Rehber Mi9T Pro MIUI 11, 12/Android 10 Global Stabil (EU ve MI) için MIUI Arama ve Mesaj uygulaması

cybermedya

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kemal
Cihazım
Mİ9TPRO
Meslek
Media
Konular
20
m9t pro magisk 22.1 için yükliyemedim çözüm varmı

bilalcertel

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
bilal
Cihazım
K20 pro
Konular
5
Gerekli işlemler/uygulamalar
1- Bootloader kilidiniz açık olmalı
2- Magisk (Cihazınızın rootlu olması gerek bu konudan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz, Redmi K20 Pro / Mi 9T Pro - Magisk ile Root)
3- veya root'a sahip herhangi bir dosya yöneticisi
4- Link2SD

Öncelikle Link2SD uygulamasından Google Arama ve Mesaj uygulamalarını devre dışı bırakıyoruz veya tamamen silebilirsiniz, size kalmış bir şey ama her ihtimale karşı yedeğinizi alın. Yukarıda linkini verdiğim dosyaları indirip, root izni alınmış MixPlorer veya Root Explorer ile arşivden çıkarıp root/system/priv-app klasörüne atıyoruz. Eğer daha önceden system/priv-app içerisinde Telecom ve Teleservice klasörleri varsa yedeğini bir yere alın.

*Önemli: Sistemde boş yeriniz olduğuna dikkat edin, yaklaşık 150 MB yer olması lazım.

Cihazınızı yeniden başlatın.
İşlem tamam.

Yeni* direk Magisk modulü olarakta kurabilirsiniz. Modül bazı kişilerde çalışmış bende çalışmadı isterseniz deneyebilirsiniz. Google ve mesaj uygulamasını devre dışı bırakıp Magisk'ten yükleyebilirsiniz.

Link:

Aşamaları videolu olarak anlattım.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Not: Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul etmiyorum.
Hocam hepsini harfiyen yaptım lakin bir türlü olmadı magisk modülü yükledim yine olmadı yokmu çaresi

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
120
MIUI 12.5 için uyumlu mu hocam ? Global romda deneyeceğim.
Sağlık uygulaması için de bir çözüm bulursanız gayet iyi olur çünkü apk mirrordan indirdiğimde ingilizce oluyor.

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Sağlık uygulaması için de bir çözüm bulursanız gayet iyi olur çünkü apk mirrordan indirdiğimde ingilizce oluyor.
Çalışmadı bende 12.5 te bootloop da kaldı telefon

furkanodaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan oda
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
8
12.5 için uyarlayabilen oldumu. ? Ben her türlü ayarı yaptım fakat arama gelince ekran gelmiyor. Tek sorun bu mesajlar ve kişiler çevirici çalışıyor sadece arama gelince ekrana düşmüyor ve arama yaparken ekran gelmiyor. Arama kaydetme çalışmıyor android 11 olduğu için olabilir. Kimse bir çare bulamadi herhalde bu olaya. Google telefonu silmedim. Diğer mesajlar vs çevirici felan kullanıyorum. Fakat arama yaparken felan google çevirici ekraniyla arama.yanitlama yapabiliyorum. Xiaomi kendi miui arama ekrani açılmadığı için şuan bu şekilde kullanıyorum

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
12.5 için uyarlayabilen oldumu. ? Ben her türlü ayarı yaptım fakat arama gelince ekran gelmiyor. Tek sorun bu mesajlar ve kişiler çevirici çalışıyor sadece arama gelince ekrana düşmüyor ve arama yaparken ekran gelmiyor. Arama kaydetme çalışmıyor android 11 olduğu için olabilir. Kimse bir çare bulamadi herhalde bu olaya. Google telefonu silmedim. Diğer mesajlar vs çevirici felan kullanıyorum. Fakat arama yaparken felan google çevirici ekraniyla arama.yanitlama yapabiliyorum. Xiaomi kendi miui arama ekrani açılmadığı için şuan bu şekilde kullanıyorum

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Açıkçası ben eski güncellemeye geri döndüm, yani uğraşılabilir. Telefon ve mesajlar uygulamasının android 11 versiyonunu bulursanız belki düzeltirsiniz. Bi de ayarlar uygulamaları yönet kısmından varsayılan uygulamaları xiaomi telefon yapıp dener misiniz?

furkanodaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan oda
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
8
Açıkçası ben eski güncellemeye geri döndüm, yani uğraşılabilir. Telefon ve mesajlar uygulamasının android 11 versiyonunu bulursanız belki düzeltirsiniz. Bi de ayarlar uygulamaları yönet kısmından varsayılan uygulamaları xiaomi telefon yapıp dener misiniz?
Yaptım hocam yapmadığım şey kalmadı fakat hala yapabilen çıkmadı. Hata devam ediyor. İndia 12.5 romun içinden dosyaları alıp entegre ettim gene aynı sorunla karşı karşıya kaldım. Mecbur şuan global 12.0.6 sürümünü kullaniyorum ve bu methodla kullanıyorum şuan da. Yabancı kaynaklı 1 2 arkadaşla görüştüm india romdan aldığın dosyalari al gönder bana dedi magisk modülü yapabilceklerini söylediler. Dosyalari gönderdim bekliyorum. Eğer yapılırsa benim gibi bu sıkıntıdan muzdarip bir çok kişinin işine yarayacağını düşünüyorum

Üst Alt