Soru Miu12 den sonra kamera çekimlerinin bozulması...

anubis81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
Xiaomi 13 T
Meslek
Özel Güvenlik
Konular
11
Ben yine her zamanki gibi pro modu öğrenmeye teşvik edeceğim :) Anubis81

Ben yine pro modu öğrenmeye teşvik edeceğim :) Doğru ayarlar ile Gcam yanından bile geçemez
mustafa hocam pro modu müthiş dediğin gibi asla tartışılamaz
amacım pro modu sanırım herkes tam bilmiyor o yüzden GCam önerdim
bende tam olarak pro modu ayarlayamıyorum ve GCam işin tembelliği kolaylığı ... :)
ayrıca sizin bi tavsiyenize uyup Masik P rom denedim
bu romdaki akıcılığı satabilizeyi hiçbir romda bulamadım
bunun için ayrıca teşekkürler ..

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
mustafa hocam pro modu müthiş dediğin gibi asla tartışılamaz
amacım pro modu sanırım herkes tam bilmiyor o yüzden GCam önerdim
bende tam olarak pro modu ayarlayamıyorum ve GCam işin tembelliği kolaylığı ... :)
ayrıca sizin bi tavsiyenize uyup Masik P rom denedim
bu romdaki akıcılığı satabilizeyi hiçbir romda bulamadım
bunun için ayrıca teşekkürler ..

Estağfurullah. Memnun olmanıza sevindim :) Masik rom başarılı bir rom gerçekten. Ancak güncelleme artık almayacakmış, o yüzden daha güncel bir rom denemek isterseniz Eu Beta 12.5 21.3.18 sürümü öneririm. Betaların içinden yayınlanmış en stabil sürüm diyebilirim. Kamera daha da iyileştirilmiş, galeri düzenleme seçeneklerinde ek özellikler var ve çok başarılı olmuş. 50x zoom da önceki sürümlerdeki bozulma bu romda daha iyi hale gelmiş ve pro mod daha kullanışlı bir ara yüz ile kullanımı kolaylaşmış. Ben cihazı değiştirdiğim yeni cihazıma eskisi kadar rom yüklemiyorum ama Note 10 konusunu yakından takip ediyorum. Sevgiler.

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
Estağfurullah. Memnun olmanıza sevindim :) Masik rom başarılı bir rom gerçekten. Ancak güncelleme artık almayacakmış, o yüzden daha güncel bir rom denemek isterseniz Eu Beta 12.5 21.3.18 sürümü öneririm. Betaların içinden yayınlanmış en stabil sürüm diyebilirim. Kamera daha da iyileştirilmiş, galeri düzenleme seçeneklerinde ek özellikler var ve çok başarılı olmuş. 50x zoom da önceki sürümlerdeki bozulma bu romda daha iyi hale gelmiş ve pro mod daha kullanışlı bir ara yüz ile kullanımı kolaylaşmış. Ben cihazı değiştirdiğim yeni cihazıma eskisi kadar rom yüklemiyorum ama Note 10 konusunu yakından takip ediyorum. Sevgiler.
masik niye güncelleme almıyor? aramızda para toplayıp gönderelim, tüm xiaomi cihazları masik yapımcısı yapmalı. hangi romu denediysem masik e koşarak geri döndüm.

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
masik niye güncelleme almıyor? aramızda para toplayıp gönderelim, tüm xiaomi cihazları masik yapımcısı yapmalı. hangi romu denediysem masik e koşarak geri döndüm.

Neden almıyor, çünkü cihazda bir tutarsızlık var istedikleri desteği alamadılar. Note 10 arada kaldı ve görünmez oldu. Arka arkaya çıkan üst segment cihazların gölgesinde kayboldu gitti. Gereken yazılım desteğini bile doğru düzgün veremediler. Poco, mi 10 t, t pro, mi 11 derken fişi çekildi. Kullanıcılar bile tutarsızlıktan bezdi ve cihaz değişimi yaptılar. Buna bende dahilim, alierdi üstat da dahil. Şu son çıkan beta 12.5 Eu romlar umut vaat ediyor. Oldukça ileri düzey toparlanmalar oldu cihazda. Sanırım biraz daha beklemeniz gerekecek tam oturana kadar.

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
Neden almıyor, çünkü cihazda bir tutarsızlık var istedikleri desteği alamadılar. Note 10 arada kaldı ve görünmez oldu. Arka arkaya çıkan üst segment cihazların gölgesinde kayboldu gitti. Gereken yazılım desteğini bile doğru düzgün veremediler. Poco, mi 10 t, t pro, mi 11 derken fişi çekildi. Kullanıcılar bile tutarsızlıktan bezdi ve cihaz değişimi yaptılar. Buna bende dahilim, alierdi üstat da dahil. Şu son çıkan beta 12.5 Eu romlar umut vaat ediyor. Oldukça ileri düzey toparlanmalar oldu cihazda. Sanırım biraz daha beklemeniz gerekecek tam oturana kadar.
cihazda nasıl bir tutarsızlık olabilir? mi a3 gibi birden fazla donanım mı kullanmışlar aynı model cihazda? bence gayet verimli bir rom keşke durmasaydı.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Ben yine her zamanki gibi pro modu öğrenmeye teşvik edeceğim :) Anubis81

Ben yine pro modu öğrenmeye teşvik edeceğim :) Doğru ayarlar ile Gcam yanından bile geçemez

Pro mod tek başına çok bir şeyi çözmüyor ki hocam. Asıl problem "Fotoğraf işleme" kısmında çıkıyor. Işık iyi olursa Miui kameranın işi kolay ama iç mekan, düşük ışık koşullarında işlenen fotoğraflar çamur gibi çıkıyor.

