İpucu MiFlash Tool Hatalar ve çözümleri

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
MiFlash Tool ile Fastboot kurulumda karşılaşılan hataların (error can not found file flash all bat v.s.) çözümü.
Bilgisayarda kurulu olan miflash tool programını denetim masasında program kaldır seceneği ile kaldıralım.
Sistemimizin kurulu olduğu (Genelde yerel disk C) sürücü içerisinde ''MiFlashvcom'' isimli yapılandırma dosyasını silelim.
Aşağıda linkte verilen MiFlash2018 adlı zip dosyasını indirelim.
MiFlash2018 Zip dosyasını masaüstüne çıkaralım.
Cihazınızın modeline uygun (.tgz uzantılı Çin veya Global) fasboot romu winrar ile çıkartalım.
Çıkardığımız klasörü masaüstüne attığımız MiFlash20180528 klasörü içerisine alalım.
Telefonu kapatıp fastboot modda başlatalım.
XiaoMiFlash programını çalıştırıp indirdiğimiz ve masaüstünde klasöre attığımız fastboot klasörünü gösterelim.
Telefonu bilgisayara bağlayalım.
FlashAll seçeneği ile flashlayalım....Geçmiş olsun.

Tekrar hata alırsak fastboot klasörümüzün adını kısa bir isimle (örneğin stable) adlandıralım.
Gene olmadı fasboot klasörünü direkt masaüstüne atıp deneyelim.

MiFlash2018 indir :

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam hata koduyla arama yapıp bu konuya gelecek arkadaşlarımız için izninizle küçük bir ekleme yapmak istiyorum.

Genellikle can not found file flash_all.bat hatası ile fastboot rom dosyasındaki hatalar nedeniyle karşılaşılıyor.

En sık karşılaşılanlar :

1) Kullanıcı .tgz uzantılı fastboot dosyası yerine .zip uzantılı recovery dosyasını indiriyor. (Doğru rom indirilmeli)
2) Mi Flash aracına Fastboot rom klasörünü değil klasör içerisinde yer alan images klasörü gösteriliyor. ( Bir üst klasör gösterilmeli)
3) Rom dosyası hatalı iniyor ve dosya içerisinde flash_all.bat dosyası bulunmuyor. (Rom dosyası tekrar indirilmeli)
4) Yayınlanan fastboot rom dosyası iki defa sıkıştırılmış oluyor ve dosya içinden klasör değil tek bir dosya çıkıyor. ( Dosya tekrar çıkartılmalı)

Son düzenleme:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Hocam hata koduyla arama yapıp bu konuya gelecek arkadaşlarımız için izninizle küçük bir ekleme yapmak istiyorum.

Genellikle can not found file flash_all.bat hatası ile fastboot rom dosyasındaki hatalar nedeniyle karşılaşılıyor.

En sık karşılaşılanlar :

1) Kullanıcı .tgz uzantılı fastboot dosyası yerine .zip uzantılı recovery dosyasını indiriyor. (Doğru rom indirilmeli)
2) Mi Flash aracına Fastboot rom klasörünü değil klasör içerisinde yer alan images klasörü gösteriliyor. ( Bir üst klasör gösterilmeli)
3) Rom dosyası hatalı iniyor ve dosya içerisinde flash_all.bat dosyası bulunmuyor. (Rom dosyası tekrar indirilmeli)
4) Yayınlanan fastboot rom dosyası iki defa sıkıştırılmış oluyor ve dosya içinden klasör değil tek bir dosya çıkıyor. ( Dosya tekrar çıkartılmalı)
Herşeyin yolunda gittiğini varsayarak açılan bir konu idi , sizin eklediklerinizde konuya can katmış
Bu arada fasboot dosyası indirdigimizde uzantısı çok farklı olabilir
Bunun çözümü ise dosya uzantısı.tgz olarak değiştirilmelidir.

Masta

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi s2
Konular
2
Miflash tool ile telefonuma rom attım fakat rom atma bittiğinde sağ tarafta succeed yazmıyor hala flashlama devam ediyor gibi işlem sürüyor fakat telefonda o sırada restart atıp kendine, yeni yüklediğim rom açılıyor ve romda şunu farkettim imeilerim silinmedi fakat sim kart okunmadı hatası alıyorum wifide sıkıntı yok, birde global rom da bölge china yazıyor, benim telefonum normalde global merak edip çin versiyonuna geçmiştim geri dönmeye çalışıyorum globale acaba mi flashtool sorunsuz çalışan hangi sürümü vardır link alabilirmiyim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada telefonum unlock flashlarkende unlock kalması için seçeneği seçiyorum, antirol sıkıntısıda yok

Mavi1umut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
MI 9 T
Konular
1
MiFlash Tool ile Fastboot kurulumda karşılaşılan hataların (error can not found file flash all bat v.s.) çözümü.
Bilgisayarda kurulu olan miflash tool programını denetim masasında program kaldır seceneği ile kaldıralım.
Sistemimizin kurulu olduğu (Genelde yerel disk C) sürücü içerisinde ''MiFlashvcom'' isimli yapılandırma dosyasını silelim.
Aşağıda linkte verilen MiFlash2018 adlı zip dosyasını indirelim.
MiFlash2018 Zip dosyasını masaüstüne çıkaralım.
Cihazınızın modeline uygun (.tgz uzantılı Çin veya Global) fasboot romu winrar ile çıkartalım.
Çıkardığımız klasörü masaüstüne attığımız MiFlash20180528 klasörü içerisine alalım.
Telefonu kapatıp fastboot modda başlatalım.
XiaoMiFlash programını çalıştırıp indirdiğimiz ve masaüstünde klasöre attığımız fastboot klasörünü gösterelim.
Telefonu bilgisayara bağlayalım.
FlashAll seçeneği ile flashlayalım....Geçmiş olsun.

Tekrar hata alırsak fastboot klasörümüzün adını kısa bir isimle (örneğin stable) adlandıralım.
Gene olmadı fasboot klasörünü direkt masaüstüne atıp deneyelim.

MiFlash2018 indir :

hepsini adım adım uyguladım. cihazı fastboot ekranından kurtardım sayenizde. teşekkürler.

Şimdi ki sorunum cihazı bul uygulaması. cihaz bu uygulamadan dolayı kapanıp açılıyor. araştırmalarım sonucu stabil çalışan bir eu rom kurmam gerektiğini fark ettim. tavsiyeniz ne olur acaba?

tekrar teşekkür ederim.

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125

En sık karşılaşılanlar :

Hocam bende önce log hatasi verdi onu çözdüm romu hem flashlamak hemde bl kilidini kapatmak istiyorum hangi secenegi secmem lazim

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
fast boot ta rom yüklemeye çalışırken böyle bir hata alıyorum daha önce yaptım ama şu an olmuyor telefon açılmıyor ne yapmalıyım?

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
fast boot ta rom yüklemeye çalışırken böyle bir hata alıyorum daha önce yaptım ama şu an olmuyor telefon açılmıyor ne yapmalıyım?
Flash all seçeneğini seçip deneyin. Nv data dosyalarının bozuk olduğu için sıkıntı sanırım.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

TGZ uzantılı olacak rom + Flash All seçili olsun hocam ?

tantanakan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
esra
Cihazım
k30
Konular
0
arkadaşlar şuan telefonu poco yaptım dediğiz gibi çin rom dosyalarındaki image hariç hepsini globaldekiler ile değiştim sonra dosyanın adını stable yaptım masaüstüne attım sonra dlash all seçeneğinde önce refresh sonra flas dedim 10 dk sonra açıldı şimdi kuracağım inşallah

Üst Alt