Haber MIUI 11'i Alacak Olan Xiaomi Cihazları Belli Oldu

Xiaomi'nin Q tabanlı MIUI 11 güncellemesini alacak olan cihazlar belli oldu. Sizler için Android Q tabanlı MIUI 11güncellemesini alacak olan Xiaomi modellerini sıraladık.

MIUI 11 Güncellemesini Alacak Olan Telefonlar
Xiaomi, Android Q tabanlı MIUI 11 güncellemesini alacak olan cihazları ve güncellemenin çıkış tarihini açıkladı. MIUI 11 güncellemesi Ocak 2019’dan bu yana geliştirme aşamasında olup, büyük bir revizyon beklemektedir. Dünya çapındaki milyonlarca Xiaomi kullanıcısı MIUI 11'in yeniliklerini merak etmekte. Xiaomi şimdilik MIUI 11'in neler sunduğuna dair bir açıklamada bulunmadı.

Android Q tabanlı MIUI 11 güncellemesini alacak olan cihazlar şu şekilde:

• Xiaomi Mi 9 / Mi 9 SE
  • Redmi K20 Pro
  • Xiaomi Mi 8 / Mi 8 Screen Fingerprint Edition / Mi 8 Explorer Edition
  • Mi Mix 2S
  • Mi Mix 3
  • Redmi K20
  • Redmi Note 7 / Note 7 Pro (Q1 2020)
Android Q beta programı şu anda Xiaomi Mi Mix 3 ve Mi 9 için mevcut, yeni çıkan Redmi K20 Pro da kısa bir süre içerisinde bu beta programına dahil edilecek.

MIUI 11 Güncellemesi Ne Zaman Çıkacak?
Xiaomi kullanıcılarının merakla beklediği MIUI 11 güncellemesi 2020 yılında çıkacak. Güncellemenin öncelikle Çin'de bulunan cihazlara yönelik çıkacağı, daha sonra da global sürümün çıkacağı konuşulmakta.

Kaynak:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Her sürüm yeni özellik ve optimizasyon içerir, android 6 ile gelen doze modu pili daha verimli kullanmak için sisteme optimize edildi, her sürümde güncellenerek daha verimli hale geldi. Pili tüketen os değil, ekran. 2900 Mah pili olan Amoled Samsung da 14 saat ekran süresi alıyorken, 3350Mah pili olan mi 8 lite da 13 saat ekran süresi alıyorum. Ekran pil tüketimini aşırı derecede etkiliyor.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Çoğu telefona miui 11 güncellemesi gelecek bi liste eksik muiu forum da alacak telefonların listesi paylaşılmıştı ve diğer haber sitelerinde

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Alıpta ne yapacak pili 2 kat hızlı biticek sonra sarj problemi diye konu açıcaksınız :D monkey~~ devil~~
En güzeli telefonu aldığımız zaman hangi versiyon varsa onunla kullanmak, her güncelleme yük

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Her sürüm yeni özellik ve optimizasyon içerir, android 6 ile gelen doze modu pili daha verimli kullanmak için sisteme optimize edildi, her sürümde güncellenerek daha verimli hale geldi. Pili tüketen os değil, ekran. 2900 Mah pili olan Amoled Samsung da 14 saat ekran süresi alıyorken, 3350Mah pili olan mi 8 lite da 13 saat ekran süresi alıyorum. Ekran pil tüketimini aşırı derecede etkiliyor.
iyide eskiden bi rom 1gb idi şimdi en düşüğü 2gb. yazılımın hiç mi suçu ağırlığı yok :)

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Hocam abartmayalım lütfen 13 saat ekran süresi almanız imkânsız bu telefonda

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
iyide eskiden bi rom 1gb idi şimdi en düşüğü 2gb. yazılımın hiç mi suçu ağırlığı yok :)
Eskiden cpu maksimum 4 Gpu maksimum 2 çekirdek içeriyordu, cihazlarda maksimum 2gb ram 16 dahili içeriyordu, şimdi pc ile yarış içerisinde telefonlar, olacak o kadar :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam abartmayalım lütfen 13 saat ekran süresi almanız imkânsız bu telefonda

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hayır, abartmadım. Doğruyu söyledim. 2 gün şarjı gidiyordu normal kullanımda.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Eskiden cpu maksimum 4 Gpu maksimum 2 çekirdek içeriyordu, cihazlarda maksimum 2gb ram 16 dahili içeriyordu, şimdi pc ile yarış içerisinde telefonlar, olacak o kadar :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hayır, abartmadım. Doğruyu söyledim. 2 gün şarjı gidiyordu normal kullanımda.
şimdi o eski telefonlara bu yeni sürümleri yüklesek sence ekran süresi kaç dakika olur :) sonuçta o eski telefonları güncellemiş olacağız ;) anlatmak istediğimi biraz yanlış anladınız :D

bu arada pc her zaman öndedir :)

Son düzenleme:

manas_ozkan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Redmi note 5
Konular
17
Aynı konu üçüncü sefer paylaşılıyor konu açmadan önce forumda arama yaparsanız kirliliğin önüne geçilir.
Arama yaptım hocam miui 11 olarak ama konuya rastlanmadığim için paylaştım. Bakmadan konu açanlardan değilim.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Mi6 nasıl yok yav peswasntme~~

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
her güncelleme olayında neden beklentiler oluyor anlamıyorum :) mi6 mesela 7 ile çıkmış 8 ve 9 u yani iki sürümü almış. zaten hemen hemen hepsi böyle değil mi? 2 sürüm veriliyor 3. verilirse büyük sürpriz oluyor.

Üst Alt