Rom MIUI 10 EU Stable Rom / Beta Rom 9.8.29/9.9.3/9.9.6 Güncellemesi Ve Değişiklikler (Linkler Eklendi)

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Once boot kilidi açılması lazım sonra twrp yüklenip cihazına uygun rom telefona atıp yüklemek lazım. Forumda konuları mevcut detaylara baka bilirsiniz

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LloydGanzer54

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Emre
Cihazım
Mi 6
Konular
17
Once boot kilidi açılması lazım sonra twrp yüklenip cihazına uygun rom telefona atıp yüklemek lazım. Forumda konuları mevcut detaylara baka bilirsiniz

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Saol un hocam

enginkpt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
engin
Cihazım
mi8 explorer
Konular
0
Merhaba iyi forumlar,cihazım mi8 EE müsaadenizle bir kaç sorum olacak,
1-Çin romu oldukça iyi bir rom acaba TWRP ve root desteğiyle kullanmadığım çin yazılımlarını kaldırabilir miyim?
2-Bu model için çin romu haricinde en iyi kamera performansı olan global rom mu yoksa eu rom mudur?
3-Bu model için global rom çıkmasını beklemeli miyim?
teşekkürler.

Son düzenleme:

lothrodelh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
loth
Cihazım
xiaomi
Konular
0
Stable romu yükledim ama açılış ekranında kalıyor, wipe seçeneğinden dalvik, cache,system ve data seçmeme rağmen açılmıyor. Ayrıca açılışta unlocked olduğuna dair bir uyarı geliyor eskiden gelmiyordu, boot'u pause etmek için power tuşuna bas filan diyor. 20 dakika filan beklememe rağmen açılmadı. Ne gibi bir sorun ile karşılaşmış olabilirim ?

Ayrıca fastboot moduna da giremiyorum, ses kısma+power tuşuna bastığımda yine unlocked olduğuna dair uyarı ekranı ve boot'u pause etmek için power tuşuna bas yazısı çıkıyor. Fastboot ekranına giremiyorum yani.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
1-Çin romu oldukça iyi bir rom acaba TWRP ve root desteğiyle kullanmadığım çin yazılımlarını kaldırabilir miyim?
2-Bu model için çin romu haricinde en iyi kamera performansı olan global rom mu yoksa eu rom mudur?
teşekkürler.

Root yetkisini alarak uygulamaları kaldırabilirsiniz ancak sadece bunun için root yetkisi almak yerine Uygulama - MIUI Gizli Ayarlar v1.3 uygulaması ile uygulamaları dondurabilirsiniz de... Eğer romdan memnunsanız ve bir eksiklik hissetmiyorsanız rom değiştirmenize de gerek yok diye düşünüyorum :)

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
teşekkürler.
Veya bu programla Google ve Miui Uygulamalarının kökünü kazıyabilirsiniz :)
Rehber - Sistem uygulamalarını (Miui App ve Google App) kaldırma[Rootsuz]

memleketim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ketenlim
Cihazım
Mi note3
Konular
4
bu rom u kullanıyorum. Bildirim ekranı ile ilgili sorunları aşamadım. Örneğin, bir bildirim geldiğinde kilit ekranın durum çubuğunda gelen bildirim uygulamasının simgesi görünmüyor. Yeni sürümünüde yükledim ama gene olmadı (cihazım mi note3)

enginkpt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
engin
Cihazım
mi8 explorer
Konular
0
Son düzenleme:

Stereohydrate

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Suvari
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Stable romu yükledim ama açılış ekranında kalıyor, wipe seçeneğinden dalvik, cache,system ve data seçmeme rağmen açılmıyor. Ayrıca açılışta unlocked olduğuna dair bir uyarı geliyor eskiden gelmiyordu, boot'u pause etmek için power tuşuna bas filan diyor. 20 dakika filan beklememe rağmen açılmadı. Ne gibi bir sorun ile karşılaşmış olabilirim ?

Ayrıca fastboot moduna da giremiyorum, ses kısma+power tuşuna bastığımda yine unlocked olduğuna dair uyarı ekranı ve boot'u pause etmek için power tuşuna bas yazısı çıkıyor. Fastboot ekranına giremiyorum yani.

Hocam biz ilk sizin gibi kurduğumuzda açılmadı telefon. Ama tekrar format data deyip kurduğumuzda açıldı telefon. Sizin de öyle yapmanız lazım.

Hasan kayar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
4
Yeni versiyon yayınlandığı zaman bilgi akışında kullanan arkadaşlar elbet geri bildirimde bulunurlar bu konuda var olup olmadığını ama Değişiklikler üzerinde olduğuna dair bir bilgi yok. Ama önce ki yayınlanan versiyon 8.7.12 v2 değişikliklerinde mevcut görünüyor tabi kullanan arkadaşlarımızın bilgisine danışmak lazım . Cihazım Mi5 olduğu için bilemiyorum.

Xiaomi Eu Rom 8.7.12 V2 değişikliklerinden alıntı.

New - AI Portrait mode for single camera devices [Android 8.x] (07-06)
New - AI Portrait mode for the front camera [Android 8.x] (07-06)

(Türkçe Çeviri)
Yeni - Tek kameralı cihazlar için AI Portre modu [Android 8.x] (07-06)
Yeni - Ön kamera için AI Portre modu [Android 8.x] (07-06)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resmi açıklamaya göre:
MIUI 8.8.2 will be released next day morning GMT after China ROMs release...
Released for MI8EE, HMNote3SE, MI5, MI6..

(Türkçe Çeviri)
MIUI 8.8.2 Çin ROM'larının piyasaya sürülmesinden sonra GMT ertesi gün sabah GMT yayınlanacak ...
MI8EE, HMNote3SE, MI5, MI6 için yayımlandı.

Kodlama ve sürüm değişikliklerinin yapıldığı site üzerinden takip ediyorum yayınlanıcak mı diye ama gecikme var şu an sanırım Rom'ların altyapısı ile alakalı.
Beklemedeyiz diğer cihazlar için şu an.
Konu Güncellendi .
Mi Max Pro / Mi Max / Mi Note 3 / Note 3 Pro cihazları eklendi konuya.
Mi 8 İçin henüz bir güncelleme paylaşımı yok.
Paylaşım olursa konuya eklenecektir.
Abi mi5s plus ne zaman gelir 9.6.2.0 global kullanıyorum yukarıda Oreo var demişsiniz o da gelmedi ne zaman gelir acaba

Üst Alt