Soru Miu 11 güncellemesinden sonraki batarya sorunu

lonelywarrior40

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Samsung
Konular
5
Güncelleme geldiğinde kurdum ama devamında gözlemlediğim kadarıyla mevcut sorun olan bildirim problemi (ben Instagram'dan mizdaribim) devam etmesiyle birlikte batarya performansım tam tamına yarıya düştü. Yani wifi kullanımı, oyun oynamadan, sosyal medya kullanıp düşük parlaklık ayarıyla aldığım 18-20 saat ekran süresi şu an neredeyse 10-13 saat olmuş durumda. İşin ilginci, batarya kullanımına bakınca görüyorum ki ekran kullanımı ya ikinci sırada, ya da üst sıralarda yüksek yüzde ile whatsapp, İnstagram vs görünüyor.
Rom yahut root kullanmıyorum; benzerî sorunu yaşayan illa vardır. Çözebilen var mıdır acaba?

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
18-20 saatin varsa ekran görüntüsünü atar mısınız?

bir de son aldığınız 10-13 saat sürelerin.

Oyla:

lonelywarrior40

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Samsung
Konular
5
18-20 saatin varsa ekran görüntüsünü atar mısınız?

bir de son aldığınız 10-13 saat sürelerin.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İlk rasim güncellemeden önceki ekran saatim, ikinci resim de anormal batarya kullanımı. Ekran süresi bahsettiğim gibi 10 saat civarı.

Oyla:

mustafa_oztekin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
Son WhatsApp güncellemesinin Xiaomi telefonlarda batarya sorununa yol açtığına dair haber vardı. Sorun mi ui 11 değil de WhatsApp olabilir mi

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
diğer marka modellerdede whatsap ile ilgili bir pil sorunu mevcut internette aratırsanız göre bilirsiniz , isterseniz bir süre bekelyebilirsiniz ,

Oyla:

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Güncelleme geldiğinde kurdum ama devamında gözlemlediğim kadarıyla mevcut sorun olan bildirim problemi (ben Instagram'dan mizdaribim) devam etmesiyle birlikte batarya performansım tam tamına yarıya düştü. Yani wifi kullanımı, oyun oynamadan, sosyal medya kullanıp düşük parlaklık ayarıyla aldığım 18-20 saat ekran süresi şu an neredeyse 10-13 saat olmuş durumda. İşin ilginci, batarya kullanımına bakınca görüyorum ki ekran kullanımı ya ikinci sırada, ya da üst sıralarda yüksek yüzde ile whatsapp, İnstagram vs görünüyor.
Rom yahut root kullanmıyorum; benzerî sorunu yaşayan illa vardır. Çözebilen var mıdır acaba?
hocam telefon ne sizin?

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Mi8 de hücre bekleme çok şarj yiyiyor , çözüm varmı acaba?

Bu konudaki şebeke seçimi kısmına girip oradan global auto seçip bir süre test eder misiniz ? En iyi hangi şebeke varsa ona bağlanmasını sağlamaktadır.

Oyla:

lonelywarrior40

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Samsung
Konular
5
Son WhatsApp güncellemesinin Xiaomi telefonlarda batarya sorununa yol açtığına dair haber vardı. Sorun mi ui 11 değil de WhatsApp olabilir mi
Hocam whatsapp sorun yaratıyor olabilir, ama dün batarya kullanımında en üstte "fotoğraflar", önceki gün ise "instagram" var idi. Sanırım tek sıkıntı whatsapp değil.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

aynı sorun bende de var nasıl eski sürüme gecebilirim acaba ? miu 11 istemiyorum :/
Şu an inanın ben de eski sürüme dönmeyi araştırıyorum...

diğer marka modellerdede whatsap ile ilgili bir pil sorunu mevcut internette aratırsanız göre bilirsiniz , isterseniz bir süre bekelyebilirsiniz ,
Elbette beklenebilir; ama eklediğim resimdeki whatsapp yerinde Instagram ve fotoğraflar da oldu geçtiğimiz birkaç günde nedense.

hocam telefon ne sizin?
Telefonum konuyu açtığım yerde yazdığı gibi; xiaomi mi max 2. Farklı bir model gibi mi duruyor? Aslında hiç değiştirmedim sistemini, aldığım gibi kullanıyorum.

Bu konudaki şebeke seçimi kısmına girip oradan global auto seçip bir süre test eder misiniz ? En iyi hangi şebeke varsa ona bağlanmasını sağlamaktadır.
Burada rom ila alakadar bir konu var, bende kurulu bir şey yok, yine de bahsettiğiniz ayar geçerli mi benim için?

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt