Soru Migros Mix 3

Başkentli Müdür

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi 13T Pro
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
35
Arkadaşlar ilk mix serisi çıktığından beri almak istiyorum ama sonunda dayanamadım ve mix 3 modelini almaya karar verdim internet üzerinde kvk garantili 4,400tl satışta ama migrosta 3.999tl sadece siyah renk ritzy garantisi var sizce alsam sorun yaşar mıyım? Birde şuanda redmi 5 plus kullanıyorum şuanda telefonumda yüklü olan programları mix 3 için tek tek yüklemek istemiyorum programları yedekleyip aktarma olanağım var mı?

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhaba,
Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
Mi cloud'a yedek alın hocam veya Mi Taşıyıcı üzerinden birebir aktarabilirsiniz.
Şimdiden hayırlı olsun.

Oyla:

Başkentli Müdür

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi 13T Pro
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
35
Merhaba,
Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
Mi cloud'a yedek alın hocam veya Mi Taşıyıcı üzerinden birebir aktarabilirsiniz.
Şimdiden hayırlı olsun.

Hocam öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim. İnternet üzerinde migros xiaomi marka telefonlarında baya şikayet okudum delta ve ritzy garantileri hakkında bundan dolayı sormak ihtiyacında bulundum. Bu arada evimde sabit internet olmadığı için mobil internet kullanıyorum hangisi yapmak daha mantıklı olur? Bu arada mi 8 pro ile mix 3 arasında kaldım telefoncu arkadaşım mi 8 pro dan şaşma diyor ama içimden her zaman mix serisi yatıyor umarım pişman olmam.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Her telefon için internet üzerinden bir çok şikayet okuyabilirsiniz bunlar çok normal şeyler.
Garanti konusuna önem veriyorsanız aradaki farkın pek önemi yoktur diye düşünüyorum.
Kvk garantili inceleyebilirsiniz.
KVK Garantili Xiaomi Mi Mix 3 (6/128)

Mi8 pro ile Mix 3 donanım olarak hemen hemen aynı cihazlardır.
Mi 8 pro. /. Mi mix 3
Batarya 3000mah/3200mah
Ekran parmak izi okuyucu / arka tarafta
Kablosuz şarj yok / kablosuz şarj var
Çentik ekran. / full ekran

Oyla:

Başkentli Müdür

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi 13T Pro
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
35
Her telefon için internet üzerinden bir çok şikayet okuyabilirsiniz bunlar çok normal şeyler.
Garanti konusuna önem veriyorsanız aradaki farkın pek önemi yoktur diye düşünüyorum.
Kvk garantili inceleyebilirsiniz.
KVK Garantili Xiaomi Mi Mix 3 (6/128)

Mi8 pro ile Mix 3 donanım olarak hemen hemen aynı cihazlardır.
Mi 8 pro. /. Mi mix 3
Batarya 3000mah/3200mah
Ekran parmak izi okuyucu / arka tarafta
Kablosuz şarj yok / kablosuz şarj var
Çentik ekran. / full ekran

Aradaki 400₺ fark kvk garantiye değer mi?

Oyla:

zeus67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
poco x3 GT
Meslek
Memur
Konular
23
Hocam wondershare programiyla telefonunuzu pcye baglayarak yedek alabilir, yeni telefonunuzu aldiginiz zaman ayni yedegi geri yukleyebilirsiniz, cok basit ilemleri var. Alta linki birakiyorum. Inceleyebilirsiniz.

Oyla:

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Hocam öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim. İnternet üzerinde migros xiaomi marka telefonlarında baya şikayet okudum delta ve ritzy garantileri hakkında bundan dolayı sormak ihtiyacında bulundum. Bu arada evimde sabit internet olmadığı için mobil internet kullanıyorum hangisi yapmak daha mantıklı olur? Bu arada mi 8 pro ile mix 3 arasında kaldım telefoncu arkadaşım mi 8 pro dan şaşma diyor ama içimden her zaman mix serisi yatıyor umarım pişman olmam.
Öncelikle Mi8 Pro ile Mix 3 arasında tercih yapılacaksa tercihim sonuna kadar Mix 3 ten yana olurdu.
Tasarımı , Kamerası ve de Güçlü donanımıyla tam anlamıyla mükemmel bir cihaz.

Maalesef ülkemizdeki Resmi marka garantörleri hariç
Neredeyse tüm distribütör garantörleri için ' Al birini Vur ötekine ' desek yanlış olmaz. wasntme~~

Bu yüzden garantörler arasında genel anlamda çok büyük farklıklar yaşanmayacağını size söyleyebilirim.
Tabii ki KVK ve de Delta firmaları diğer garantörler içinde bir adım önde olsada
Bu bir adım için yüksek farklar (+500) ödemeye gerek olmadığını düşünüyorum.

Ritzy konusunda şikayetler var ancak net birşey söyleyemeyeceğim.

Fakat sorunsuz bir alışveriş ve de iyi bir destek için KVK Garantili Xiaomi Mi Mix 3 (6/128) Marketimizden alışveriş yapmanızı öneririm.

Bu yüzden Mix 3 gibi hayalleri süsleyen hem güçlü hemde harika bir tasarıma sahip cihaz için Garanti konusuna çok fazla takılmamanızı öneririm. :)

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Normal şartlarda sadece garanti için 400 TL fazla derdim ama cihaz fiyatı 4400TL... %9'luk fark bence garanti için fazlasıyla değer. Mix 3 düşündüğünüze göre 400 lira maddi anlamda sizi çok yıpratmayacaktır fakat cihazla ilgili her hangi bir sorun yaşarsanız Migros ve Rity ikilisi ile yaşayacağınız manevi yıpranma %9'luk farktan daha fazla olur. Miui Türkiye destekli almak bence çok daha mantıklı.

Oyla:

Meduni12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mix3
Konular
17
Normal şartlarda sadece garanti için 400 TL fazla derdim ama cihaz fiyatı 4400TL... %9'luk fark bence garanti için fazlasıyla değer. Mix 3 düşündüğünüze göre 400 lira maddi anlamda sizi çok yıpratmayacaktır fakat cihazla ilgili her hangi bir sorun yaşarsanız Migros ve Rity ikilisi ile yaşayacağınız manevi yıpranma %9'luk farktan daha fazla olur. Miui Türkiye destekli almak bence çok daha mantıklı.
400tl fark verme. Adı sanı ne olursa olsun sonuçta yasal olarak o hizmeti sana belirlenen süre içinde vermek zorunda. Verirsin tüketici hakem heyetine paşa 8aşa alırsın paranı. 400tlye araba sigortalatıyorlar. Kelime oyunlarıyla algılarımızşa oynayıp muazzam paraları normalmiş gibi kabul ettirmeye başladılar

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
400tl fark verme. Adı sanı ne olursa olsun sonuçta yasal olarak o hizmeti sana belirlenen süre içinde vermek zorunda. Verirsin tüketici hakem heyetine paşa 8aşa alırsın paranı. 400tlye araba sigortalatıyorlar. Kelime oyunlarıyla algılarımızşa oynayıp muazzam paraları normalmiş gibi kabul ettirmeye başladılar
Yok hocam 5000 liraya aldığınız arabanın trafik sigortası 600 lira :D Tuttukları yerden öpüyorlar yani :D

Ben zaten alamazsınız, tamir edemezler vs. yazmadım sadece hocamızın hem Başkentli hem Müdür hem de Mix 3 kullanmayı planlayacak maddi gücü olduğunu göz önüne alarak sorun olursa Migros ve Ritzy ikilisi ile uğraşırken sarf ettiğiniz efor ve yıpranma 400 liradan daha fazla eder dedim. Yoksa biz Mix 3'ü hayalinde yaşatan fakirler için o para son derece büyük tabii. Değil 400, 50 lira için THH'ye de gideriz, mahkemelerde de süründürürüz. :D

Oyla:
Üst Alt