İpucu MiFlash Tool Hatalar ve çözümleri

aaykal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi 10 lite 5 g
Konular
0
Herşeyin yolunda gittiğini varsayarak açılan bir konu idi , sizin eklediklerinizde konuya can katmış
Bu arada fasboot dosyası indirdigimizde uzantısı çok farklı olabilir
Bunun çözümü ise dosya uzantısı.tgz olarak değiştirilmelidir.
lütfen bana bunu nasıl yapılır öğretin veya gösterin bende 10 lite zoom var ve global sürüm 13 tgz olarak bulamıyorum zip olarak var ve flash ta bunu görmuyor.....

MuzluBallıSüt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
XiaomiDeste
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
0
Hocam hata koduyla arama yapıp bu konuya gelecek arkadaşlarımız için izninizle küçük bir ekleme yapmak istiyorum.

Genellikle can not found file flash_all.bat hatası ile fastboot rom dosyasındaki hatalar nedeniyle karşılaşılıyor.

En sık karşılaşılanlar :

1) Kullanıcı .tgz uzantılı fastboot dosyası yerine .zip uzantılı recovery dosyasını indiriyor. (Doğru rom indirilmeli)
2) Mi Flash aracına Fastboot rom klasörünü değil klasör içerisinde yer alan images klasörü gösteriliyor. ( Bir üst klasör gösterilmeli)
3) Rom dosyası hatalı iniyor ve dosya içerisinde flash_all.bat dosyası bulunmuyor. (Rom dosyası tekrar indirilmeli)
4) Yayınlanan fastboot rom dosyası iki defa sıkıştırılmış oluyor ve dosya içinden klasör değil tek bir dosya çıkıyor. ( Dosya tekrar çıkartılmalı)
hocam romu başarılı yüklüyor ama tekrar fastboot dönüyor

aaykal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi 10 lite 5 g
Konular
0
Herşeyin yolunda gittiğini varsayarak açılan bir konu idi , sizin eklediklerinizde konuya can katmış
Bu arada fasboot dosyası indirdigimizde uzantısı çok farklı olabilir
Bunun çözümü ise dosya uzantısı.tgz olarak değiştirilmelidir.
Ben indirdiğim dosyada .fasboot.zip olarak iniyor bunu tgz olarak nasıl değiştirilir yardımcı olabilirsiniz bite miflash Türkçe de sürücü yüklenmiyor....

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Ben indirdiğim dosyada .fasboot.zip olarak iniyor bunu tgz olarak nasıl değiştirilir yardımcı olabilirsiniz bite miflash Türkçe de sürücü yüklenmiyor....
Fastboot zip olarak inmez tgz olanı indirmeniz lazım eğer ki zip olarak iniyorsa sağ tık yapın dosyaya yeniden adlandır diyip sonundaki zip yazısını tgz olarak değiştiriniz

Son düzenleme:

scryptoblues

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
salim kızıla
Cihazım
xiaomi redmi 8
Konular
0
Bende de böyle bir hata veriyor ne yapmam lazım cihaz Redmi 8 "System has been destoreyed" unlock açık mı değil mş göremiyorum fakat fastboot ekranı çalışıyor. Ne yapmalıyım

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ü

Üye silindi 265308

Guest
arkadaşlar şuan telefonu poco yaptım dediğiz gibi çin rom dosyalarındaki image hariç hepsini globaldekiler ile değiştim sonra dosyanın adını stable yaptım masaüstüne attım sonra dlash all seçeneğinde önce refresh sonra flas dedim 10 dk sonra açıldı şimdi kuracağım inşallah
benimde aynı şekilde olmuyordu rehber çok yardımcı oldu teşekkürler rehber sahibine

ofk23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
xiaomi 12T
Konular
11
lütfen yardımcı olun ekteki görselde de gördüğünüz gibi flash'a tıkladıktan 5 saniye sonra işlem tamamlanıyor fakat ne rom atıyor ne de bootloader kilidini kapatıyor cihazımın bt kilidi açık yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-06-02 220726.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-06-02 220726.jpg
    131,1 KB · Görüntüleme: 17

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
lütfen yardımcı olun ekteki görselde de gördüğünüz gibi flash'a tıkladıktan 5 saniye sonra işlem tamamlanıyor fakat ne rom atıyor ne de bootloader kilidini kapatıyor cihazımın bt kilidi açık yardımlarınızı bekliyorum
Romu C sürücü kök dizinine alın, klasör içinde olmasın.

mystic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Redmi Note 12 P
Konular
2
sa. arkadaşlar flashlama işlemi hatasız olarak ve 5 snde bitmiş görünüyor ama yine de olmuyor, sorun neden olabilir acaba?

Ü

Üye silindi 265308

Guest
sa. arkadaşlar flashlama işlemi hatasız olarak ve 5 snde bitmiş görünüyor ama yine de olmuyor, sorun neden olabilir acaba?
Hocam mi flash 2018 versiyonunu deneyin
Ve klasörün adını rom yapın öyle deneyin ve ss atin

Üst Alt