha mantıklı.
Paylaştığınız MiUI 13 ROM'unu kullanıyorum, çalışmayan bir özelliği yok ama nedense bir yabancılık çektim, bu ROM'u da bir denemek istiyorum açıkçası. Acaba şu an bu sürümü kullanıyorsanız ekran kapalı durumda "Ok Google" komutunu deneme şansınız var mıdır?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Paylaştığınız MiUI 13 ROM'unu kullanıyorum, çalışmayan bir özelliği yok ama nedense bir yabancılık çektim, bu ROM'u da bir denemek istiyorum açıkçası. Acaba şu an bu sürümü kullanıyorsanız ekran kapalı durumda "Ok Google" komutunu deneme şansınız var mıdır?
Ok Google Türkiye de çalışmıyor diye biliyorum daha önce hiç kullanabildiniz mi?

mibaba

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cemal
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Ok Google Türkiye de çalışmıyor diye biliyorum daha önce hiç kullanabildiniz mi?
LG V30 telefonumda sorunsuzca kullanıyordum hocam. Mi9T'ye geçince çok arar oldum. Türkçe olarak değil de İngilizce kullanıyordum ben. :D

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
LG V30 telefonumda sorunsuzca kullanıyordum hocam. Mi9T'ye geçince çok arar oldum. Türkçe olarak değil de İngilizce kullanıyordum ben. :D

İngilizce kullanıyorsanız İngilizcede çalışır Türkçe de çalışmıyor zaten. Açıkçası şuan deneme şansım yok romda ki kullanmadığım uygulamaların hepsini debloat ettim buna Google ve asistan da dahil.

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Romun l1 sertifikası filan yok galiba.Piyasadaki çoğu romda en azından playstorede netflix filan çıkıyor ama açınca sd filan açıyor.Bu romda netflix hiç gözükmüyorsa banka uygulamalarında hata alma olasılığı daha fazla..

Üst Alt