Rom MIUI 10 EU Stable Rom / Beta Rom 9.8.29/9.9.3/9.9.6 Güncellemesi Ve Değişiklikler (Linkler Eklendi)

metin55k

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
metin
Cihazım
mi 8
Konular
42
bu romun betasımı iyi stabilimi sizce

gokbrk2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
29
bu romun betasımı iyi stabilimi sizce

Bence betası. Çünkü stabilde bir hatanın düzeltilmesi veya özelliğin gelmesini birkaç ay beklemek gerekiyor ama betada bir veya iki hafta. Dez avantajı şu ara sıra hatalar oluyor ama onlar da bir haftaya düzeltiliyor.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Bence betası. Çünkü stabilde bir hatanın düzeltilmesi veya özelliğin gelmesini birkaç ay beklemek gerekiyor ama betada bir veya iki hafta. Dez avantajı şu ara sıra hatalar oluyor ama onlar da bir haftaya düzeltiliyor.
Stabilde genelde herşey hatasız çalışıyor ben 2 aydır kullanıyorum, pek hata göremedim. Hata olmadığı için bir sonraki sürümde beklenilen şey hata düzeltmesi değil genelde yeni özellik oluyor. Beta bu yönden iyi sadece. Betada her hafta 1.5 gb rom indir yedek al romu kur birde hatalar çıksın 1 hafta sonra hataların düzelmesini bekle yeni sürümü indir yedek al romu kur. Bana hamallık gibi geliyor. Ağrısız başım demek için en iyisi stabil

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Stabilde genelde herşey hatasız çalışıyor ben 2 aydır kullanıyorum, pek hata göremedim. Hata olmadığı için bir sonraki sürümde beklenilen şey hata düzeltmesi değil genelde yeni özellik oluyor. Beta bu yönden iyi sadece. Betada her hafta 1.5 gb rom indir yedek al romu kur birde hatalar çıksın 1 hafta sonra hataların düzelmesini bekle yeni sürümü indir yedek al romu kur. Bana hamallık gibi geliyor. Ağrısız başım demek için en iyisi stabil
Hocam beta da her hafta romu kuracağız diye birşey yok ki. Mesela 9.3.7 sürümü o kadar güzeldi ki ben uzun süre kaldım o romda. Her hafta yüklemek heyecan işi. Hamallık demeyelim de keyif alarak yüklüyorum. İşim olursa yoğun olursam bir hafta sonra yüklüyorum.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Hocam beta da her hafta romu kuracağız diye birşey yok ki. Mesela 9.3.7 sürümü o kadar güzeldi ki ben uzun süre kaldım o romda. Her hafta yüklemek heyecan işi. Hamallık demeyelim de keyif alarak yüklüyorum. İşim olursa yoğun olursam bir hafta sonra yüklüyorum.
Stabil 10.2.2.0 sürümü çok iyiydi benim içinde mesela. Ekran süresi 10 saatleri geçiyordu. Ama yinede güncelleme geldiğinde hemen yaptım. Çünkü merak duyuyor insan yeni neler geldiğine dair. Seçimdir bu dediğiniz gibi fakat genelde forumun yüzde 90inin bir sürümü beğenmesine rağmen yeni güncelleme geldiğinde meraktan o güncellemeyi yaptığını düşünüyorum

sametyiigit

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Mi 6 6/128
Konular
4
Stabil 10.2.2.0 sürümü çok iyiydi benim içinde mesela. Ekran süresi 10 saatleri geçiyordu. Ama yinede güncelleme geldiğinde hemen yaptım. Çünkü merak duyuyor insan yeni neler geldiğine dair. Seçimdir bu dediğiniz gibi fakat genelde forumun yüzde 90inin bir sürümü beğenmesine rağmen yeni güncelleme geldiğinde meraktan o güncellemeyi yaptığını düşünüyorum
nE hocam 10 saat nedir 4buçuk saati geçemiyorum

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Bu konuda üzerinde eski sayfalarda belirttim tekrar belirteyim. Günümüzdeki telefonları bir çok kullanıcı uzun süreli ekran süresi için almıyor. Tamam önemli ama 1 saat daha uzun almak için yeni özelliklerden ödün vermek istemiyoruz. Her hafta yeni özellik denemek de xiaomi nin en güzel yanı bence :)
Benim iş yerinde şarjım var evde şarjım var araba da şarj ve powerbankin var. Şarj her zaman ikinci plan.. Bu tabi benim kişisel görüşüm :)

emeryum

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
mi4
Konular
0
Merhaba,

Eu stabil rom yükledim ama telefonumda ses komple gitti, bir ses dosyası oynatmaya calışında (hata) yazıyor. Eski romum olan epic roma döniyim dedim, trwp ile onu flasladım bu seferde "gboard has stopped working" yazısı ve RESET tuşu gözüküyor ve ana ekran açılmıyor.

bana yardımcı olabilecek varmıdır. Rom olaylarını yeni yeni öğreniyorum.

eneskaya060

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eneskaya
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
0
Merhaba,

Eu stabil rom yükledim ama telefonumda ses komple gitti, bir ses dosyası oynatmaya calışında (hata) yazıyor. Eski romum olan epic roma döniyim dedim, trwp ile onu flasladım bu seferde "gboard has stopped working" yazısı ve RESET tuşu gözüküyor ve ana ekran açılmıyor.

bana yardımcı olabilecek varmıdır. Rom olaylarını yeni yeni öğreniyorum.
Eu romu nasıl yükledin hocam kısaca aciklarmisin

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt