İnceleme MIUI 11 Pil Performansı

Siz pil konusunda memnun musunuz?

• Evet

Oy: 39 47,6%
  • Kısmen

Oy: 14 17,1%
  • Hayır

Oy: 29 35,4%

• Kullanılan toplam oy
    82
  • Anket kapatılmış .

Devisco

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
MIUI Pil tüketimini merak edenler için bu konuyu açıyorum. Cihaz, Xiaomi MI 8 / 128/6

Sabah 09:00'dan akşam 19:30'a kadar dışarda olduğum için ekran parlaklığı %90-100 arasında kullandım. Yaklaşık 15-20 dakika boyunca GPS açıktı. Mobil veri çoğu zaman açıktı. 2 defa CODM en yüksek ayarlarda oynadım. Pil ısısı bunlara rağmen hiç yükselmedi. Yani gün boyu hiç kısıtlamadan kullanmama rağmen beni yarı yolda bırakmadı. Telefonu alalı 14-15 ay oluyor. MIUI 10 güncellemesini aldığım zaman telefonun şarj süresinde gözle görülür bir azalma vardı. Şu an MIUI 11 ile bu optimizasyon ile iyileşti diyebilirim. Pil, tasarım
ve diğer konular hakkında merak ettiğiniz şeyleri dilediğiniz gibi sorabilirsiniz. İyi forumlar.

Ekli dosyalar

• M1QQJQ.jpg
    M1QQJQ.jpg
    69,3 KB · Görüntüleme: 125
  • QP55M3.jpg
    QP55M3.jpg
    130,1 KB · Görüntüleme: 126

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Mi 8 lite kullanan biri olarak bende memnunum. Standart 6-6.30 saat görürken 7 saati geçti Ekran sürem , ekran görüntüsü almamıştım. İlerleyen günlerde alıp koyarım .

emre7161

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi note 3
Konular
0
Arkadaşlar guncellemeden önce 2 gün giden şarj guncellemeden sonra nerdeyse 1 gün bile gitmiyor benim cihaz da mi sorun güncelleme de mi

gafee1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gaf
Cihazım
Mi 9t
Konular
9
8 ile 8 buçuk saat arası ekran sürem 6 ile 6 buçuk arasına düştü. Aynı şeyleri yapmama rağmen. Yani hiç memnun değilim miui 11den.

Mi 9t global kararlı

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Arkadaşlar guncellemeden önce 2 gün giden şarj guncellemeden sonra nerdeyse 1 gün bile gitmiyor benim cihaz da mi sorun güncelleme de mi
Cihaz modeli ne ? Updateden sonra format attınız mı

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Updateden sonra format atmak iyi gelebilir mi pile?
Tavsiye ediliyor kullanıcılar tarafından. İşe yarıyor mu dersen evet . Zira updaten sonra kullanırken pil hızlı azalıyordu , MIUI 11 daha da kötü yaptı dedim belki işe yarar diye cihaza format attım . Beni şaşırttı. Şuan pil performansı 6 aydır kullandığım en üst seviyede.

gafee1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gaf
Cihazım
Mi 9t
Konular
9
Tavsiye ediliyor kullanıcılar tarafından. İşe yarıyor mu dersen evet . Zira updaten sonra kullanırken pil hızlı azalıyordu , MIUI 11 daha da kötü yaptı dedim belki işe yarar diye cihaza format attım . Beni şaşırttı. Şuan pil performansı 6 aydır kullandığım en üst seviyede.

Formattan kasıt tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırla) oluyor değil mi?

merttamer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi9 T 6gb 128
Meslek
Öğretmen
Konular
7
Güncelleme sonrası hard reset atmak olsa gerek. Zira ben de yaptım ve pil performansından memnunum. Mi9 t global kararlı sürüm kullanıyorum.

Devisco

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
8 ile 8 buçuk saat arası ekran sürem 6 ile 6 buçuk arasına düştü. Aynı şeyleri yapmama rağmen. Yani hiç memnun değilim miui 11den.

Mi 9t global kararlı

Ufak birkaç tavsiye yazayım; umarım işinizi görebilir.
1)Ayarlar / Ek ayarlar / Gizlilik / Konum/ Tarama/ Wifi ve Bluetooth tarama seçeneği devre dışı olmalı.
*Bu adım ile “Android sistemi”, “Xiaomi framework” ve “Hücre bekleme” batarya kullanımı ciddi şekilde azalıyor.
2)Ayarlar / ekran / karanlık mod - açık
*MI 9T ekranı amoled olduğu için açık renk duvar kağıtları kullanırsanız pil tüketiminiz artar.Siyah renkler için pixeller kapalı olur ve ekran pil tasarrufu yapar.*

NOT:
Ana ekrandaki güvenlik uygulamasını kullanarak sürekli cihazı optimize etmeyin. Aksi takdirde cihazınızın sorunları varmış gibi algılayıp, olmayan sorunları düzeltmekle arka planda güç tüketimi sağlıyor. İki haftada bir yaparsanız daha iyi olacaktır... Ayrıca gece yatarken telefonu şarjda bırakmayın, aksi takdirde pilde hücre ölümleri gerçekleşir bu da pilin erkenden bitmesi gibi sonuçlar verebilir. İnternet üzerinden Li-Po pillerin nasıl kullanılacağına dair araştırma yapabilirsiniz.

Üst Alt