İnceleme MIUI 11 Pil Performansı

Siz pil konusunda memnun musunuz?

• Evet

Oy: 39 47,6%
  • Kısmen

Oy: 14 17,1%
  • Hayır

Oy: 29 35,4%

• Kullanılan toplam oy
    82
  • Anket kapatılmış .

Bababada

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Baba
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
2
Merhabalar, kullandığınız şebeke hız aktarımı 4.5G ise ve bazı anlarda telefonunuzun çekmediği alanlara telefonunuz yanınızda giriyorsanız bu durumun yaşanması olağandır. Çünkü şebeke ile bağlantınız kesildiğinde telefonunuz arka planda yeni bir şebeke aramaya başlar, bu da doğal olarak hiçbir şey yapmasanız dahi pil tüketimine sebep olur. Eğer mobil veri ile rol yapma oyunları oynamıyorsanız. 3G kullanabilirsiniz. Ben zaten 3G kullanıyorum ona rağmen böyle bir şey oluyor derseniz de bulunduğunuz konumdaki şebekeler yetersiz olduğundan siz farkında olmadan, telefon cebinizdeyken belli aralıklarla kesilip yeniden bağlanıyor olmasından çok fazla tüketim sağlıyor olabilir. (Bunun çaresi pek olmasa da Pil Tasarrufu 'nu açık kullanarak diğer alanlardan kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzu geceleri yatmadan programlı açma kapamaya bırakarak pil ömrünü uzatabilirsiniz.
*Pil & Performans > Programlı Açma/Kapama*
*Uyuduğunuz ve uyandığınız saatlerden bir saat sonrası ve öncesine ayarlarsanız telefonunuz sizin gibi güzel bir uyku çekip dinlenecektir. Böylelikle Hücre Bekleme süresinde azalmalar sağlanabilecektir.*
Teşekkür ederim

emreivory

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre
Cihazım
Mi max 2
Konular
6
Hocam Mi Max 2 kullanıyorum. 2-3 günde 1 şarj ederdim cihazımı çok memnundum pilden fakat Miui 11'den sonra ciddi anlamda düşüş yaşıyorum. Yatarken wifi + mobili kapatıyorum ona rağmen hücre bekleme ve Android Sistemi çok şarj yiyor. Hard reset attım düzelmedi önereceğiniz ipuçları var mıdır?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-11-11-11-00-50-852_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2019-11-11-11-00-50-852_com.miui.securitycenter.jpg
    108,3 KB · Görüntüleme: 28

tarik2634

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tarık
Cihazım
Xioami Mi Play
Meslek
Teknik servis
Konular
6
MIUI Pil tüketimini merak edenler için bu konuyu açıyorum. Cihaz, Xiaomi MI 8 / 128/6

Sabah 09:00'dan akşam 19:30'a kadar dışarda olduğum için ekran parlaklığı %90-100 arasında kullandım. Yaklaşık 15-20 dakika boyunca GPS açıktı. Mobil veri çoğu zaman açıktı. 2 defa CODM en yüksek ayarlarda oynadım. Pil ısısı bunlara rağmen hiç yükselmedi. Yani gün boyu hiç kısıtlamadan kullanmama rağmen beni yarı yolda bırakmadı. Telefonu alalı 14-15 ay oluyor. MIUI 10 güncellemesini aldığım zaman telefonun şarj süresinde gözle görülür bir azalma vardı. Şu an MIUI 11 ile bu optimizasyon ile iyileşti diyebilirim. Pil, tasarım
ve diğer konular hakkında merak ettiğiniz şeyleri dilediğiniz gibi sorabilirsiniz. İyi forumlar.
Mi play 11 güncelleme sonrası pil daha çok gitmeye başladı GPS ve 4g sürekli açık gece 12 ye kadar rahat

mechfurkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mech
Cihazım
max_2
Konular
2
Hocam Mi Max 2 kullanıyorum. 2-3 günde 1 şarj ederdim cihazımı çok memnundum pilden fakat Miui 11'den sonra ciddi anlamda düşüş yaşıyorum. Yatarken wifi + mobili kapatıyorum ona rağmen hücre bekleme ve Android Sistemi çok şarj yiyor. Hard reset attım düzelmedi önereceğiniz ipuçları var mıdır?
az daha güncelleyecektim, mesajınızı gördüğüm çok iyi oldu. ortalama 9+ saat ekran süresi alıyorum sizin degeriniz %100den düştüğü kabul edilirse çok düşük. Pil tasarrufu hep kapalı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-11-13-00-21-52-932_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-11-13-00-21-52-932_com.miui.securitycenter.png
    57,4 KB · Görüntüleme: 23
Üst Alt