Pro mod ile pozlamayı, deklanşör süresi, iso gibi ayarları değiştirebilirsiniz ancak sonuç olarak çektiğiniz fotoğraf yine Miui Fotoğraf işleme işleminden geçiyor.

Bir diğer nokta mobil cihazlarda fotoğraf çekmenin espirisi zaten hız ve erişilebilirlik. Kareyi gördüğün an cebinden çılartıp çekeceksin ve bu anda çektiğin kamera uygulaması güvenilmezse o zaman bir anlamı kalmıyor. Ayar falan bunlar her zaman yapılacak işlem değil.

Örneğin bir bebeğin eğlenceli anlarından fotoğraf yakalamak istiyorsunuz, bebeğe dur ben bir pro moda geçeyim diyemezsiniz ki.

Gcam bu konuda çok ilerde, yeterki cihaz modeline uygun optimize edilmiş olsun. Sonra Note 8 pro cihazlarındaki gibi Gcam uygulaması stock uygulaöadam kötü çekiyor muhabbeti oluyor.

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Pro mod tek başına çok bir şeyi çözmüyor ki hocam. Asıl problem "Fotoğraf işleme" kısmında çıkıyor. Işık iyi olursa Miui kameranın işi kolay ama iç mekan, düşük ışık koşullarında işlenen fotoğraflar çamur gibi çıkıyor.

Pro mod ile pozlamayı, deklanşör süresi, iso gibi ayarları değiştirebilirsiniz ancak sonuç olarak çektiğiniz fotoğraf yine Miui Fotoğraf işleme işleminden geçiyor.

Bir diğer nokta mobil cihazlarda fotoğraf çekmenin espirisi zaten hız ve erişilebilirlik. Kareyi gördüğün an cebinden çılartıp çekeceksin ve bu anda çektiğin kamera uygulaması güvenilmezse o zaman bir anlamı kalmıyor. Ayar falan bunlar her zaman yapılacak işlem değil.

Örneğin bir bebeğin eğlenceli anlarından fotoğraf yakalamak istiyorsunuz, bebeğe dur ben bir pro moda geçeyim diyemezsiniz ki.

Gcam bu konuda çok ilerde, yeterki cihaz modeline uygun optimize edilmiş olsun. Sonra Note 8 pro cihazlarındaki gibi Gcam uygulaması stock uygulaöadam kötü çekiyor muhabbeti oluyor.

Merhaba. Öncelikle zaten profesyonel resimler için pro modu kullanmayı kast etmiştim. Yoksa cihazın otomatik modu ile anlık resimler çekme kısmını ben bile sık sık kullanıyorum. Yine de tercih meselesi tabii ki. Ben şahsen gcam sadece yıldız çekimleri için kullanmayı tercih ediyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cihazda nasıl bir tutarsızlık olabilir? mi a3 gibi birden fazla donanım mı kullanmışlar aynı model cihazda? bence gayet verimli bir rom keşke durmasaydı.

Kullanıcı yorumları kısmında cihazla ilgili bazı göze batan sorunları paylaşmıştık. İsterseniz oradan takip edebilirsiniz. Sevgiler.

Kullanıcı Yorumları

anubis81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
Xiaomi 13 T
Meslek
Özel Güvenlik
Konular
11
Mustafa hocam senin tavsiye ettiğiniz romu kuracağım ve eminim memnun olacağım öneri için tekrar teşekkür ederim saygılar

Meco37

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
0
Yüz güzelleştirme efektleri kapalı olmasına rağmen ön kamera çok yapay çekimler yapıyor fakat gcam daha gerçekçi çekimler yapıyor gibi geldi bana.Stok ön kamera neden bu kadar parlak resim çeker çözemedim.İki fotografta da efekt yok.

Ekli dosyalar

• GCAM.jpg
    GCAM.jpg
    3,2 MB · Görüntüleme: 24
  • STOCKKAMERAA.jpg
    STOCKKAMERAA.jpg
    606,9 KB · Görüntüleme: 24

gokmenm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gokmen
Cihazım
note10
Konular
10
rom seçemiyorum. bir ona bir buna gidip duruyorum.

miui 11 ler çok hızlı, bol şarj. ama ufak tefek eksiklikler var.
12ler de kasılıyor az da olsa. ama daha yeni. fakat sanki daha hızlı işlemcisi olsa tam olacaktı.
12.5 lar ise oturmamış hala. en az batarya ömrü. artısını göremedim.

ne seçmek gerek

Üst Alt