Rom MIUI 10 Port for Mi A2 Lite (Android PIE)(daisy)

volkan60

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
volkan
Cihazım
a2 lite
Konular
1
Arkadaşlar kamerada portre modu bende arkayı bulanık yapmıyor. Google cam da yükledim ondada aynı sizde böyle bir sorun var mı? Gece modu güzel ama bokeh efektleri çalışmadı bende

darkshaman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
a2 lite,4x,6pr0
Konular
1
Ben bankacılık uygulamaları bazı işlemlere izin vermediği için mecburen stock roma geri döndüm ama telefon açılırken hem geç açılıyor hem de "your device software cannot be checked for corruption" diye başlayan bir mesaj veriyor ve açılması uzun sürüyor. Bu sorunla ilgili çözüm önerisi olan var mı?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Ben bankacılık uygulamaları bazı işlemlere izin vermediği için mecburen srock roma geri döndüm ama telefon açılırken hem geç açılıyor hem de "your device software cannot be checked for corruption" diye başlayan bir mesaj veriyor ve açılması uzun sürüyor. Bu sorunla ilgili çözüm önerisi olan var mı?

Fastboot oem lock komutuyla bootloader kitlemeniz lazım

systemj

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
mi a2 lite
Konular
1
darkshaman ben ne yaptıysam ne stock roma ne de baska bi roma geçiş yapamadım. en sonunda tekrar bunu yükledim. sen nasıl yaptın

Son düzenleme:

Nurullah55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurullah
Cihazım
Mi A2 Lite
Meslek
Java & Kotlin
Konular
1
darkshaman ben ne yaptıysam ne stock roma ne de baska bi roma geçiş yapamadım. en sonunda tekrar bunu yükledim. sen nasıl yaptın
Cihazın kendi yazilimini indir. Rar dan cikar. Sonra onu yerel disk c nin ana sayfasina yazilim klasörü oluşturup içine at. Dosya adını ı,ö,ç,ş gibi turkçe kelimeler kurma. Sonra mi tools uygulamasını açıp dosyayı seçip fastboot modunda yükle. Yükle dedikten sonra sanki yüklemiyor gibi duruyor. Ona aldanma, o yüklüyor. 5dk sürüyor.

darkshaman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
a2 lite,4x,6pr0
Konular
1
Son düzenleme:

Fanatice

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi a2 lite
Konular
0
Merhaba arkadaşlar, cehaletimi mazur görün. Stock romdayım. Eylül güncellemesi geldi ancak bir türlü kuramadı. Güncellemeyi indiriyor ama kurma aşamasına geldi kurulum hatası veriyor. Cihazım tertemiz daha önce ne bir rom nede root atıldı:) neden böyle yaptı anlamadim... Neyse ben de şöyle yapmaya karar verdim ama ne kadar doğru bilemiyorum. Beni yönlendirirseniz sevinirim.

Burdaki stock pie romu indirip hafıza kartıma atsam, daha sonra recovery mode girip 'apply update from sdcard' yapsam olur mu acaba?

Sitede diyorki cihazın hafızasına atın dosyayı sonra ayarlardaki güncelleme kontrol menusunden ... Noktadan seçin. Burayı yapamıyorum çünkü surekli eylul guncellemesi orda duruyor. Benim dediğim gibi olur mu? Dosyayı hafıza kartına atıp recoveryden apply update from sdcard yapsam. İyice canım sıkıldı.

tunasahin6

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
Mi 4
Konular
2
Bu konuyu "Xiaomi Mi A2 Lite Türkiye" grubunda bir arkadaşımız paylaşmış. Ancak ismimi belirtmemiş, direk yardım eden Rus arkadaşımı belirtmiş. Kendisinin ismimi de eklemesini istiyorum aksi takdirde grupta paylaştığı gönderiyi yok etsin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben bankacılık uygulamaları bazı işlemlere izin vermediği için mecburen stock roma geri döndüm ama telefon açılırken hem geç açılıyor hem de "your device software cannot be checked for corruption" diye başlayan bir mesaj veriyor ve açılması uzun sürüyor. Bu sorunla ilgili çözüm önerisi olan var mı?

Bankacılık uygulamaları için "Magisk-Hide" özelliğini kullanabilirdin.

darkshaman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
a2 lite,4x,6pr0
Konular
1
Bu konuyu "Xiaomi Mi A2 Lite Türkiye" grubunda bir arkadaşımız paylaşmış. Ancak ismimi belirtmemiş, direk yardım eden Rus arkadaşımı belirtmiş. Kendisinin ismimi de eklemesini istiyorum aksi takdirde grupta paylaştığı gönderiyi yok etsin.

Bankacılık uygulamaları için "Magisk-Hide" özelliğini kullanabilirdin.

Romu dün gece yeniden kurdum. Özellikle ATM'den karekod için kullanıyordum, ATM kartını yanımda taşırım diyordum ama Magisk- Hide ile dediğiniz gibi yapar kullanırım.

Merhaba arkadaşlar, cehaletimi mazur görün. Stock romdayım. Eylül güncellemesi geldi ancak bir türlü kuramadı. Güncellemeyi indiriyor ama kurma aşamasına geldi kurulum hatası veriyor. Cihazım tertemiz daha önce ne bir rom nede root atıldı:) neden böyle yaptı anlamadim... Neyse ben de şöyle yapmaya karar verdim ama ne kadar doğru bilemiyorum. Beni yönlendirirseniz sevinirim.

Burdaki stock pie romu indirip hafıza kartıma atsam, daha sonra recovery mode girip 'apply update from sdcard' yapsam olur mu acaba?

Sitede diyorki cihazın hafızasına atın dosyayı sonra ayarlardaki güncelleme kontrol menusunden ... Noktadan seçin. Burayı yapamıyorum çünkü surekli eylul guncellemesi orda duruyor. Benim dediğim gibi olur mu? Dosyayı hafıza kartına atıp recoveryden apply update from sdcard yapsam. İyice canım sıkıldı.

Bu sayfa da olan kararlı rom' da Eylül güncellemesi dahil mi bilmiyorum

Ama;

Flashlama klavuzunda yazanlar Eylül güncellemesi olan rom için de yapılabilir herhalde.

Yöntem 1: Yerel Güncelleme

Yöntem 2: Fastboot Güncellemesi

Son düzenleme:

Nurullah55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurullah
Cihazım
Mi A2 Lite