Soru Miu 11 güncellemesinden sonraki batarya sorunu

lonelywarrior40

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Samsung
Konular
5
Güncelleme geldiğinde kurdum ama devamında gözlemlediğim kadarıyla mevcut sorun olan bildirim problemi (ben Instagram'dan mizdaribim) devam etmesiyle birlikte batarya performansım tam tamına yarıya düştü. Yani wifi kullanımı, oyun oynamadan, sosyal medya kullanıp düşük parlaklık ayarıyla aldığım 18-20 saat ekran süresi şu an neredeyse 10-13 saat olmuş durumda. İşin ilginci, batarya kullanımına bakınca görüyorum ki ekran kullanımı ya ikinci sırada, ya da üst sıralarda yüksek yüzde ile whatsapp, İnstagram vs görünüyor.
Rom yahut root kullanmıyorum; benzerî sorunu yaşayan illa vardır. Çözebilen var mıdır acaba?

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
Ben çözemedim.

Skorpi hocam bu konuyu siz çözersiniz.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
20 saat ekran süresi ile farklı bir model gibi durmasın mı? giggle~~

* * *

Yapılan watçap güncellemesini kaldırıp deneyin, çözüm olmazsa 10'a değil miui 9'a dönün... Pil performansı daha iyi.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Oyla:

Nevermind3452

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 11 Pro
Meslek
Mekatronik
Konular
34
Hocam whatsapp ile alakalı bi durum oldunu düşünmüyorum uyutmayı fln denedim r5+ da 8saatten 3 saate düştü akıl alır gibi değil kernel miui 10 da kullanılan kernel bence pek düzenleme yapılmamış sanarsın 2 satır metin yazıp göndermişler

Oyla:

Serq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
0

Bu konudaki şebeke seçimi kısmına girip oradan global auto seçip bir süre test eder misiniz ? En iyi hangi şebeke varsa ona bağlanmasını sağlamaktadır.

Baktım şimdi zaten otomatikteymiş , başka öneriniz varmı , birde öncelik 3g ye ayarlamıştım

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Baktım şimdi zaten otomatikteymiş , başka öneriniz varmı , birde öncelik 3g ye ayarlamıştım

3g deneye bilirsiniz ama bulunduğunuz yerde ne az çekiyorsa onu kullanmayın öneri olarak az şebeke çok tüketim yapmakdadır.

Oyla:

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
Çözülecek olan olay nedir hocam

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

18-20 saatlik sot miu11 ile 10-13 saate düşmüş hocam. Programlar hem arkada hem de çalışırken fazla güç tüketiyor. Arkadaşın sorunu bu

Oyla:

lonelywarrior40

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Samsung
Konular
5
18-20 saatlik sot miu11 ile 10-13 saate düşmüş hocam. Programlar hem arkada hem de çalışırken fazla güç tüketiyor. Arkadaşın sorunu bu

Aynen öyle; whatsapp ile alakadar uyku modunu değiştim, bu kez whatsapp'dair bildirim gelmemeye başladı ama batarya uygulama kullanımlarına baktığımda whatsapp görünmüyor da; instagram, fotoğraflar, medya yahut android sistemi görünüyor. Bu şekilde bir kararsızlık görmemiştim bu cihazda ben, çok üzücü. Sanırım ek bir güncelleme gelir ama o gelene dek ne yapacağız bilemiyorum.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Aynen öyle; whatsapp ile alakadar uyku modunu değiştim, bu kez whatsapp'dair bildirim gelmemeye başladı ama batarya uygulama kullanımlarına baktığımda whatsapp görünmüyor da; instagram, fotoğraflar, medya yahut android sistemi görünüyor. Bu şekilde bir kararsızlık görmemiştim bu cihazda ben, çok üzücü. Sanırım ek bir güncelleme gelir ama o gelene dek ne yapacağız bilemiyorum.
Güncelleme, planlı eskitmedir... Yeni gelecek güncelleme ile eskitilen telefonda ne kadar iyileşme olur? Bir önceki performansını yakalar mı? wasntme~~

Belki vardır ama Ben henüz görmedim, duymadım.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Pek inanasım gelmiyor benim açıkçası, benim Miui10 dan Miui11 e geçtikten sonra, Batarya performansında olumsuz herhangi bir şey olmadı... İnce ayarlara tekrar bir bakması lazım arkadaşımız sanırım

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Oyla:
Üst Alt