Rom MIUI 10 EU Stable Rom / Beta Rom 9.8.29/9.9.3/9.9.6 Güncellemesi Ve Değişiklikler (Linkler Eklendi)

gokbrk2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
29
Merhaba,

Eu stabil rom yükledim ama telefonumda ses komple gitti, bir ses dosyası oynatmaya calışında (hata) yazıyor. Eski romum olan epic roma döniyim dedim, trwp ile onu flasladım bu seferde "gboard has stopped working" yazısı ve RESET tuşu gözüküyor ve ana ekran açılmıyor.

bana yardımcı olabilecek varmıdır. Rom olaylarını yeni yeni öğreniyorum.

Hocam bunlar yazılımsal hatalar. Yedek alıp yapabildiğiniz tüm sıfırlama işlemlerini yapıp romu sıfırdan kurarsanız düzelecek diye ümit ediyorum.

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Merhaba,

Eu stabil rom yükledim ama telefonumda ses komple gitti, bir ses dosyası oynatmaya calışında (hata) yazıyor. Eski romum olan epic roma döniyim dedim, trwp ile onu flasladım bu seferde "gboard has stopped working" yazısı ve RESET tuşu gözüküyor ve ana ekran açılmıyor.

bana yardımcı olabilecek varmıdır. Rom olaylarını yeni yeni öğreniyorum.
Romu temiz kurulum ile yükleyin.
Temiz kurulum için;
Twrp üzerinden 4 wipe (sistem, veri, ön bellek, dalvik) yapın, romu ondan sonra yükleyin...

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emeryum

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
mi4
Konular
0
Eu romu nasıl yükledin hocam kısaca aciklarmisin

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cevap icin saolun;
Scorpi nin konu basinda anlattigi gibi 4 wipe + data + internal yaptiktan sonra, rom doayasini cihaza atip twrp ile flashladim. Sesin hiç olmamasi haric rom kuruldu.

Epic e doniyim istedim ama ona da gboard hatasi aldim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bunlar yazılımsal hatalar. Yedek alıp yapabildiğiniz tüm sıfırlama işlemlerini yapıp romu sıfırdan kurarsanız düzelecek diye ümit ediyorum.

Merhaba hocam; dediginiz gibi yaptim eu romun hem stablesini hemde, weekly versiyonunu yukledim ikisinde de ses gelmedi.

Acaba aosp bir rom mu yukleyip (firmware, gaps oncesinde) sonra miui rom a gecis yapsam duzelirmi diye dusunuyorum.

Romu temiz kurulum ile yükleyin.
Temiz kurulum için;
Twrp üzerinden 4 wipe (sistem, veri, ön bellek, dalvik) yapın, romu ondan sonra yükleyin...

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen dediginiz gibi birkac kere romu (hem stablesini hem weekly sini) yukledim, her seferimde ses yoktu, epic rom a da donemedim gboard hatasi yuzunden.

Ses hic olmayan Eu rom cihazla basbasayim.:)))))

Son düzenleme:

gokbrk2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
29
Cevap icin saolun;
Scorpi nin konu basinda anlattigi gibi 4 wipe + data + internal yaptiktan sonra, rom doayasini cihaza atip twrp ile flashladim. Sesin hiç olmamasi haric rom kuruldu.

Epic e doniyim istedim ama ona da gboard hatasi aldim.

Merhaba hocam; dediginiz gibi yaptim eu romun hem stablesini hemde, weekly versiyonunu yukledim ikisinde de ses gelmedi.

Acaba aosp bir rom mu yukleyip (firmware, gaps oncesinde) sonra miui rom a gecis yapsam duzelirmi diye dusunuyorum.

Aynen dediginiz gibi birkac kere romu (hem stablesini hem weekly sini) yukledim, her seferimde ses yoktu, epic rom a da donemedim gboard hatasi yuzunden.

Ses hic olmayan Eu rom cihazla basbasayim.:)))))
Farklı romlarda aynı sorunları yaşıyor musunuz?

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
nE hocam 10 saat nedir 4buçuk saati geçemiyorum

Hocam telefona göre değişir o redmi5plus var bende 4 64
Bu konuda üzerinde eski sayfalarda belirttim tekrar belirteyim. Günümüzdeki telefonları bir çok kullanıcı uzun süreli ekran süresi için almıyor. Tamam önemli ama 1 saat daha uzun almak için yeni özelliklerden ödün vermek istemiyoruz. Her hafta yeni özellik denemek de xiaomi nin en güzel yanı bence :)
Benim iş yerinde şarjım var evde şarjım var araba da şarj ve powerbankin var. Şarj her zaman ikinci plan.. Bu tabi benim kişisel görüşüm :)
Hocam ekran süresini örnek verdim, anlatmak istediğim şey farklıydı. Kimse yeni güncelleme geldiğinde yapmıyorum ben bundan memnunum demiyor. Şuan aktif olan yeni konuları inceleyin adam telefonundan çok memnun telefonun hiçbir hatası yok fakat güncelleme gelmiyor diye telefondan soğudum diyor

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Hocam telefona göre değişir o redmi5plus var bende 4 64

Hocam ekran süresini örnek verdim, anlatmak istediğim şey farklıydı. Kimse yeni güncelleme geldiğinde yapmıyorum ben bundan memnunum demiyor. Şuan aktif olan yeni konuları inceleyin adam telefonundan çok memnun telefonun hiçbir hatası yok fakat güncelleme gelmiyor diye telefondan soğudum diyor
Ama her hafta yeni güncelleme almak bu işin heyecanı zaten :) bazen Çin de resmi tatil oluyor yeni rom çıkmıyor ben üzülüyorum. İşin keyfi burda değil mi sizce de?

Death

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Avni
Cihazım
mi6
Konular
9
Miuipro da uygulama kilidindr yuz tanima ile uygulama kilidini acma var eu stabilde bu mevcut mu acab?. Degil ise bunu eu stabilde yapmanin bir yolu varmi?

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Miuipro da uygulama kilidindr yuz tanima ile uygulama kilidini acma var eu stabilde bu mevcut mu acab?. Degil ise bunu eu stabilde yapmanin bir yolu varmi?
Hocam nerden bakabiliriz bu özelliğe ben bakıp bilgi vereyim

eneskaya060

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eneskaya
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
0
Eu stabilde var hocam bilginize
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Şimdi baktım eu beta 9.4.26 Mi 8 de uygulama kilidinde yüz tanıma özelliği aktif

Üst Alt