Soru Miu 11 güncellemesinden sonraki batarya sorunu

lonelywarrior40

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Samsung
Konular
5
Güncelleme geldiğinde kurdum ama devamında gözlemlediğim kadarıyla mevcut sorun olan bildirim problemi (ben Instagram'dan mizdaribim) devam etmesiyle birlikte batarya performansım tam tamına yarıya düştü. Yani wifi kullanımı, oyun oynamadan, sosyal medya kullanıp düşük parlaklık ayarıyla aldığım 18-20 saat ekran süresi şu an neredeyse 10-13 saat olmuş durumda. İşin ilginci, batarya kullanımına bakınca görüyorum ki ekran kullanımı ya ikinci sırada, ya da üst sıralarda yüksek yüzde ile whatsapp, İnstagram vs görünüyor.
Rom yahut root kullanmıyorum; benzerî sorunu yaşayan illa vardır. Çözebilen var mıdır acaba?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Oha dayı 20 saat ekran süresi nedir :D Ben 4-5 saat alırsam şükrediyorum.
Xiaomi'lerin Kral'ı, normal ve mümkün, zamanında benim de bu süreleri almışlığım var

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Oyla:

lonelywarrior40

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Samsung
Konular
5
Güncelleme, planlı eskitmedir... Yeni gelecek güncelleme ile eskitilen telefonda ne kadar iyileşme olur? Bir önceki performansını yakalar mı? wasntme~~

Belki vardır ama Ben henüz görmedim, duymadım.
Güncelleme, gördüğüm kadarıyla biraz da "modern çizgilere" sahip olmadır. Yoksa güncelleme ile daha iyi performans bekleyen varsa hüsrana uğrar zaten. Batarya hususunda da bu tip bir garip durum ilk kez karşılaştığım durum oldu. Umarım çözebiliriz.

Oyla:

Alicanim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mİ 13 PRO
Meslek
Güvenlik polnet so
Konular
16
benim mi 9T PRO gayet memnunum sarjından miui 11 EEA yüklü

Oyla:

lonelywarrior40

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Samsung
Konular
5
Pek inanasım gelmiyor benim açıkçası, benim Miui10 dan Miui11 e geçtikten sonra, Batarya performansında olumsuz herhangi bir şey olmadı... İnce ayarlara tekrar bir bakması lazım arkadaşımız sanırım

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Bunun aşılabilir bir durum olduğunu düşünüp araştırmaya devam ediyorum hocam, bu esnada da bilgili ve bu sahada etkin olan biri olduğunuz için fikirlerinizi duymak isterdim :) Belki eskisi gibi 20+ saatlerde alamayabilirim ekran süresi ama 10 saat de almak istemiyorum; zira bu cihazı tercih etmedeki yegane sebebim efsanevi bataryası idi.

Veri kullanımında "kısıtla" diyorum uygulamalara, sonra kısıtladıklarım batarya kullanımından çıkıyor ama başka uygulamalar devreye giriyor, android sistemi dahil ...
Kendi sisteminden ziyade rom önerir misiniz? Hiç alakam yok ama mecburen aklımdaki alternatiflerden biri bu.

Oyla:

Kosovalı player

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Volkan
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Güncelleme geldiğinde kurdum ama devamında gözlemlediğim kadarıyla mevcut sorun olan bildirim problemi (ben Instagram'dan mizdaribim) devam etmesiyle birlikte batarya performansım tam tamına yarıya düştü. Yani wifi kullanımı, oyun oynamadan, sosyal medya kullanıp düşük parlaklık ayarıyla aldığım 18-20 saat ekran süresi şu an neredeyse 10-13 saat olmuş durumda. İşin ilginci, batarya kullanımına bakınca görüyorum ki ekran kullanımı ya ikinci sırada, ya da üst sıralarda yüksek yüzde ile whatsapp, İnstagram vs görünüyor.
Rom yahut root kullanmıyorum; benzerî sorunu yaşayan illa vardır. Çözebilen var mıdır acaba?

Benim de güncellemeden sonra donma ve pil sorunu oluştu acaba buna bir çözüm üretilebilmiş mi ?

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Güncelleme, gördüğüm kadarıyla biraz da "modern çizgilere" sahip olmadır. Yoksa güncelleme ile daha iyi performans bekleyen varsa hüsrana uğrar zaten. Batarya hususunda da bu tip bir garip durum ilk kez karşılaştığım durum oldu. Umarım çözebiliriz.
Modern çizgiler sizi memnun ediyorsa, bunun karşılığı zaten performans kaybı ve planlı eskitmedir... happy~~

Hem karnım doysun hem pastam dursun diye bir şey yok maalesef. cake~~

benim mi 9T PRO gayet memnunum sarjından miui 11 EEA yüklü
Ne güzel, güzel... <3

Oyla:

lonelywarrior40

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Samsung
Konular
5
Benim de güncellemeden sonra donma ve pil sorunu oluştu acaba buna bir çözüm üretilebilmiş mi ?
Uygulamaları tek tek arka planda uyku moduna aldığımda; o batarya kullanımındaki uygulama gidiyor, bir başkası geliyor yerine. Yani ortada uygulamaya has değil de, batarya tasarrufu adına bir handikap var. Sistem tutarsız şu an, bununle cebelleşiyorum...
En ufak bir gelişmeyi de nasipse aktarırım buraya.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Modern çizgiler sizi memnun ediyorsa, bunun karşılığı zaten performans kaybı ve planlı eskitmedir... happy~~

Hem karnım doysun hem pastam dursun diye bir şey yok maalesef. cake~~

Ne güzel, güzel... <3
Açıkçası modern çizgilere dair atfım gelen güncellemelerin; benim gördüğüm kadarıyla; amacını açıklamaya yönelik idi. Yoksa çok mühim değil benim için bu durum. Sadece eldeki şahane batarya performansından uzak kalmaktan dolayı üzgünüm ve araştırıyorum :) Keşke, dediğiniz üzere güncellemeler eskitme değil de, yenileme ve sistmeleri rahatlatmaya yönelik olsaydı.

Oyla:

mustafa_oztekin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
Hocam whatsapp sorun yaratıyor olabilir, ama dün batarya kullanımında en üstte "fotoğraflar", önceki gün ise "instagram" var idi. Sanırım tek sıkıntı whatsapp değil.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben note 8 kullanıyorum ve WhatsApp son güncelleme ile birlikte pil kullanımında üst sıralarda olmaya başladı ve yoğun bir pil kullanımı söz konusu. Bu arada MIUI 10 kullanıyorum

Oyla:

lonelywarrior40

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Samsung
Konular
5
Aynen öyle hocam, ki zaten '' ekran '' en üstte olmalı, kullanım oranı da %50'lerde olmalı ki dengeli bir batarya kullanımı sunsun telefon. Ben de uygulamalardan tek tek gördüğümü kapatıyorum ve uykuya alıyorum. Whatsapp'ı uykuya aldım, listeden silindi, sonra çıkarttım uykudan ve bida listede üste çıkmadı. Garip dalgalanmalar var, deniyorum farklı ince ayarlar bakalım. Çözüm bulursanız siz de paylaşın lütfen bizimle :)
Allah razı olsun şimdiden.

Oyla:
Üst Alt