Yardım Mi9t twrp ve custom rom kurma problemi

mstuyr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mstuyr
Cihazım
mi5
Konular
5
Merhaba mi9t kullanıcı olarak 10.3.9 son güncelleme sonrası custom rom kurmaya karar verdim. Yaşadığım problem şu... Tek tuşla twrp kurulumu sonrası
1. format data/yes/
2. Wipe kısmında data system cash dalvik ve dahili hafıza kısımlarını yani usb otg hariç hepsini seçip Wipe yaptığımda PC üzerinde cihazın içine yüklemek istediğim zipi atamıyorum... Twrp üzerinden reboot recovery yaptığımda recovery açılmıyor ve fastboot ekranı geliyor her şekilde... Tekrara fastboot rom kuruyorum twrp kuruyorum. Dahili hafıza hariç Wipe yaptığımda zipi atıp yukleyebiliyorum bu sefer de twrp hiçbir şekilde ne açılıyor ne de kurulabiliyor... Bir çok cihazda dahili hafıza da dahil Wipe yaptığımda twrp tekrar reboot etmeden zipi atmama ve yüklememe izin verirdi...kısaca twrp si çalışan custom rom kurmak istiyorum...nerede hata yapıyorum...tesekkurler

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Twrp kurulumundan sonra MAGİSK kuruyor musunuz ?

Oyla:

mstuyr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mstuyr
Cihazım
mi5
Konular
5
Twrp den sonra Wipe sonrası PC den zip atabilsem önce custom rom kurup sonra da magisk kuraxagim...

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Twrp den sonra Wipe sonrası PC den zip atabilsem önce custom rom kurup sonra da magisk kuraxagim...

Önce MAGİSK telefon hafızasına atıyoruz sonra twrp yükledikten sonra twrp installden magisk kurulacak Yes~~

Oyla:

mstuyr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mstuyr
Cihazım
mi5
Konular
5
esas problemim magisk kurmak değil custom rom sonrası twrp kurmak...

Oyla:

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78
Merhaba mi9t kullanıcı olarak 10.3.9 son güncelleme sonrası custom rom kurmaya karar verdim. Yaşadığım problem şu... Tek tuşla twrp kurulumu sonrası
1. format data/yes/
2. Wipe kısmında data system cash dalvik ve dahili hafıza kısımlarını yani usb otg hariç hepsini seçip Wipe yaptığımda PC üzerinde cihazın içine yüklemek istediğim zipi atamıyorum... Twrp üzerinden reboot recovery yaptığımda recovery açılmıyor ve fastboot ekranı geliyor her şekilde... Tekrara fastboot rom kuruyorum twrp kuruyorum. Dahili hafıza hariç Wipe yaptığımda zipi atıp yukleyebiliyorum bu sefer de twrp hiçbir şekilde ne açılıyor ne de kurulabiliyor... Bir çok cihazda dahili hafıza da dahil Wipe yaptığımda twrp tekrar reboot etmeden zipi atmama ve yüklememe izin verirdi...kısaca twrp si çalışan custom rom kurmak istiyorum...nerede hata yapıyorum...tesekkurler

Burada ki konuyu inceleyin.

TWRP nin kalıcı olması için misc.bin dosyasının flash lanması gerekiyor sanırım.

Oyla:

yanciess

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Zafer
Cihazım
Mi 9t
Konular
24
1. format data/yes/
Hocam aynı problem bendede var çözümü bulabildiniz mi

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

mstuyr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mstuyr
Cihazım
mi5
Konular
5
maalesef bulamadım yok mu bu problemi çözen forumda...lutfwn yardım bekliyoruz.

Oyla:

mstuyr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mstuyr
Cihazım
mi5
Konular
5