İnceleme MIUI 11 Pil Performansı

Siz pil konusunda memnun musunuz?

• Evet

Oy: 39 47,6%
  • Kısmen

Oy: 14 17,1%
  • Hayır

Oy: 29 35,4%

• Kullanılan toplam oy
    82
  • Anket kapatılmış .

Ferhatkaan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi 9t
Konular
7
8 ile 8 buçuk saat arası ekran sürem 6 ile 6 buçuk arasına düştü. Aynı şeyleri yapmama rağmen. Yani hiç memnun değilim miui 11den.

Mi 9t global kararlı
Aynı telefon bendede var bişeyi merak ediyorum. Konuşma esnasında ekran kilit ekranına düşüyormu? Yani konuşurken ekrana bakmam gerekiyor ama bi bakıyorum kitlenmiş güç tuşuna basıyorum

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Sıfırdan kurulum yapmama rağmen en az 2 saat daha az süre alıyorum Android 10 kaynaklımıdır acaba

ts_burak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi mi5S
Konular
3
Ufak birkaç tavsiye yazayım; umarım işinizi görebilir.
1)Ayarlar / Ek ayarlar / Gizlilik / Konum/ Tarama/ Wifi ve Bluetooth tarama seçeneği devre dışı olmalı.
*Bu adım ile “Android sistemi”, “Xiaomi framework” ve “Hücre bekleme” batarya kullanımı ciddi şekilde azalıyor.
2)Ayarlar / ekran / karanlık mod - açık
*MI 9T ekranı amoled olduğu için açık renk duvar kağıtları kullanırsanız pil tüketiminiz artar.Siyah renkler için pixeller kapalı olur ve ekran pil tasarrufu yapar.*

NOT:
Ana ekrandaki güvenlik uygulamasını kullanarak sürekli cihazı optimize etmeyin. Aksi takdirde cihazınızın sorunları varmış gibi algılayıp, olmayan sorunları düzeltmekle arka planda güç tüketimi sağlıyor. İki haftada bir yaparsanız daha iyi olacaktır... Ayrıca gece yatarken telefonu şarjda bırakmayın, aksi takdirde pilde hücre ölümleri gerçekleşir bu da pilin erkenden bitmesi gibi sonuçlar verebilir. İnternet üzerinden Li-Po pillerin nasıl kullanılacağına dair araştırma yapabilirsiniz.
Bunlara örnek verebileceğiniz başka ayarlar varmıdır teşekkürler şimdiden

gafee1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gaf
Cihazım
Mi 9t
Konular
9
Aynı telefon bendede var bişeyi merak ediyorum. Konuşma esnasında ekran kilit ekranına düşüyormu? Yani konuşurken ekrana bakmam gerekiyor ama bi bakıyorum kitlenmiş güç tuşuna basıyorum
Yok hocam o olmuyor bende. Ekran sensörden dolayı kararıo kulağımdan çekince normal konuşma ekranı geliyor. Yani normal. Sadece bazen ekrana baktığımda üstten bildirim çubuğu inmiş oluyor o da bazen. Geçen birisi de yazmıştı konunun birinde onlarda da oluyormuş ama sık değil.

Bababada

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Baba
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
2
Mi 8 lite Miui 11 de hücre bekleme aşırı pil tüketiyor %43 gibi nedeni ve çözümü nedir.

Devisco

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
Mi 8 lite Miui 11 de hücre bekleme aşırı pil tüketiyor %43 gibi nedeni ve çözümü nedir.

Merhabalar, kullandığınız şebeke hız aktarımı 4.5G ise ve bazı anlarda telefonunuzun çekmediği alanlara telefonunuz yanınızda giriyorsanız bu durumun yaşanması olağandır. Çünkü şebeke ile bağlantınız kesildiğinde telefonunuz arka planda yeni bir şebeke aramaya başlar, bu da doğal olarak hiçbir şey yapmasanız dahi pil tüketimine sebep olur. Eğer mobil veri ile rol yapma oyunları oynamıyorsanız. 3G kullanabilirsiniz. Ben zaten 3G kullanıyorum ona rağmen böyle bir şey oluyor derseniz de bulunduğunuz konumdaki şebekeler yetersiz olduğundan siz farkında olmadan, telefon cebinizdeyken belli aralıklarla kesilip yeniden bağlanıyor olmasından çok fazla tüketim sağlıyor olabilir. (Bunun çaresi pek olmasa da Pil Tasarrufu 'nu açık kullanarak diğer alanlardan kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzu geceleri yatmadan programlı açma kapamaya bırakarak pil ömrünü uzatabilirsiniz.
*Pil & Performans > Programlı Açma/Kapama*
*Uyuduğunuz ve uyandığınız saatlerden bir saat sonrası ve öncesine ayarlarsanız telefonunuz sizin gibi güzel bir uyku çekip dinlenecektir. Böylelikle Hücre Bekleme süresinde azalmalar sağlanabilecektir.*

Üst Alt